This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Стрийська об’єднана асоціація інвалідів створена у 1991 році як громадська організація. Зареєстрована 14 лютого 1991 року. У 2000 році було проведено реорганізацію асоціації, в результаті чого була створена Стрийська міська асоціація інвалідів. Першим головою був Коптяєв О.А.. Голова асоціації Корінець Дарія Дмитрівна 27.01.1948 року народження.

адреса асоціації: 82400, м. Стрий, вул. Чорновола, 28

тел: (03245) 5-82-80

сайт: smai.org.ua

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Голова Стрийської міської асоціації інвалідів Корінець Дарія Дмитрівна нагороджена: Почесною грамотою ВОІ СОІУ (24.09.2009), Почесним знаком ВОІ СОІУ (03.01.2010), Орденом Княгині Ольги (04.12.2004), Цінним подарунком від Львівської обласної Ради (06.10.2008).

Стрийська міська асоціація інвалідів об’єднує ініціативу інвалідів міста на користь духовного і культурного збагачення, реабілітації здоров’я і фізичного загартування, повернення до активного життя та праці, інтеграції в суспільство інвалідів міста.

Функціями Стрийської міської асоціації є: СМАІ являється соціальним гарантом реалізації прав інвалідів; СМАІ проводить виявлення, облік і соціальні дослідження життя інвалідів, сприяє об’єднанню їх в товариства та клуби за фахом, бажаннями та можливостями інвалідів, створює умови для спілкування, духовного та культурного збагачення, активного відпочинку; Сприяє реабілітації втрачених функцій організму, фізичному загартуванню, поверненню до ефективного життя та праці, пропагує активний спосіб життя, а також соціальну повноцінність інвалідів;  Сприяє в отриманні кваліфікованої медичної допомоги і протезуванні інвалідів; Сприяє професійній підготовці і перепідготовці інвалідів в навчанні їх в середніх і вищих навчальних закладах; Сприяє в працевлаштуванні інвалідів на підприємствах та установах всіх форм власності, інших організаціях у відповідності з кваліфікацією та освітою, професійними навиками; Контроль за умовами праці інвалідів здійснює представництво і захист інтересів інвалідів у всіх державних, партійних, профспілкових, правоохоронних, органах та органах прокуратури та суду, інших органах та громадських організаціях, а також контроль за дотриманням законодавства України по соціальному захисту інвалідів; Встановлює та підтримує зв’язки з інвалідними організаціями, підприємствами і філіями, спонсорами і благодійними організаціями України та зарубіжжя, обмінюється досвідом по покращенню життя інвалідів.

У 1995 році

22 червня відбулася звітно-виборча Конференція Стрийської міської асоціації інвалідів.

У 2000 році

28 вересня відбулася звітно-виборча Конференція Стрийської міської асоціації інвалідів.

У 2005 році

зареєстровано 265 членів асоціації. Стрийська МАІ стала партнером громадської організації «Молодь Стрийщини» у проекті «Зал здоров’я» для молоді з особливими потребами, цей проект дав змогу створити «Зал здоров’я» з сучасними тренажерами, де під наглядом лікарів та кваліфікованих тренерів в залі займаються інваліди різних нозологій. Стрийська міська асоціація інвалідів реалізувала проект «Подолання нерівності в отриманні знань молоддю з особливими потребами».

У 2007 році

зареєстровано 298 членів асоціації. Прийнято районну Комплексну програму соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на 2007-2010 роки. Звітно-виборча Конференція Стрийської районної асоціації інвалідів відбулася 28 лютого.

У 2009 році

проведено 5 засідань Президії, 2 засідання Ради. Члени асоціації відвідали Польщу та Білорусь; Гошівський монастир; базу відпочинку «Шепільська», скали Довбуша, Славське, с. Кохавино, с. Зарваниця. Стрийська міська асоціація інвалідів брала участь у святкування Міжнародного дня інвалідів у Львівському драматичному театрі ім.. М.Заньковецької.

Роботу у 2012 році

Завдяки місцевій владі пандусом облаштоване приміщення.

Прроводяться вечори з нагоди визначних подій та свят, спортивіні турніри, спартакіади.

Організовувалисмя поїздки в історичні та памятні місця, проводилися зібрання та семінари.

Всі члени асоціації забезпечені якісними закордонними інвалідними візками та засобами реабілітації.

Співпраця із місцевою владою, у забезпеченні безбарєрного доступу інвалідів до приміщень загального громадського користування.

Проведено 6 засідань Президії та 2 засідання Ради.

В приміщенні СМАІ відкрито соціальний стоматологічний та масажний кабінет "Аструм".

Проведено захід для молодих інвалідів з нагоди Дня Св. Валентина.

Навалася матеріальна допомога членам асоціації до Великодніх свят.

Організовувалися поїздки до святих місць, зокрема Страдчу та Зарваниці.

Проводився святковий захід до Дня матері.

Проведено круглий стіл на тему: "Працевлаштування людей з особливими потребами" спільно із центром зайнятості, приватними підприємцями, органами місцевої влади, Пенсійним Фондом, Управлінням праці та соціального захисту населення, Фондом соціального захисту від нещасних випадків на виробництві.

Співпрацює із протезно-ортопедичною фірмою "Ортотоп".

Проведено міську Спартакіаду серед інвалідів, та взяту участь у обласній.

При Стрийській міській асоціації діє "Робоча група мобільного офісу з питань надання громадянам соціальної підтримки за принципом Єдиного вікна" за сприяння Управління праці та соціального захисту Стрийського міськвиконкому.

Організовувалися тобори відпочинку на природі.

Розом із органами місцевої влади організовано захід з нагоди Міжнародного дня інвалідів у міському будинку культури, а також члени асоціації приймали участь у святкуванні Міжнародного дня інвалідів у Львівському національному драматичному театрі ім. М. Заньковецької.

Кожного кварталу відбувалося засідання координаційної ради у справах інвалідів при міському голові, де обговорюються всі питання про виконання заходів "Міської комплексної програми соціального захисту та реабілітації інвалідів", голова міської асоціації є членом комітету доступності.

Членам соціації надана гуманітарна допомога (одяг та взуття).

За сприянням асоціації діє спортивний зал, де інваліди мають змогу займатися на сучасних тренажерах.

При асоціації функціонує бібліотека та читальний зал, де є не тільки художня література, а  місцеві та всеукраїнські часописи: "Благовіст", "Високий Замок", "Фортуна", "Гомін волі", "Рідне поле", "Урядовий курєр", "Порадниця", "Громада", журнал "Пенсія" "Берег Надії".

Проведено підписку газет, кожен член асоціації отримує дві місцеві газети та газету "Благовіст".

2013р.

В останній день жовтня в Стрийській міській асоціації інвалідів проведена чергова    звітно – виборна конференція. Про це, що ця конференція  була небуденним явищем  для цього міста на Львівщині, свідчило  те, що більш ніж сім десятків людей з інвалідністю взяли участь в її роботі. Крім активістів інвалідного руху – жителів м. Стрий в  роботі  конференції взяли участь заступник  міського голови з питань соціального захисту Таїсія Гайдукевич, директор Стрийського  міськрайонного центру зайнятості  Романа Вишньовська, начальник Управління праці і соціального захисту населення м.Стрий  Роман Волинець, завідувач відділом охорони здоров’я міста Стрий Осип Бегей, заступник  начальника Управління Пенсійного Фонду  України  міста Стрий та Стрийського району Віра Стадник, голова міського товариства УТОГ Ореста Янківська та завідувач інформаційним відділом газети «Фортуна» Наталія Карпенкова.  Участь у звітно – виборній конференції  Стрийської міської асоціації інвалідів взяли  голова Львівської обласної асоціації інвалідів Леонід Тарасенко  і  його перший заступник Оксана Кіяновська.

Вже із звіту голови асоціації, Кавалера ордена Княгині Ольги  ІІІ ступеня  Дарії Корінець  про роботу, яка була проведена Радою організації за чотири роки,  було зрозуміло, що ця організація в місті є не лише знаною серед людей з інвалідністю, але і має підтримку в місцевих органах виконавчої влади, так як в  багатьох  заходах, що проведені  організацією за звітний період,  брали безпосередню участь представники  міських виконавчих структур –   дотичних до вирішення  проблем  людей з інвалідністю.

Виступи  запрошених до роботи конференції  представників  виконавчої  влади  свідчили про те, що  проблеми інвалідів  Стрия є важливими для керівників цих служб і ще   є на постійному контролі  в  голови  Стрийської міської асоціації інвалідів – Дарії Корінець.

Виступаючі  учасники конференції  позитивно оцінювали роботу Ради асоціації, очолювану їх багаторічним лідером. Напевне тому, коли оголосили питання виборів голови, голосували за єдиного кандидата на посаду голови Дарію Корінець, яка одноголосно вже  в котрий раз була обрана для керівництва Стрийською міською асоціацією інвалідів.

Голова Львівської обласної асоціації інвалідів Леонід Тарасенко в   своєму виступі  наголосив на тих проблемах стосовно забезпечення прав людей з інвалідністю, вирішення яких   сьогодні є пріоритетними в нашій державі, а також на завданнях, які поставлені перед громадськими організаціями інвалідів по реалізації в Україні норм Конвенції ООН про права інвалідів. А також  висловив сподівання, що новобраний склад Ради буде і надалі активно працювати для соціального і правового захисту та  реабілітації людей з інвалідністю міста Стрий.

Робота конференції була конструктивною, проходила в діловій і разом з тим доброзичливій   атмосфері,  коли кожен вболіває за спільну справу,  бо ця справа стосується кожного.

2015 рік

Можна і в інвалідному візку жити повноцінним життям

«Могутній дух рятує слабке тіло» - цей вислів Гіппократа без перебільшення підходить кожному з членів Стрийської міської асоціації інвалідів, які 25 років тому першими на Львівщині об’єдналися з метою допомоги людям з особливими потребами. Організація акумулює ініціативу неповносправних на користь духовного і культурного збагачення, реабілітації здоров’я і фізичного загартування, повернення до активного життя та праці, інтеграції в суспільство. На сьогодні це об’єднання мешканців Стрия з особливими потребами чисельністю понад 300 чоловік.

Упродовж усіх цих років очолює Стрийську міську асоціацію інвалідів Дарія Дмитрівна Корінець – інвалід І групи з дитинства, яка за активну життєву позицію та вагомий внесок в реалізацію державних програм щодо соціального захисту та реабілітації інвалідів була нагороджена у 2003 році Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Ця сильна і вольова жінка на власному прикладі показує іншим неповносправним, що можна і в інвалідному візку жити повноцінним життям.

Стрияни ще у 1990 році створили організацію, яка об’єднала людей з фізичними проблемамий примусили звернути на себе увагу, поважати та визнавати, що є люди з особливими потребами. 20 листопада у Стрийському МБК пройшли урочистості з нагоди 25-ї річниці створення Стрийської міської асоціації інвалідів. До цього дня її голова Дарія Корінець готувалася довго й ретельно. Хотіла зробити справжнє свято не тільки для членів своєї організації, а й для тих, хто завжди поруч, хто допомагає у скрутну хвилину, для колег з інших міст. І це їй вдалося.

На сцені виступили учасники народного танцювального колективу «Стрияночка» (кер. Олексій Боровницький) та творчої лабораторії талантів під орудою автора і виконавця Михайла Золотухи. Запальні танці, веселі та ліричні пісні у виконанні Марічки Бардин, Мар’яни Жемонської, тріо «Мелодія», Мар’яна Романчука і самого маестро Михайла Золотухи створили справжню святкову атмосферу.

З великим єпітетом найщиріші слова вітань на адресу ювілярів лунали від запрошених гостей, серед яких: голова Львівської обласної асоціації інвалідів, перший заступник голови Всеукраїнської Організації Інвалідів Леонід Тарасенко, перший заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська, заступник міського голови Стрия Роман Волинець, постійний меценат Стрийської міської асоціації інвалідів генеральний директор фірми «Укрпол» Сергій Ковальчук, громадський діяч Ігор Брик.

Звичайно були подарунки й грамоти за багаторічну плідну працю. Виступаючі наголошували на неабияких організаторських здібностях Дарії Корінець, згадували як була депутатом Стрийської міської ради двох скликань, першою на Львівщині її нагороджено Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, є головою жіночого комітету Львівської обласної асоціації інвалідів. Також Леонід Тарасенко вручив грамоти активним членам організації та меценатам, які завжди готові підставити своє плече асоціації – це генеральний директор фірми «Екран» Зіновій Карпінський та генеральний директор фірми «Укрпол» Сергій Ковальчук.

У своєму виступі Дарія Корінець зробила коротенький екскурс в історію організації та хвилюючись, щоб нікого не забути, дякувала усім партнерам та друзям асоціації, які теж вносять посильну лепту в будні й свята неповносправних. А своїм підопічним побажала високих соціальних стандартів та низьких цін на ліки і, звісно, здоров’я.

Зокрема, слід згадати, що у 2005 році СМАІ стала партнером Громадської організації «Молодь Стрийщини» у проекті «Зал здоров’я» для молоді з особливими потребами. Проект фінансувався за підтримки ІСАР «Єднання» та Мережі нідерландських благодійних фондів для Центральної та Східної Європи. Цей проект дав змогу створити «Зал здоров’я» з сучасними тренажерами, де під наглядом лікарів та кваліфікованих тренерів в залі займаються інваліди різних захворювань поруч із молодими здоровими людьми, що сприяє кращій адаптації у суспільстві людей з особливими потребами. Проект живий, його ідея працює, а для багатьох акції, які відбувались в межах проекту, стали справжнім святом. Зокрема, весілля Андрія Смірнова та Ірини Підкорчак (інвалідів ІІ групи з дитинства), які познайомились відвідуючи «Зал здоров’я». І це не єдина пара, яка створилася завдяки організації. Ще три пари молодих людей стали опорою у житті один одному. Зокрема, Тетяна Барилюк і Степан Головчак познайомились під час спартакіади, згодом одружилися та відчули дар материнства і батьківства (у них народився здоровий хлопчик Віталік).

Проект «Подолання нерівності в отриманні знань молоддю з особливими потребами» був наступним кроком організації разом із партнерами. Він став можливим за підтримки та фінансування Мережею Нідерландських благодійних фондів для Центральної та Східної Європи. Завдання проекту виконано. У межах проекту закуплено комп’ютери та оргтехніку, які необхідні для реалізації проекту, створено робочу групу для ефективного управління проектом, проведено круглий стіл з лідерами громадських організацій, представниками влади, активними членами міської громади та представниками бізнесових структур, проведено рядсемінарів, група інвалідів пройшла курс навчання комп’ютерної грамотності, комп’ютери підключено до мережі інтернет, створено веб-сторінку в Інтернеті.

Дарія Корінець зазначає, що організація однозначно допомагає адаптовуватись людям з особливими потребами. «Зараз, порівняно з попередніми роками, ситуація значно краща. Проте наше суспільство ще не готове сприйняти нас як рівних. Найважче молоді перебороти психологічний бар’єр і почувати себе рівноправними членами громади. Наша організація має чималі здобутки, але найбільше тішить те, що ми змогли об’єднати молодь, яка була зневірена в собі, у своїх можливостях. При підтримці органів місцевої влади й, зокрема, міського голови Романа Шрамов’ята, ми маємо приміщення, облаштоване пандусом, що забезпечує вільний доступ усіх людей з особливими потребами. У нашій «Світлиці» члени організації збираються, обговорюють свої проблеми, перемоги над недугами», – розповіла пані Дарія.

Особлива увага у роботі організації спрямована на соціальний та правовий захист, реабілітацію та духовний розвиток членів організації. Проводяться вечори-зустрічі з нагоди визначних подій та свят, спортивні турніри, спартакіади.

Організовуються поїздки в історичні та пам’ятні місця, проводяться зібрання та семінари. Є можливість надавати в користування членам організації засоби пересування.

«Ми хочемо зовсім не багато… рівноправності, – каже Дарія Корінець. – Ми об’єднались для того, щоб заявити, що ми є, щоб нас сприймали такими, якими ми є, щоб врешті-решт змінити ставлення громадськості до людей з фізичними вадами. Ми хочемо жити повноцінним життям, закохуватись, створювати сім’ї, займатись спортом, танцювати і не здаватися на «милість» хворобам. Сподіваємось, що невдовзі в Україні, як у в усіх цивілізованих країнах, інваліди стануть привілейованою частиною суспільства, і наша держава створить умови для повноцінного життя».











2016 рік

Світ живе, поки ми пишемо писанки

19 квітня у світлиці Стрийської міської асоціації інвалідів (керівник Дарія Корінець) відбувся майстер-клас з писанкарства, який провела керівник гуртка ЦТДЮ Ольга Цап. Традиція спільного виготовлення писанок в цій організації існує вже давно. Цьогоріч члени асоціації почули багато цікавого від пані Ольги і навчилися користуватися писачком.

Завжди привітна Дарія Корінець разом зі своїми підопічними радо вітала Ольгу Цап, яка любязно погодилася поділитися своїми знаннями та вмінням виготовляти писанки, адже вже 11 років працює у Центрі творчості, де навчає цьому дітей. Сама майстриня за фахом вчитель трудового навчання, а всі тонкощі писанкарства опановувала самотужки. Для майстер-класу в асоціації інвалідів обрала техніку виготовлення писанок писачком з використанням воску та різних барвників.

«Побутує думка, що писанка – це лише вміло «розмальоване» яйце, яке, зазвичай, готують до Великодніх свят. Та вивчаючи історію писанки, її символіку та ритуали, пов'язані з писанкарством, змінюєш цей стереотип і розумієш, що писанка для українців – не тільки символ життя, добра, надії, це ще й магічний оберіг нації, її філософії і культури», розповідає Ольга Цап у процесі майстер-класу.

Дарія Корінець каже, що вони, зазвичай, створюють писанки з різного підручного матеріалу: бісеру, паєток, стрічок і навіть салфеток. Вона демонструє цілу тацю з уже готовими писанками, які зберігаються ще з минулих років. Окрасою своєрідної колекції є писанки-вишиванки з національною символікою, які виготовила, на жаль нині вже покійна, майстриня, член їхньої асоціації Світлана Сидоренко.

Добігають останні дні, що наближають світлий Великдень – найбільше християнське свято, яке щорічно відкликається в наших серцях радістю, надією і сподіванням на краще. Ще трохи і господині почнуть чаклувати над головними атрибутами цього свята – паскою і писанками, щоб потім віднести їх у кошику та освятити. Різні народи світу шанують Великдень і мають свою атрибутику його возвеличення. Та, мабуть, жоден з народів не доніс до сьогодення свої звичаї та традиції і уявлення про життя так виразно, як український. Наприклад, в орнаментах писанки зашифровані найдавніші образи і уявлення багатьох поколінь. Також з прадавніх віків у нас зберігається вислів обережного ставлення до писанки: «носитися з чимось, як з писанкою». І, як слушно зауважила Ольга Цап, світ живе, поки ми пишемо писанки, і навіть розповіла про це легенду.

Близько двох годин тривав майстер-клас з писанкарства в асоціації інвалідів. Його учасники уважно слухали і спостерігали, як вправно пані Ольга орудувала писачком, а також перепитували про різні нюанси, які виникають у процесі написання писанки. Так за розмовами потроху вималювався й кінцевий варіант яскравої писанки. Та не тільки спостерігали та слухали особливі учні, а й демонстрували свої навики з виготовлення писанок, які вже скоро займуть чільне місце у святковому пасхальному кошику.

Голова Стрийської міської асоціації інвалідів Дарія Корінець щиро подякувала керівнику гуртка з писанкарства Центру творчості дітей та юнацтва п. Ользі Цап за проведений майстер-клас спільно з членами Стрийської міської асоціації інвалідів.

Наталія КАРПЕНКОВА

Фото автора






Ми матір називаємо Святою
Мама – це наймиліше в світі слово. Мати… Це ніжність, доброта, піклування. Це символ безмежної любові, великої душі, символ життя. Матері з першої хвилини життя схиляються над нами. Вони віддають нам частинку себе та своєї душі. Мама – найрідніша в світі людина. Напевно, немає жодного, хто б міг це заперечити. А материнство – це найважча з робіт, що приносить радість.
Саме материнська усмішка зігріває нас у холодну погоду, саме материнські молитви оберігають нас на кожному кроці нашого життєвого шляху. Ми, діти, інколи навіть уявити не можемо, наскільки наші матері за нас сильно хвилюються, а особливо за нас – людей з особливими потребами. З нагоди цього величного свята в Стрийській міській асоціації інвалідів проходив захід, який організувала голова асоціації Дарія Корінець. Запрошені на святкування матері – члени асоціації – спочатку побували на святковому концерті, організованому міським відділом культури в Міському Будинку Культури, а потім прийшли до «світлиці» асоціації, щоб у тісному та дружньому колі поділитися своїми радощами та прикрощами, поговорити про наболілі проблеми та морально підтримати одне одного. Розпочався захід із привітальних слів пані Дарії, яка побажала всім міцного здоров’я, щастя та радості, а також завжди залишатися мужніми та сильними духом. У кожної матері та жінки своя історія жіночої долі, хоча й доволі не легка, проте по-своєму щаслива. Адже ми, особливі люди, не звикли жалітися на свої проблеми, ми будь-які життєві негаразди долаємо доволі спокійно, із впевненими в собі силами. Та за дружнім святковим столом всі почувалися наче велика родина, кожен ділився радощами та проблемами, розповідав про своїх дітей та онуків, як ними пишається та радіє за них.
Свято тривало довго і не хотілося залишати атмосфери, яка панувала. Від себе хочу додати, що такі заходи допомагають жінкам і дівчатам відпочити від суєти наших буднів, набратися позитивної енергії та відчути гордість за те, що належать до категорії прекрасної половини людства. А всі запрошені дякували за чудово організований захід голові асоціації – Дарії Корінець.
Хочеться подякувати спонсору, який долучився до проведення заходу, а саме п. В. Дрозд.
Уляна ВУЙК



XXIV Спартакіада в Стрию
На Стрийському центральному міському стадіоні “Сокіл” відбулася XXIV міська Спартакіада інвалідів, в якій взяли участь інваліди Стрийської міської асоціації інвалідів (СМАІ), Стрийського міжрайонного товариства сліпих (УТОС) та Стрийської територіально-первинної організації (ТПО) Українського товариства глухих (УТОГ).
Організатором цієї Спартакіади виступили: відділ молоді й спорту Стрийської міської ради та Стрийська міська асоціація інвалідів.
Меценатом цього спортивного свята вже вкотре став депутат Стрийської міської ради, голова Стрийської міської організації “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, генеральний директор поліграфічної фірми “УКРПОЛ”, майстер спорту України з автомодельного спорту, меценат, бізнесмен, політик та громадський діяч Сергій Ковальчук.
На урочистій церемонії відкриття були присутні: заступник міського голови Стрия Роман Волинець, депутат Стрийської міської ради Володимир Кам’янка, начальник відділу молоді та спорту Стрийської міської ради Руслан Каліцун, в.о. начальника управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради Станіслав Панилик, голова Стрийської міської асоціації інвалідів Дарія Корінець, голова правління Стрийської ТПО УТОГ Зеновій Бісик, голова Стрийського міжрайонного управління УТОС Ореста Янківська, голова Стрийської районної асоціації інвалідів Зіновія Кецик, директор Стрийської ДЮСШ міськво Олексій Кухар, ветерани спортивного руху Стрия Василь Коханчик та Леонід Вечерік, голова осередку ветеранів спорту Стрийщини Роман Мазяк, головний редактор газети “Фортуна” Наталія Карпенкова.
Усі вони побажали учасникам змагань вдалих стартів та усіляких гараздів. Головний суддя турніру – Василь Коханчик, головний секретар – суддя національної категорії Леонід Вечерік. Судді змагань: Зеновій Кизима, Леонід Вечерік, Роман Мазяк, Олексій Кухар, Ірина Бовдур, Василь Бобик, Галина Тацинець. Вже традиційно урочисте відкриття міської Спартакіади інвалідів розпочинається підняттям Державного Прапору України під звуки Гімну України. Цікавий факт – паралельно з відкриттям Спартакіади на футбольному полі стадіону проходило тренування до чергового матчу чемпіонату України серед команд I ліги футболістів стрийської “Скали”. Як тільки почав звучати Гімн України, футболісти зупинилися, приклали праву руку до серця і усі як один разом з тренерським штабом почали підспівувати наш Гімн. Справжні патріоти!
Цьогорічна Спартакіада проводилася у дев’яти видах спорту. Кожний вид був цікавим і по-своєму непередбачуваним. Під час змагань на стадіоні панувала затишна атмосфера та прагнення досягти успіху. Переможцями в окремих видах спорту стали: кеглі – Мирослава Ботвин, Любов Рехман, Ігор Ольшанецький, Володимир Зубрицький; дартс – Любов Рехман, Галина Черкашина, Андріана Пукальська, Мирон Сироватко, Микола Мельник, Степан Берник; міні-баскетбол – Мирослава Ботвин, Уляна Чабанович, Дмитро Патупін, Борис Хоменко; метання м’яча – Лідія Ільницька, Марія Приходько, Микола Мельник, Дмитро Патупін; стрибки у довжину – Зоряна Ріжнів, Дмитро Патупін, Ігор Лях; біг – Тетяна Тетюцька, Зоряна Ріжнів, Дмитро Патупін, Борис Хоменко; перегони на візках – Тетяна Барилюк, Дарія Корінець.
У командних змаганнях серед шахів перемогу святкували спортсмени СМАІ, друге місце посіла команда УТОС. Серед шашкістів не було рівних команді УТОС, друге та третє місця відповідно посіли спортсмени СМАІ та УТОГ. За підсумками XXIV міської Спартакіади інвалідів у загальнокомандному заліку перемогу святкувала команда Стрийської міської асоціації інвалідів на чолі з Дарією Корінець. Друге місце виборола команда Стрийського міжрайонного управління УТОС, третє – команда Стрийської ТПО УТОГ.
На урочистій церемонії закриття Руслан Каліцун та Василь Коханчик вручили усім переможцям та призерам медалі та грамоти від відділу молоді та спорту Стрийської міської ради, а Володимир Кам’янка, за дорученням Сергія Ковальчук, вручив їм грошові премії. Оргкомітет змагань висловлює слова щирої подяки Сергію Ковальчуку, Руслану Каліцуну за допомогу в у проведенні міської Спартакіади, а також директору ПП “Трускавецька вода” Ярославу Притулі за безкоштовне надання мінеральної води.
Михайло ОЛІЙНИК.

«Козацькі забави на березі ріки Стрий»
На сьогоднішній день, в час святкування 25 річниці Незалежності України, особливого значення набуває відродження українських звичаїв та традицій, а насамперед козацтва.
Життя у диких степах Наддіпрянщини, збираючись у ватаги за дніпровськими порогами, вимагало від воїнів України перебування у постійному тонусі і готовності протистояти будь-якому ворогу. Цей психофізичний тонус набувався і підтримувався різноманітними козацькими розвагами і забавами, що ними завжди славився український народ.
Так, цьогоріч, теплого, сонячного, погожого, серпневого дня, на березі однієї з найбільших правих приток Дністра – річки Стрий та мальовничої природи традиційно проходило спортивно-розважальне свято «Козацькі забави». Протягом декількох років ініціатором проведення заходу є Стрийська міська асоціація інвалідів (СМАІ), керівником якої є Корінець Дарія Дмитрівна, а також Стрийська територіальна організація УТОГ , керівник Янківська Ореста Йосипівна.
Розпочалося свято із слів привітання до учасників керівниками організацій. Корінець Д.Д. побажала вісім здоров’я, та підкреслила, що ми всі вже переможці і це найголовніше. Янківська О.Й. також побажала всі здоров’я, успіху та запропонувала фізичну допомогу та підтримку від своєї організації. Також із привітальним словом до всіх учасників «Козацьких забав» звернувся голова осередку ветеранів спорту Мазяк Р.С., який у своєму виступі зупинився на темі козацтва та запропонував вшанувати хвилиною мовчання учасників АТО, які відійшли у вічність.
А далі розпочалося святкове дійство, як годиться вибрали капітанів, а капітани по жеребкуванні вибрали назви та гасло для своїх команд. Капітан команди СМАІ – Вуйк Руслан - вибрав для своєї команди назву «Гетьман» та гасло команди «Пора, пора для України жить». У свою чергу капітан команди УТОГ – Хоменко Борис - у жеребуванні вибрав назву «Чайка» із гаслом «Щоб наша доля нас не цуралась, щоб краще в світі жилося»
Розпочалися змагання із короткої історії козацтва та вікторини на тему козацтва, тобто що означає слово козак, що таке булава, скільки було гетьманів, де жили козаки. А всі назви козацьких змагань говорять самі за себе: «Оборона Фортеці», «Стрільба з луку», «Боротьба на руках», «Біг через річку», «Передача листа гетьманові» та ін.. Це все додавало відчуття козацького духу, створило неповторну атмосферу патріотизму, піднесеності, гордості у всіх учасників. Кожен з учасників не прагнув перемогти, а просто прийняти участь, проявити себе. А найголовніше, що більш фізично загартованіші (товариство УТОГ) допомоги слабшим (учасникам команди СМАІ), що є також важливим вчинком справжніх козаків. Слід відмітити те, що команда «Гетьман» (СМАІ) у свою чергу допомагала команді «Чайка» (УТОГ) у інтелектуальних заганнях.
Як годиться, у будь-яких змаганнях, прийшов час підбивати підсумки. Та за підсумками результатів змагань - «перемогла дружба». І справді, не було переможених, були люди близькі по духу, які зібралися в дружній атмосфері.
Також не обійшлося без козацької кухні. Розвели багаття, а капітанам доручили варити козацький куліш. Кожен смакуючи цю козацьку страву уявляв себе на острові Хортиця, на березі Дніпра.
Ось так добігли до завершення козацькі забави, організовані Дарією Корінець та Орестою Янківською. Всі прощалися з теплими посмішками та дружніми обіймами, це словами неможливо передати. В свою чергу організатори пообіцяли, що і надалі будуть організовувати козацькі забави на березі ріки Стрий.
Як швидко минає час, як миттєво пролітає життя, залишаючи тільки спогади, пам’ять, традиції. Ми маємо чим пишатися, адже ми українці не забуваємо свою історію. Плекання відчуття єдності сучасної молоді з духовними та культурними надбаннями українського козацтва сприяє вихованню фізично стійких, морально чистих і по-лицарськи мужніх та сильних духом громадян нашої держави.
Уляна ВУЙК,
учасниця заходу
Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123