This website works best with JavaScript enabled
ОСОБЛИВИЙ ДЕНЬ ДЛЯ ОСОБЛИВИХ ЛЮДЕЙ
Повір у себе,
Ти багато можеш
Не опускай безсилої руки
Повір у себе,
Знай, що жити треба.
Щороку 3 грудня Україна, як і весь світ відзначає Міжнародний день інвалідів. Цей день є особливий для людей з інвалідністю, для усієї світової спільноти. Цінність та гуманізм будь-якого суспільства визначається тим, як держава ставиться до дітей до людей похилого віку, інвалідів, до тих , хто найбільш не захищений та уразливий, кому особливо важко у житі. Реалізація положень Конвенції ООн про права інвалідів, розв’язання проблем життєдіяльності осіб з інвалідністю, забезпечення повноцінної їх участі у житті країни є пріоритетними напрямами соціальної політики на Стрийщині. Тож свято яке організували працівники районного Народного дому 5 грудня стало нагодою звернути увагу на тих хто постраждав віж жорстої хвороби, від народження , у дитинстві, чи у зрілому віці. На свято завітали представники ра¬йонної ради, райдержадміністрації, управління соціального захисту населення Стрийської РДА, районного територіально¬го центру соціального обслуго¬вування одиноких непрацездат¬них громадян, громадських та благодійних організацій, гості, запрошені вшановували людей з обмеженими фізичними мож¬ливостями.
Кожен з них — особистість, яка прагне уваги та спілкування. Мріє про доброту, розраду та чуйність...В цих людей нелегка доля, слабке здоров`я, але вони міцні духом і здатні своїм опти¬мізмом та силою волі підкорю-вати не одні життєві вершини. В людей з особливими потреба¬ми є і чимало проблем, які без місцевої влади та керівників со¬ціальних служб вирішити не¬можливо. Тож слово надали за¬ступнику голови Стрийської ра¬йонної ради Мирону Войтовичу та заступнику голови райдерж-адміністрації Оксані Мелень.
Вітаючи всіх присутніх з Між¬народним днем інвалідів, вони заначили, що 3 грудня- особли¬вий день, який є показником то¬го, як суспільство відноситься до людей з фізичними обме¬женнями, справедлива шана та нагадування всім про обов'язок перед людьми, які потребують захисту та підтримки. І навчити¬ся розуміти ближнього і, насам¬перед, людей з обмеженими фі¬зичними можливостями - найважливіше соціальне завдання. Адже яким буде завтра, залежа¬тиме від кожного з нас. Відтак дякували головам громадських організацій, працівникам соці¬альної сфери - управління соці¬ального захисту та територіаль-ного центру за їх повсякденний вияв уваги, гуманності і мило¬сердя, а також вклад у питання захисту осіб з інвалідністю в ра¬йоні. «Міцного здоров'я, здоров'я родинам і близьким, Божої ласки, оптимізму. Шукай¬те себе в тому, що Ви можете реалізовувати, в тих талантах, які ще досі не відкриті, тому що кожна людина є обдарована від Бога. Витримки Вам в усіх жит¬тєвих випробуваннях та незлам¬ної віри на одужання» - звучало у їхніх побажаннях, адресова¬них людям з особливими потре¬бами.
За плідну працю, активну життєву позицію, громадську діяльність, значний внесок у ви¬рішення питань захисту прав та інтересів людей з особливими потребами та з нагоди Міжна¬родного дня інвалідів грамота¬ми Стрийської районної ради та райдержадміністрації відзначи¬ли активних членів Стрийської районної асоціації інвалідів, а саме Івана Вінціва, Івана Рожнятовського, Іванну Кухтій і Ярину Маргаль грошовою премією 500 гривнів.
Про роботу, яка ведеться щодо поліпшення соціального захисту осіб з обмеженими фі¬зичними можливостями, програми соціальної реабілітації ін¬валідів та суми одноразових та адресних допомог розповіла керівник управління соціально¬го захисту населення Стрий¬ської РДА Леся Буцерко.
Опісля слово надали голові Стрийської районної асоціації інвалідів Зіновії Кецик, яка від¬значила здобутки районної ко¬манди осіб з інвалідністю під час участі в обласних та інших змаганнях, якими район може пишатися, а саме лідером Стрийщини Іваном Вінцівим с. Долішнє який є депутатом села і який став переможцем 4-го Всеукраїнського фестивалю в Києві, де завоював І місце (ікона вишита бісером). Він отримав диплом переможця та кубок 4-го Всеукраїнського (відкритого) фестивалю творчості інвалідів «Неспокій серця». Він нагороджений неодноразово грамотами за активну участь у спортивних змаганнях з різних видів спорту, за вагомий особистий внесок у розвиток спорту Стрийщини. Іван Вінців теж посадив дерево магнолію у селі Долішнє, яке буде рости і радувати людей у цьому селі. Зіновія Кецик озвучила проблеми з інвалідністю та подякувала і нагородила грамотами голову Стрийської РДА Василя Зубрицького, голову Стрийської районної ради Романа Козака начальника управління праці та соцзахисту населення Стрийської РДА Лесю Буцерко та заступника начальника управління праці та соцзахисту населення Зоряну Снігур, а також народного депутата України Андрія Кота.
Теж висловила найщиріші слова вітань людям на долю яких випали нелегкі випробування.
До присутніх звернулась й директор Стрийського благодійного фонду «На¬дія» Оксана Стасула, яка розпо¬віла про проблеми сімей із важ¬кохворими дітьми. Голова Асоціації інвалідів подякувала працівникам соціальної сфери, зокрема Марії Федунишин та працівникам газети «Рідне поле» Оксані Микитці, Ельвірі Хомин та Ігорю Марцуну за постійне сприяння у висвітленні проблем осіб з інвалідністю.
А далі колектив Народного театру української пісні «Намис¬то» районного Народного дому під керівництвом Тетяни Возняк представив присутнім цікаву концертну програму, гарний на¬стрій та незабутні враження від побаченого, за це вдячні глядачі обдарували на взаєм їх гучними оплесками.
…Дарувати добро приємно! А дарувати його тим , хто яки¬мось чином обділений життям, приємніше в рази. Радіймо жит¬тю та ділімось цією радістю з тими, хто цього потребує, адже людська щирість, вміння запа¬лювати в очах радість окриляє, дає можливість відчути, що ти є частинкою цього світу, так йому потрібною…
Заввідділом ред. газети «Рідне поле» Ельвіра Хомин,
голова Стрийської РАІ Зіновія Кецик.
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123