This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

1 серпня в місті Городок на стадіоні "Колос" відбулося спортивне свято, де можна було випробувати свою влучність і точність рухів завдяки дартсу, боча, показовій стрільбі з лука, фізичну вправність і витривалість - на бігових доріжках, в перегонах візочників. В інтелектуальних єдиноборствах повправлялися шашкісти.

Городоцька районна асоціація інвалідів створена 3 грудня 1993 року. Голова асоціації Пуненкова Ольга Антонівна 01.06.46 року народження.

адреса асоціації: 81500, м. Городок, вул. Джерельна, 3

тел: (03231) 3-06-62

Голова Городоцької районної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Пуненкова Ольга Антонівна нагороджена: Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (04.12.2004), Почесною грамотою Міністерства праці і соціальної політики (29.09.2005), Орденом Княгині Ольги (03.12.2011), Почесною грамотою Львівської облдержадміністрації (01.07.2011), Почесним знаком ВОІ СОІУ (29.09.2005; 24.09.2009).

Городоцька районна асоціація інвалідів співпрацює із органами державної виконавчої влади. В Городоцькій районній асоціації інвалідів проводяться культурно-масові заходи, районні спартакіади, свята інвалідів.

Проводяться Звітно-виборчі Конференції, засідання Ради, засідання Президії.

У 2005 році

зареєстровано 750 членів організації.

У 2006 році

зареєстровано 247 членів організації. Проведено 4 засідання Ради, 5 засідань Президії. Проведено святкові заходи до дня інваліда, захід “Такі як усі…!”, 12-те спортивно-культурне свято за участю 76-ти інвалідів, одноденний семінар “Діти і суспільство”, конкурс “Країна мрій, свято “Миколая”, вогник святкування Нового року. Відбулася поїздка до Унівського монастиря. Проведено семінар для батьків хворих дітей та інвалідів на тему: “Діти і суспільство” з Центром соціальної служби для сім’ї, дітей і молоді. При підведенні результатів за 2006 рік у різних номінаціях району активіст Іван Попович інвалід І-ої групи  ДЦП виборов перше місце  в номінації «Кращий параолімпієць». На 2006 рік передплачено 200 примірників газети “Благовіст”.

У 2007 році

зареєстровано 247 членів організації, 7 міських і 16 сільських осередків. Проведено 4 засідання Ради, 4 засідання Президії. На 2007 рік передплачено 200 примірників газети “Благовіст”. Проводився Семінар для батьків, які виховують дітей з особливими потребами. Проведено 13-те культурно-спортивне свято для інвалідів на стадіоні “Колос” м. Городка в якому взяли участь 126 інвалідів району, представники влади і благодійники, 15 спортсменів взяли участь у Львівській обласній спартакіаді. Проводились святкові заходи до дня інваліда ті св. Миколая.

У 2008 році

зареєстровано 238 членів організації, 21 осередок. На Всеукраїнському фестивалі інвалідів, який проходив в м. Чернігові інвалід ІІ – групи захворювання В.Вегера представляв Городоцький регіон, який став лауреатом пісенного конкурсу. Проведено святкові заходи до дня інваліда та Святого Миколая. На 2008 рік передплачено 100 примірників газети “Благовіст”. Проведено 4 засідання Ради, 3 засідання Президії.

У 2009 році

ареєстровано 181 член організації. Проведено 4 засідання Ради, 3 засідання Президії. Проведене 14-те культурно-спортивне свято інвалідів. В м. Городок 24 червня відбувся захід “Діалог з владою”.

У 2010 році

проведено 5 засідання Ради, 4 засідання Президії. На 2010 рік передплачено 60 примірників газети “Благовіст”. Забезпечені засобами доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями такі об’єкти, як: Міська Рада, Управління праці і соціального захисту, Пенсійний фонд, Центр зайнятості, аптеки.

У 2011 році

Львівська обласна асоціація інвалідів прийняла участь в підготовці та проведенні звітно-виборчої Конференції Городоцької районної асоціації інвалідів, а також у відзначенні Дня інвалідів у районі. Провела зустріч керівництва ЛОАІ ВОІ СОІУ з активом Городоцької РАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ та керівниками владних структур Городоччини. 19 липня 2011 року в місті Городок на місцевому стадіоні проводилась районна спартакіада серед інвалідів Городоччини. На спортивне свято прийшло 46 людей з обмеженими фізичними можливостями, а також представники влади та місцевої газети. В змаганнях щоб взяти участь прийшли інваліди не тільки з м. Городок а також з навколишніх сіл. Проводились змагання по бігу серед різних вікових груп, а також змагання інвалідів на візках. Учасники розказували вірші, брали участь у турнірі з шашок. В приміщенні стадіону м. Городок пройшов турнір з армреслінгу на лівій або правій руках.

Діяльність у 2012 році

Проведена Координаційна рада. До дня захисту дітей проведено ранок, участь у відзначенні Міжнародного дня інвалідів у Львові. Поїздка у Львівський цирк; відвідали прощі до Зарваниці, Гошева, Раковця; відвідали концерт Вахтанга Кікабідзе.Для двох інвалідів району добилися безтермінової інвалідності. Гуманітарна допомога від ТзОВ «Роланд», ТзОВ «Еко-натура», СП «Етрус», БФ «Серце Марії»

27 червня 2012 року проведена чергова Спартакіада для інвалідів району.

3 грудня 2012 року відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня інвалідів. Також цього ж року проведено перереєстраію Статуту Городоцької РАІ у відповідності до Статутів ЛОАІ та ВОІ СОІУ.

2013 рік

20 червня 20 річницю від дня заснування відзначала Городоцька районна асоціація інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ.
Урочистості, що проводились в районі з цього приводу, свідчили про важливе місце, яке посідають в районі люди з інвалідністю і їх громадська організація.
Керівництво району разом з головою Городоцької районної асоціації інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ Ольгою Пуненковою до ювілею готувались заздалегідь. Святково прикрашена зала була переповнена учасниками і гостями свята. Тут зібралися люди з інвалідністю з усього району: актив організації - ветерани, які творили організацію, молоді інваліди, які підхопили естафету і продовжують життя цієї організації.
Отець Української автокефальної православної церкви Степан Целень уділив Господнє Благословення учасникам свята.
Настрій у всіх був урочистий і піднесений.
На святкування ювілею прибуло керівництво Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» та Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ - перший заступник голови ВОІ СОІУ, голова Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Леонід Тарасенко і перший заступник голови ЛОАІ ВОІ СОІУ Оксана Кіяновська, які привітали та вручили нагороди активу організації.
Партнерами районної асоціації інвалідів у здійсненні добрих справ для людей з інвалідністю почували себе на святі голова Городоцької районної державної адміністрації Оксана Дунас і її заступниця з гуманітарних питань Роксолана Скобало, голова районної ради Василь Полумацканич, міський голова м.Городок Микола Савка, начальник управління соціального захисту населення Городоцької РДА Ірина Борис, директор районного територіального центру обслуговування одиноких Володимир Бобеляк, секретар міської ради Юля Віткова, голова Ради ветеранів району Ярослав Коржинський. Це їх підтримка і розуміння продовж двадцяти років допомагали організації міцніти і розвиватися, а інвалідам району бути почутими.
Вітала організацію з ювілеєм директор Львівського відділення Фонду соціального захисту інвалідів Галина Мисаковець через свого представника Наталію Кам’янецьку.
З особливою теплотою зустрічали учасники свята гостю з Німеччини, давнього мецената Городоцької районної асоціації інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ Елізабет Бартенбах. Ця благородна і добра жінка разом із своїм чоловіком вже другий десяток років опікується найбільш потребуючими інвалідами Городоччини, щоразу залишаючи в Україні частинку свого серця.
Теплі слова і щирі вітання, що звучали з вуст виступаючих, та щедрі дарунки і нагороди свідчили про значимість роботи, яку проводить в районі Городоцька районна асоціація інвалідів і її голова Ольга Пуненкова.
Бажаними гостями на святі були колеги і добрі друзі ювілярів голови: Моршинського міського товариства і Стрийської районної асоціації інвалідів Зіновія Кецик, Трускавецької міської асоціації інвалідів Надія Заблоцька, Миколаївскої районної асоціації інвалідів Ганна Кордіяка, заступник голови Самбірської районної асоціації інвалідів Дарія Куціль.
Окрасою святкових урочистостей були виступи художньої самодіяльності членів Городоцької районної асоціації інвалідів Мар’яни Раб, Христини Юрчишин, Іванка Кучеркевича, Ані Сапаєвої, донечки родини – членів асоціації Віри і Володимира Вегери –Надійки.
Підготували і провели це свято, як прекрасне дійство, представники Городоцького Народного дому, давні друзі районної асоціації інвалідів Галина Глушко і Володимир Шутяк.
І безумовно, це свято не було б таким щедрим, якби не фінансова підтримка Городоцької райдержадміністрації і депутатського корпусу Городоцької районної ради, міського голови м. Городок, народного депутата Верховної Ради України Ярослава Дубневича, підприємства «Бадер Україна» ( керівник Андрій Павлунь), яким голова районної асоціації інвалідів Ольга Пуненкова висловила сердечну вдячність.
Урочистості завершилися піснею «Аве Марія» - гімном Добра і Любові, яку виконала викладач Городоцької музичної школи Леся Гуріна.

2014 рік

Спільнота людей з особливими потребами Городоччини, яка торік переступила 20-річний рубіж, робить чимало для того, аби вивести неповносправних із чотирьох стін. І все тому, що за справу розвитку потребуючих беруться такі ж, як і вони, люди, під керівництвом незмінної голови асоціації Ольги Пуненкової. Ось і минулого тижня в «Богом благословенний день», як зазначив духівник інвалідів о.Степан Целень, ці люди зібралися у дружньому колі, аби засвідчити, що вони – не якісь інші, а у всіх якостях життя рівні з усією громадянською спільнотою.

Це показала і спартакіада, яка засвідчила, що для сильних духом немає жодних перешкод у житті. «Такі, - сказав у вітальному слові голова Городоцької райради В.Полумацканич, - не бояться стукати у владні кабінети і не давати нам дрімати… Їхні надзвичайні сила волі, натхнення і цілеспрямованість стають дороговказом у житті і здоровим людям. Відрадно й те, що інвалідський статус не заважає цим особистостям, які перемогли себе і прагнуть реалізувати у всьому, вкладати свої сили й у розвиток району, області, держави. З повним правом називаємо їх людьми розуму, честі, совісті», - акцентував очільник депутатського корпусу. Йому, а також керівникам РДА, Городоцької мерії, народному депутату Я.Дубневичу, депутату облради В.Сагану від імені усієї інвалідської організації подякувала за турботу О.Пуненкова. Попри фінансову скруту і складну ситуацію у державі влада знаходить фінансові та інші ресурси, аби всіляко підтримати потребуючих. Плідною є і співпраця із управлінням соціального захисту, терцентром, медициною, відчутною – допомога Городоцької хлібопекарні, інших підприємств району.

З проведенням 19-ї спартакіади асоціацію інвалідів привітав заступник міського голови Я.Скобало. Вітання від начальника обласного управління молоді та спорту Ю.Майбороди, керівника фонду реабілітації інвалідів Я.Грибальського та від Львівського обласного центру «Інваспорту» передав представник останньої структури М.Николаєв. Він з приємністю відзначив, що Городоцька асоціація першою стартувала у циклі обласних спартакіад. Відтак їй і випала честь приймати в себе чемпіона світу з тхеквондо львів’янина Миколу Набата, який кілька днів тому на чемпіонаті в Москві виборов перше місце для України. Пан Микола дав майстер-клас дівчаткам і хлопчикам, які зацікавились цим видом спорту. Привітала своїх городоцьких колег, побажавши їм успіхів та витримки, очільниця асоціації інвалідів Стрийщини Дарія Корінець.

Серед дітей і дорослих з обмеженими можливостями є високоінтелектуальні особистості, які мають гарні здобутки у мистецтві та спорті. Своїм чудовим співом порадувала вдячну аудиторію Надійка Вегера з Підзвіринця – дочка інвалідів дитинства Віри та Володимира Вегерів. Спортсмени взяли участь у змаганнях з шести видів спорту. У стрибках з місця перемогу серед чоловіків отримали Руслан Кремса (м.Комарно) – І місце, Андрій Новосад (м.Городок) – ІІ місце та Дмитро Зємзєров (м.Городок) – ІІІ місце. В жіночому гурті першість здобули Віра Вегера (с.Підзвіринець), Надія Хохоник (м.Городок) та Марія Савка (м.Городок). Серед шашкістів кращими були Олег Бойко (с.Бучали), Сергій Костенко, Богдан Фульмес та Марія Савка (м.Городок). У перегонах на візках відзначився Степан Головчак (м.Городок). У рукоборстві (армреслінгу) сильнішими судді назвали Д.Зємзєрова, А.Новосада і С.Головчака; серед жінок – Іванну Байко (м.Комарно), Наталію Бабак та Осипу Сябрук (м.Городок). В бігу на 60 метрів перше місце, як і завжди, за Андрієм Новосадом, ІІ – Дмитро Федичканич (м.Комарно), ІІІ – Богдан Смілка (Черлянське Передмістя). Серед жінок відзначилась І.Байко. У шахах першість вибороли О.Бойко, С.Костенко, Б.Фульмес та М.Савка. Командні місця: І – Городок, ІІ – Комарно, ІІІ – Бучали.

Проте, як неодноразово зазначили гості свята, в інвалідській когорті ніколи немає переможених. Бо перемогли усі!

Неповносправні Городоччини офірували воякам близько 18 тисяч гривень!

Районна асоціація стала чи не першим інвалідським осередком, який досягнув такого рекорду

Гасло «Такі, як усі!» наші краяни з особливими потребами вкотре реалізовують на практиці. На цей раз їм і справді можуть позаздрити здорові люди, особливо – інші громадські організації. Адже провести благодійний мистецький захід і зібрати такі кошти сьогодні спроможеться далеко не кожна структура.

Концерт на підтримку українських вояків, які боронять східні рубежі нашої країни від ненависного кремлівського агресора, організувала голова Городоцької районної асоціації інвалідів і товариства захисту дітей-інвалідів «Прометей» Ольга Пуненкова. Ще напередні культурної імпрези одержима справою благодійництва керманич неповносправних провела агітаційну роботу серед представників владних та підприємницьких структур Комарнівщини на підтримку доброї справи. З особливим розумінням, зауважила Ольга Антонівна, поставилися до цієї місії міський голова Комарна Тарас Іваницький, війти навколишніх сіл, підприємці. Відтак завдяки великій жертовності мешканців Комарнянщини скринька пожертв для наших захисників Батьківщини поповнилась доволі круглою сумою – 17 тис. 829 грн. Усім цим краянам доброї волі, котрі підтримали солдатів, люди з обмеженими можливостями подарували чудовий концерт.

Щиру спільну молитву перед початком пісенного дійства очолив декан Комарнівського деканату УГКЦ, настоятель храму св.апостолів Петра і Павла о.Іван Кузьмич. У мистецькому заході взяли участь не лише знані аматори сцени Городоччини, а й гості із сусідньої Самбірщини, лауреати багатьох обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів – Іван Кость (голова Самбірської асоціації інвалідів), Дарія Куціль, Надія Ярема, Василь Бойко. Із місцевих учасників художньої самодіяльності перед вдячною аудиторією виступили лауреати багатьох обласних та міжнародних конкурсів Діана Штурин, відомий далеко за межами району сімейний ансамбль Штуринів із Великого Любеня, наш «городоцький Гнатюк» Володимир Вегера з Підзвіринця, його талановиті донечки Надія і Софія. В залі Комарнівського Народного дому на високому рівні лунали духовні, народні українські пісні, зокрема – «Моліться, батьки», «Я – українець», «Балада про повстанця», «Квітуча Україна» та ін. Шанувальники пісенно-музичного мистецтва довго не відпускали артистів зі сцени своїми подячними оплесками. Гість із Городка, заступник голови Городоцької районної ради Володимир Більовський влучно назвав цей творчий благодійний захід «моментом загального єднання». Якби російський сатрап, зазначив у подячному слові представник влади, побачив цих самовідданих людей, котрим держава немало боргує в житті, а вони роблять такий неперевершений внесок великої державної ваги, то він побоявся б мати справу із таким народом. Володимир Михайлович подякував співакам за їх щиру працю, чудові голоси, які гідні найбільшої сцени і завдяки яким ми і вважаємось найспівочішою нацією в світі.

Цього ж дня до імпрези неповносправних доєднались і вихованці Комарнівської Малої академії мистецтв. Перед входом до зали Народного дому дівчатка-бісерувальниці, чиїми наставниками є вчителі Галина Утриско та Марія Пеленська, презентували свої чудові вироби з бісеру. Виручені за них кошти (в сумі 3 тис. грн) також поповнили офіру для вояків-захисників.

Галина ЧОРНЯК.

Організатор благодійної акції – районна асоціація інвалідів – потурбувалася про гідне застосування людських пожертв. Найперше навідались до військового госпіталю, що у Львові по вул. Личаківській. Аби наші захисники швидше одужували, ставали на ноги, поділилися найперше з ними часточкою тієї волі до життя, що відіграє вирішальну роль у щоденній боротьбі з недугами неповносправних. Ольга Пуненкова підкріпила поранених вояків (на фото) своїм по-материнськи теплим словом віри та надії, почастувала фруктами. Родинам трьох армійців, які перебувають у неврологічному відділенні, передала 8500 гривень. Представники волонтерської сотні виголосили подяку Городоцькій асоціації інвалідів, мешканцям Комарна та навколишніх сіл за небайдужість та жертви задля наших захисників. На решту благодійних коштів закупили берці для учасників АТО та зимовий одяг.

Влада обіцяє допомогу і співпрацю


Увагу громадськості в рамках відзначення Міжнародного дня інвалідів привернули до себе проблеми людей з інвалідністю. На районному рівні їх задекларували на традиційній зустрічі членів інвалідських осередків з представниками влади та ряду соціальних інституцій.
Голова асоціації і товариства захисту дітей-інвалідів «Прометей» Ольга Пуненкова зазначила: найбільш вразлива спільнота ледь зводить кінці з кінцями, оплачуючи непомірно вартісні компослуги, купуючи ліки і продукти першої необхідності за необґрунтовано завищеними цінами. Пенсії – як кіт наплакав. Про оздоровлення та гідний відпочинок вже й говорити не доводиться. На місцевому рівні інваліди просять належного приміщення для функціонування своїх осередків, обладнання їх оргтехнікою, кращого матеріального забезпечення, фінансування заходів тощо. Задля цього вартувало б взяти участь і в різноманітних грантах. Вона озвучила свою думку і стосовно функціонування в районі вкрай потрібного реабілітаційного центру для дітей-інвалідів. Гостро стоїть питання доїзду із сіл Комарнянщини. Не менше болить інвалідам і питання офіційного працевлаштування.
На рахунку інвалідських осередків і чимало позитивних справ, які творять спортовці та аматори сцени. Серед таких – заслужений працівник культури, завідувач Народного дому с. Малий Любінь Іван Штурин, підзвіринецький «соловейко» Володимир Вегера та ін. 2016 року неповносправних чекає 20-та районна спартакіада. А найближчим часом мають задум відвідати з концертами кожне село району.
Сприяти краянам з обмеженими можливостями, яких на Городоччині – понад 5 тис. осіб, у вирішенні їх проблем пообіцяли очільник району В. Ременяк та голова райради В. Більовський. Якщо держава не може захистити найбільш знедолених, то це свідчить про те, що вона сама нездорова, зазначив керівник депутатського корпусу. Відтак на рівні місцевому потрібно надолужувати те, що неспроможні зробити державні чини. На матеріальні допомоги малоімущим у бюджеті наступного року передбачено 850 тис.грн. Про обов’язок допомагати найвразливішим верствам говорив у своєму слові і новообраний міський голова Городка Роман Кущак.
Під завісу заходу владовці вручили представникам інвалідських осередків грамоти, подяки і подарунки.

Галина ЧОРНЯК

 

«Ой хто, хто Миколая любить»


Устами Іванка Кучеркевича, Діани Штурин, Михайлика Спільника та інших діточок з особливими потребами на їхньому святі, присвяченому Дню великого Чудотворця Миколая, промовляли щирість і чемність, милосердя і любов. Саме ті риси, за які щорічно під завісу року нагороджує святий покровитель всіх дітей, потребуючих та нужденних особливими дарами і ласками.
Роль Миколая на інвалідському святі професійно зіграв знаний аматор городоцької сцени Ярослав Левкович. Зворушливе й повчальне слово поважного городківчанина уже два десятки літ звучить на святочних імпрезах у міських храмах, Народному домі, дитсадках, інших осередках і просто в городоцьких родинах, які хочуть подарувати своїм найменшеньким казкове диво. Воістину діти вірять, що то справжній Миколай зійшов із небес, аби благословити їх найвищими дарами й обдарувати солодощами.
У ролі Чудотворця в аудиторії неповносправних побували й міський голова Городка Роман Кущак, голова РДА Володимир Ременяк та його заступник Павло Стахів, заступник голови городоцької райради Богдан Слонівський. Доземний уклін та щиру вдячність благодійникам, без яких не відбулося б дійство, висловила господиня свята – голова районної асоціації і товариства захисту дітей-інвалідів «Прометей» Ольга Пуненкова.
Минулого тижня св.Миколай завітав і до інших потребуючих – самотніх престарілих. 580 чоловік – підопічних територіального центру соціального обслуговування, розповів його директор Володимир Бобеляк, отримали солодощі і продуктові набори. Все це було закуплене на бюджетні кошти, які ще в листопаді ц.р. додала до скарбниці соціальної структури районна рада.

Галина ЧОРНЯК

 

Велика шана доброчинцям


Городоцька районна асоціація інвалідів за підтримки доброчинців передплатила для інвалідів району понад 400 примірників газет, в т. ч. газети «Благовіст» 196 примірників, а також районної газети «Народна думка», міської «Голос ратуші» та «Свобода». Більшість газет передплачено для сільських інвалідів.
Поштові відділення отримують «Благовіст» щотижня в п’ятницю – суботу, найпізніше у вівторок.
«Благовіст» постійно друкує матеріали про правовий і соціальний захист людей з інвалідністю, тут є рубрики «Інваспорт», «Ваше здоров’я», розповіді про життя організацій ВОІ СОІУ, про релігійні свята і традиції, цікава сторінка «Калинове слово».
На Городоччині понад 5 тисяч інвалідів різних нозологій захворювань і категорій. Протягом 23 років діяльності РАІ поведено багато різноманітних заходів, особливо екскурсій по історичних і духовних місцях, їздимо на прощі по монастирях, відвідуємо театри, цирк, звіринці. Проводимо спартакіади, беремо участь в обласних спартакіада, проводимо дитячі ранки до Дня Матері, Міжнародного дня захисту дітей,.Святого Миколая, до Міжнародного дня інвалідів – концерти за участю наших членів.
Членами асоціації є інваліди чи батьки дитини інваліда від 3 років, але без психічних розладів, які дотримуються Статуту асоціації, беруть участь в наших заходах. Актив працює без зарплати, на ентузіазмі.
Інколи до нас приходять інваліди з претензіями: чому не надаємо допомогу? Допомогу, яка є від доброчинців, насамперед надаємо нашим спортовцям, аматорам сцени, активістам. До Свята Миколая – подарунки дітям-інвалідам від 3 до 14 років, але приходять і інваліди з дитинства, яким за 40 років. Багато інвалідів оббивають пороги місцевих органів влади. Керманичі району та області надають допомогу у міру своїх можливостей відповідно до законів.
До наших доброчинців хочу віднести народного депутата України Ярослава Дубневича і його команду, депутатів обласної ради Катерину Кеньо, Володимира Сагана, депутата районної ради Володимира Лещинського. Дякуємо їм за передплату газет. Вдячні депутатам районної ради Богдану Винарчику, Омеляну Дунасу, Івану Кликоцькому.
Голова РДА, депутат обласної ради Володимир Ременяк зробив передплату для інвалідів селища Великий Любінь газети «Благовіст» 52 примірники та 20 примірників райони «Народна думка». Голова міста Городок Роман Кущак передплатив для родин з дітьми-інвалідами та нашим активістам 57 примірників міської газети «Голос ратуші». До передплати газети долучилися і доброчинці підприємств: «Ельпласт» - Олександр Гурський, «Хінкель-Когут» - Віктор Місько, «Інсталпласт - ХВ» - Василь Хомик, «Керамбуд» - Андрій Полянський, підприємці Руслан Ярмошевич, Світлана Барщовська, депутат районної ради Андрій Хомик.
Інвалідів району запрошую стати нашими членами. Створювати в селах інвалідські осередки, брати активну участь в наших заходах, дотримуватися Статуту асоціації. Телефон для бажаючих стати членами асоціації 0999268333.
Бажаю всім людям з інвалідністю доброго здоров’я, душевного спокою, миру, злагоди і любові.

Ольга ПУНЕНКОВА,
голова Городоцької районної асоціації інвалідів
Львівська обл.

Ювілейна районна спартакіада людей з особливими потребами
Останньої неділі липня на території Старого парку райцентру відбулося ювілейне спортивне свято – ХХ Спарта-кіада людей з інвалідністю. Захід мав не тільки спортивне, але й культурне спрямування, позаяк супроводжувався вокальними виступами.
Погожої днини люди з особливими потребами Городоччини зібрались, аби позмагатись, поспілкуватися. Розпочали спартакіаду з виконання нашого Гімну. Чин підняття Державного Прапора здійснили: від райасоціації інвалідів – А.Новосад, від атовців – РТелюк, М.Виздра – від організації ветеранів-«афганців». Далі ведучий свята Назар Сеник запросив до слова голову Городоцької РДА Володимира Ременяка, секретаря Городоцької міської ради Юлію Віткову, керівника районної асоціації інвалідів і товариства захисту дітей-інвалідів «Прометей» Ольгу Пуненкову, директора Львівського обласного центру «Інваспорт» Мирослава Николаєва, котрі побажали учасникам вдалих стартів. Також було відзначено внесок О.Пуненкової у справу гуртування людей з особливими потребами. Привітали змагунів вокальними композиціями юні городоцькі співачки Адріана Денека та Христина Маца.
Відтак розпочалась спартакіада. Її учасники спробували свої сили у грі в шахи та шашки, бігу на 60 метрів, армреслінгу, перегонах на інвалідних візках. Дуже всім сподобався новий вид спорту, що зараз культивується в середовищі людей з інвалідністю, – боча. Спартакіада проходила у надзвичайно дружній та доброзичливій атмосфері. Метою заходу, звичайно, було залучення людей з фізичними вадами до активних занять спортом, популяризація здорового способу життя. А також – відбір кращих спортсменів для участі в спартакіаді інвалідів Львівщини.
Варто наголосити, що захід проводився за підтримки народного депутата України Ярослава Дубневича, районної держадміністрації і міської ради Городка. Змагуни смакували солодощами і напоями, офірованими приватними підприємцями Людмилою Баб’як, Галиною Дідух, Світланою Барщовською, Романом Голойдою, магазином «Ласунка». Великою втіхою для присутніх на святі дітей було розмаїття іграшок від підприємців Ярослави Калагурко, Руслана Паращича, Ігоря Пилата, Павла Цап’яка, Руслана Бендаса, магазину «Перлина». Долучилися до проведення інвалідського заходу і атовці Олег Пронько, Роман Телюк, які пригощали розмаїттям фруктів.
Всі учасники, котрі дійшли до фіналу і вибороли призові місця, отримали грамоти, кубки, медалі та гарні призи. А ось молода майстриня львів’янка Мар’яна Кримовська подарувала дітям свій авторський альбом «Вишиванка для малечі». Піднесеності дійству додали прекрасні виступи уславленого родинного колективу сім’ї Штуринів та юної солістки Діани Штурин. Справжньою «родзинкою» став виступ ансамблю «Кучерики», де солістом є талановитий незрячий городківчанин Іван Кучеркевич.
Гарний настрій, неймовірні емоції отримали під час змагань всі учасники. Назвемо переможців та призерів ювілейної спартакіади. У грі в шашки поміж жінок перемогу виборола Марія Савка, другою була Любов Головчак; в колі чоловіків на першій сходинці п’єдесталу шани – Любомир Малетич, на другій – Богдан Полуліх, третій – Ярослав Спільник. У шахах серед жінок перемогла Вікторія Пронько, «срібло» у Вікторії Пуненкової; серед чоловіків на першому місці Степан Панич, другий – Степан Лис, «бронза» – у Назарія Сороки. Біг на 60 м: дорослі – Андрій Новосад (І місце), Роман Мариняк (ІІІ); діти: Данило Мельник – перше, Максим Янчура – друге, Марта Кучеркевич – третє. У рукоборстві не було рівних Андрію Новосаду, другий – Степан Головчак, ІІІ місце – Михайло Карцигін. Також відзначили призерів гри боча. Переможець – команда під керівництвом Ярини Кремси, другим став гурт ветеранів-«афганців» (капітан Михайло Виздра), третє місце в команди під керівництвом Анни Сапаєвої.
Наприкінці спартакіади до присутніх звернулася голова районної асоціації інвалідів О.Пуненкова. Вона подякувала всім учасникам та гостям свята за чудовий день, висловила подяку численним меценатам, завдяки яким це свято відбувалося.
Мирон ВЕРЕЩИЦЯ
м. Городок Львівської обл.

Когорту особливих зцілює сила духу

Людей з особливими потребами зазвичай гуртують їхні ж таланти в царині мистецтва і спорту, які вони радо й уміло демонструють в колі колег, рідних та близьких. Минулого тижня нагода зібратися разом випала завдяки Міжнародному дню інвалідів, який традиційно відзначається 3 грудня.

До затишної зали Городоцької Малої академії мистецтв ім.П.Андрусіва, яка прихистила неповносправних, прибули й гості – владовці району, м.Городка та представники Львівської обласної асоціації інвалідів.

Молитовно й духовно благословив дійство священик о.Михайло Білий, який відзначив велику силу волі й духу людей, обділених здоров’ям, побажав усім найвищих Божих дарів у самореалізації. Керманич людей з обмеженими можливостями Городоччини Ольга Пуненкова, як завжди, налаштувала аудиторію на сповнене тепла, любові й милосердя родинне свято, відзначивши успіхи та досягнення кожного з членів великої і дружної спільноти.

Повірила в себе Марія Пеленська з Комарна, яка чимало років поспіль навчає здібних учнів місцевої Малої академії мистецтв бісероплетінню, викладає катехизацію, веде театральний гурток. В конкурсах «Краса без обмежень» неодноразово й успішно брала участь художниця з хутора Стефаники Ірина Кричковська. Чудові пісенні здібності розвиває Аня Сапаєва з вул. Авіаційної райцентру, яка нещодавно побувала на фестивалі у м.Жовкві, а відтак у Львівському оперному співала з Ніною Матвієнко. Відомий у районі і сімейний ансамбль народних музик Штуринів з Малого Любеня. Розвинутий змалечку хист до пісенної творчості Христини Юрчишин із Суховолі посприяв тому, що молода жінка-мати займається і доброчинною діяльністю.

Батьки всіх неповносправних дітей, наголосила Ольга Антонівна, зобов’язані вивести своїх кровинок із чотирьох домашніх стін у світ соціуму, де вони краще пізнають себе, розвинуть природні здібності, а відтак стануть корисними суспільству. Покликані допомогти їм у цьому ветерани інвалідської організації, які не залишаються осторонь вирішення суспільних проблем.

Плідну роботу активістів відзначив керівник Львівської обласної асоціації інвалідів Леонід Тарасенко. Він розповів про нинішню ситуацію у сфері правового захисту людей з обмеженими можливостями, про роботу й заходи задля поліпшення добробуту неповносправних. За успіхи в цьому ракурсі з нагоди Міжнародного дня інваліда О.А.Пуненкова представлена до нагороди Львівської обласної ради.

Про досягнення людей з особливими потребами, котрі займають тверду громадянську позицію у житті, говорили й інші промовці. Зокрема, заступник очільника Городоцької райдержадміністрації Павло Стахів, заступник міського голови Городка Степан Попко. Благодійники та активісти районної асоціації інвалідів були відзначені подяками і грамотами.

Низку аматорських виступів винуватцям торжества присвятили учні Малої академії мистецтв ім. П.Адрусіва. А тепло і любов своїх сердець аудиторії подарували самодіяльні артисти з когорти особливих.

Галина ЧОРНЯК

м. Городок Львівської обл

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123