This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

23.05.2019 р. в Трускавці    відбувся  соціальний проект для людей з інвалідністю «Радість життя у творчості». Його ініціатор Львівська обласна асоціація всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України»

Трускавецька міська асоціація інвалідів реалізувала фестиваль талантів ʺРадість життя у творчостіʺ для  людей  з інвалідністю. 

  Мета:Розвиток творчих  здібностей  і культурного розвитку осіб з інвалідністю,популяризація народної творчості та просвітницької діяльності.

Завдяки фестивалю намагаємся сприяти у формуванні світогляду та відчутті прекрасного в людей та молоді з інвалідністю, мотивувати учасників до віри у власні сили, допомагати їм з інтеграцією в суспільство, а також, завдяки активній діяльності, привертати увагу громадськості до проблем людей та молоді з інвалідністю.

Ініціатором виступила Львівська обласна асоціація ВО СОІУ, яка оголосила Конкурсний  Проект, з умовою дотримання  та виконання  всіх пунктів  Положення Проекту,  та надала кошти.

У конкурсі  приймали участь десять  особливих людей -  членів  Трускавецької міської асоціації інвалідів. В рамках проекту  були здійснені  такі заходи: Асоціація  представила 10 учасників.  Під час фестивалю відбувся концерт талантів: учасники виступали з творчими номерами, представляли власні роботи, а гості заходу мали змогу отримати багато позитивних емоцій.  Сім учасників виконали два і більше  творів свого жанру .-  В залі лунали пісні та вірші, інструментальне виконання Виставлялися твори трьох учасників фестивалю  особистої творчості:вишивка, роботи з дерева ,каменю.    У «візитці» кожен з них розказав про себе та продемонстрував свої таланти. Вони вийшли на сцену в українському вбранні. Участь  нашої асоціації в цьому Проекті дала змогу закупити  сценічні костюми, про які ми давно мріяли, але не мали коштів купити.Окрім того, кожен учасник отримав  подарунок і подяку за участь у фестивалі -  Ми  вручили для всіх учасників грамоти і подарунки.  Ми запросили на фестиваль представників міської влади – голову міста Кульчинського А. Б., завідувача  відділу культури Татомир Т. Є.,художнього  керівника  Народного дому міста Соляник О.А., акомпаніатора - баяніста Народного дому міста Шкільника Б. С., директора трускавецького радіомовлення  журналіста Поливку Л.Л.,керівництво ЛОАІ ВОІ СОІУ  та 30 членів ТМАІ . Конкурс  передбачає обирання переможців, які поїдуть на обласний фестиваль.

 Голова Трускавецької міської  асоціації інвалідів 

Надія Заблоцька.

 З Різдвом святим ми вас вітаєм
 Добра і злагоди бажаєм
 Хай щастя Бог вам посилає
 Христос ся рождає !
 На многії літа!

9 січня члени Асоціації інвалідів м. Трускавця, міської організації ветеранів війни та праці, Ради Старійшин, малозабезпечені, воїни АТО, представники громадських організацій Трускавця, Стебника, Дрогобицького району побували на  традиційній святковій благодійній вечері в санаторії ‘’Карпати’’  під керівництвом Лева Грицака.                                               

Участь в  Різдвяних урочистостях  взяли народний депутат України Сергій Євтушок та голова обласної «Батьківщини» на Львівщині Михайло Цимбалюк. 

Пишні столи  та гарний  концерт  щедро додали  людям гарного  настрою.


 «Люди добрі, колядуйте, Сина Божого віншуйте!» Такими словами 
 10 січня  члени  Трускавецької міської асоціації інвалідів  та працівники центральної бібліотеки разом  згуртувалися та колядували .Ще з  порога лунали дзвінкі колядки, святкові віншування. За різдвяним столом згадали призабуті колядки наших дідів-прадідів і частувалися смачними пампухами. З особливим теплом була виконана величальна «Добрий вечір тобі, пане господарю»,«Нова радість стала» та багато інших.
 Догоріла свіча, столи спорожніли, настала тиша та в повітрі ще панував дух Різдва і нагадував про народження Месії, Спасителя світу.

Голова  Трускавецької МАІ  Заблоцька  Надія.
 

Напередодні Міжнародного  дня людей з інвалідністю, з метою привернення  уваги  трускавчан, члени Трускавецької  міської асоціації інвалідів зустрілися з заступником  голови міста,секретарем  міської ради  Трускавця Наталею Анатоліївною Пономаренко. Голова міста Кульчинський Андрій Богданович  перебуває в робочій поїздці в Баку.Ведуча  нашої зустрічі  від Народного  дому м. Трускавця  Олена  Андріївна  Соляник справилась зі своїми обов'язками на відмінно.Колектив  міської  Центральної бібліотеки під керівництвом  директора Марковецької  Налалії Володимирівни   подарував нам перегляд  фільму''Кайдашева сім'я'',зі вступним словом  виступила  Ореста Касперська.Свої вірші декламував  Вячеслав  Умнов.Лев  Петранівський  виконав арію містера  Ікс   оперети Імре Кальмана ''Принцеса  цирку''.На зустрічі  ми обговорили багато питань: Кожного дня  людям з інвалідністю приходиться долати  труднощі . Елементарна річ , про яку ми не задумуємся: бракує достатнього пенсійного забезпечення , архітектурної,транспортної, освітньої доступності, працевлаштування, систематичного заняття фізичною культурою,брак  коштів на лікування та відвідування закладів культури … Не  кажу щось нове,- така,на жаль, норма сьогоднішньої  життєдіяльності цих людей.
Радянське  сприйняття  цих людей  було: соціальна ізоляція, соціально ізольований простір, для всіх групп інвалідності.СьогодніУкраїна через нормативно правові  документи гарантує своїм громадянам чимало прав,однак,як свідчить сьогодення є багато проблем з їх реалізації,особливо це стосується проблем  людей  з інвалідністю- найбільш незахищеної верстви населення.Не лише порушувати ці питання,але й шукати  шляхи  їх  вирішення наше  спільне  завдання. Держава підписала Конвенцію ООН Про права інвалідів і взяла на себе відповідальність за виконання Положень  Конвенції.    Ми  перейшли до дотримання  прав людей  з інвалідністю.Намагаємося,щоб людина з інвалідністю не була ізольованою від суспільства . На всі заходи запрошується влада міста  і співпраця  з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування є дієвою .Проводимо  конференції   , семінари  , спортивні змагання    -    міські Спартакіади  для  людей з інвалідністю .Цього  року  провели  7  Спартакіаду,  щорічно  приймаємо  участь в обласних  Спартакіадах , семінарах , тренінгах,відвідували  поранених  учасників  АТО в госпіталі. В 2018 р. двоє представників  організації взяли участь у Всеукраїнській спартакіаді ,яка відбулася  в Затоці: Бурмус Галина  і Мадяк Тарас.
В  місті Трускавці   ,згідно активної участі та пропозицій   Трускавецької асоціації інвалідів,  прийнята  комплексна  програма правового та соціального захисту людей з інвалідністю на  2015-2018 роки, і систематично  проводиться  аналіз та контроль за  її виконанням.
Асоціація подавала свої зауваження та пропозиції до Комплексної програми на 2019-2021 роки  ,які  були враховані.Рішення  прийнято на Сесії.
Велика увага приділяється  моніторингу виконання положень Конвенції ООН Про права інвалідів.
Проводиться співпраця із місцевими ЗМІ, які оголошують по радіо та через газети інформацію від асоціації.
Кількість  членів Трускавецької  МАІ      529 осіб різних нозологій. У кожного з них свої проблеми зі здоров’ям,свої життєві особливості,свої уподобання,але  звичайно, всі  люди хочуть, бути потрібними ,хочуть щоб їх сприймали, як повноцінних членів суспільства.
Серед членів асоціації  є  творчі люди  :    поет та почесний громадянин  міста - Вячеслав Умнов  ,   народний майстер України з вишивання – Степан  Бориславський,учасниця  ансамблю» Сусідки «- Фірман  Галина та  багато інших, велика співпраця з бібліотеками  міста Трускавця  та  Будинком учнівської творчості. Люди  звертаються до нас в основному щодо питань соцзахисту,працевлаштування,медичного  та транспортного забезпечення та інших  аспектів  життєдіяльності .    З метою вирішення цих питань проводяться  засідання Президії та Ради  ТМАІ,круглі столи ,на ці заходи  ми запрошуємо керівників  виконавчої влади. Представники асоціації  є членами профільних комісій та робочих груп обласної асоціації  інвалідів , міських органів влади.Асоціація активно співпрацює з Трускавецькою міською владою  , організаціями  та  громадськими   організаціями  міста.
З підтримкою влади міста,меценатів та небайдужих людей в організації  відбуваються позитивні зміни,що призводять до її зміцнення.
Звертаємось  з проханнями до благодійників . Завдяки нашим благодійникам ,залежно від суми допомоги, передплачуємо газету ‘’Благовіст’’ для членів асоціації,на наступний  рік здійснили вже передплату для 50-и осіб, організовуємо  святкування  з солодким столом , закупляємо  пасочки .
На  протязі всіх років  діяльності  нашої організації кращими меценатами є  – Лев Ярославович Грицак  сан ‘’Карпати’’,Володимир Ілліч Козявкін – ТЗОВ Міжнародна клініка відновного лікування, Юрій Іванович Остапчук –санаторій ,,Шахтар,, .Вартує людської подяки і Панахида  Олена Миколаївна,   Гузьо Ірина  Миколаївна , Пирцус Микола   Йосипович, Кутельмах Ірина Володимирівна,  Швець  Юрій  Володимирович ,Бабилюк Валерій  Євгенович ,Супіханов Борис Карабаєвич ,депутат міської ради Михайло Володимирович Малащак ,який щорічно до Великодніх свят надає допомогу на покупку  Пасочок та  здійснює передплату  газети,,Благовіст,, для людей з інвалідністю,які проживають на його виборчій дільниці,-  є благодійники звичайні  приватні підприємці з невеликими доходами ,але щирим серцем.Також члени Президії асоціації задоволені ставленням міського голови Андрія  Богдановича Кульчинського  та готовністю допомоги вирішення  тої чи іншої проблеми людей з інвалідністю.Дякуємо небайдужим людям!
Напередодні  Міжнародного  дня  людей з інвалідністю я хочу звернутись  зі словами поваги  до людей  з інвалідністю, побажати їм  міцного  здоров'я бути   більш активними  , відстоювати свої права і заявляти  про себе сміливіше, ви не покинуті , ви рівні серед інших!Сподіваємося ,що Держава  прикладе всі  можливості для покращення  вашого життя ,  як робить це міська  влада в та небайдужі люди Трускавці  . Якби наша держава виконала всі ті зобов’язання,які взяла на себе стосовно людей з інвалідністю-ми б були однією з найкращих держав в  Європі і  у світі по інтеграції  людей з інвалідністю в суспільство і забезпечення  їх прав.
Голова  Трускавецької міської асоціації інвалідів.

Установчі  документи Трускавецької МАІ відповідають  вимогам діючого законодавства і    Статуту ВОІ СОІУ , дата останньої реєстрації  - 2016р.
Дата проведення  державної реєстрації  Трускавецької  МАІ  15.08.1997 року .
Трускавецька МАІ  в ДПІ  взята  на  облік як неприбуткова організація,
ознака неприбутковості 0032 – громадські   об*єднання.
Зберігаються протоколи зборів, конференцій, засідання Ради, Президії,які  відповідають вимогам Статуту.Ведеться  облік і картотека членів осередку.
В наявності заяви, копії документів,що посвідчують особу  та підтверджують інвалідність, кількість членів та структурний склад.

Інформація  про  кількість  членів Трускавецької МАІ станом на 01.02.2018 р;
І група                   чол.                      жін.                       діти                всього
62                           96                           -                       158
ІІ група в т. ч.
інв дитин.            115                          161                        1                       277

ІІІ група                   45                          47                          -                          92
Інваліди діти                                                                     2                             2
______________________________________________________________
Всього                   222                          304                        3                      529

В наявності :
всі  звіти та перспективні  плани  роботи  за період з 2008  по 2018 роки.Книга реєстрації розпоряджень ,наказів,вхідна і вихідна документація. Протоколи зборів,  конференцій ,акти перевірки –щорічно проводиться  звіт КРК ,звіти КРК є з 2008 по 2018 рік.Ведення банківських операцій, облік доходів і витрат. Ведеться  касова книга, в  наявності видаткові  і прибуткові  ордери.Четвертий рік Трускавецька МАІ отримує з міського  бюджету фінансову допомогу на провадження  статутної діяльності.Щорічно звертаємось до благодійників ,з їх допомогою здійснюємо передплату Всеукраїнської газети ,,Благовіст,, організовуємо свята для членів організації(залежно від суми допомоги).
Підзвітні особи: голова  ТМАІ Заблоцька Н.В.  , головний бухгалтер ТМАІ  Скварич Л.Б.ведуться авансові  звіти.
З 2001 по2018 р ТМАІ  має офісне приміщення отримане на  підставі  договору оренди з  управлінням  комунального майна терміном на  3 роки до 2020 р., платимо  6 грн.за рік( площа офісу - 39,8кв.м,  використання за призначенням).
З комп’ютерної техніки є принтер ,Трускавецька  МАІ взяза участь у  Проекті Львівської обласної організації інвалідів та придбала ноутбук. В офісі є телефон з автовідповідачем,на який  можна залишити повідомлення.
Наявність електронної пошти,- ел пошта –Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , фейсбуку – Надія Заблоцька.

Проведення заходів за період  2014 -2018 років :
(конференції -  4, семінари  - 2, фестивалі, спортивні змагання    -  7  міські Спартакіади  для  людей з інвалідністю ,  щорічна  участь в обласних  Спартакіадах , в 2018 р. 2 члена  організації взяли участь у Всеукраїнській спартакіаді ,семінарах , тренінгах,відвідування учасників  АТО в госпіталі.
В  місті Трускавці   ,згідно активної участі та пропозицій   Трускавецької МАІ,  прийнята  комплексна  програма правового та соціального захисту людей з інвалідністю на  2015-2018 роки, проводиться  аналіз та контроль за  її виконанням. 05.11.2018 р в м. Трускавці відбулася  Координаційна рада з питань інвалідів при міському голові на яку були запрошені керівники всіх  відділів,які відповідають за виконання  Програми ,обговорили     питання  діючої  програми  які потрібно виконати до закінчення  року.Трускавецька МАІ попередньо подавала свої зауваження та пропозиції до Комплексної програми правового захисту,соціальної підтримки і реабілітації людей  з інвалідністю м. Трускавця на 2019-2021 роки  ,які  були враховані.Рішення  Про затвердження Комплексної програми правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації людей з інвалідністю м.Трускавця на 2019-2021 роки прийнято на Сесії.
Дієва співпраця ТМАІ  з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.Голова  Трускавецької МАІ  Заблоцька Н.В. - радник міського голови, член Координаційної ради,член  комісії по наданню матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, один  з членів   Президії  ТМАІ  Мадяк Т.В.  є членом комітету доступності.
Ведеться звітність прийняття  та видачі гуманітарної допомоги,- списки з координатами  та  підписами отримавших.
Серед членів Трускавецької МАІ  є  творчі люди  :   один поет- Вячеслав Умнов  ,  один народний майстер України з вишивання – Степан  Бориславський,учасниця  ансамблю» Сусідки «- Фірман  Галина, велика співпраця з бібліотеками  міста Трускавця  та  Будинком учнівської творчості.

Міжнародний день інвалідів

Від тепер частіше отримувати задоволення від перегляду балетних  вистав є у  трускавчан. Члени  Трускавецької  міської асоціації інвалідів є постійними  глядачами вистав  .
В святковий  день  Трійці ми насолоджувались  виставою ,,Дон Кіхот,, Балет це старовинний особливий вид мистецтва,яке  без  слів  розповідає людям про почуття , думки, , про  події - реальні, сьогоднішні, минулі. Основа балету  - танець.
Цікавий сюжет за романом Сервантеса і палка музика Мінкуса, запальні танці з національним колоритом і найскладніші класичні па у виконанні головних героїв, дивовижні декорації та розкішні костюми справлять враження на глядачів різного віку.Незабутні враження!
Голова  Трускавецької  міської  асоціації  інвалідів 
Львівської  обласної  асоціації інвалідів
Всеукраїнської  організації  інвалідів
,,Союз  організацій  інвалідів  України ,,
Заблоцька  Н.В.
Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123