This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Photo0826

У кожній країні є своє свято.  В одній – Санта Клаус, в інших – Дід Мороз. Ми любим Миколая. Нас багато. Бо з нами – Матір Божа та Ісус Христос!

18 грудня 2019 року Самбірська районна асоціація інвалідів провела захід до  Дня Святого Миколая. У цьому заході брали участь члени асоціації осіб з інвалідністю,  а концертну програму з виконанням колядок підготували учні ПТУ ІНТЕРНАТУ ПРОФЕСІЙНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ УЧНІВ-ІНВАЛІДІВ м. Самбір разом із своїм художнім керівником Русланом Креховецьким, де директором  Василь Вікторович Йоник.

         вегілія

 Самбірська районна асоціація осіб з інвалідністю була запрошена на XIX Międzynarodowej Wigilii w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ustrzykach Dolnych. Надзвичайно тепло зустріли і прийняли нас. Нашу організацію запрошують на це свято кожного року, так, як ми маємо умови договору про співпрацю. Перед початком цієї передсвяткової вечері було показано фільм ’’ BIESZCZADZKIE JASEŁKA’’, тобто про народження Ісуса в Віфлеємі, як для Йосифа і Марії не знайшлося хатини, щоб заночувати і тому вони влаштувались в стаєнці, біля тварин.

«Хоч ми є інваліди – у нас є сила волі, ми сильні духом, прагнемо перемоги»
Під таким девізом інваліди, члени Самбірської районної асоціації провели
Спартакіаду, присвячену 25 річниці Незалежності України,  яка відбулася 2
вересня 2016 року.
В змаганнях взяли участь спортсмени з Дому Помочі (с. Мочари,
Республіка Польща) в кількості 11 чол. Всього в Спартакіаді взяли
участь 38 чоловік.
Сердечно привітали з початком Спартакіади:
голова Самбірської районної асоціації інвалідів п. Надія Ярема,
заступник голови Самбірської районної ради п. Андрій Бобак,
представник управління соціального захисту населення Самбірської РДА,
головний спеціаліст сектору з питань обслуговування інвалідів,
ветеранів війни, праці, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС п.
Володимир Густ, та директор Дому Помочі с. Мочари (Польща) п.
Станіслав Лешега. Звитяг і перемог у спортивній боротьбі також побажав
голова ВФСТ «Колос» п. Руслан Хомин.
Перед початком змагань був виконаний Державний гімн та хвилиною мовчання
було вшановано пам'ять загиблих воїнів АТО.
Змагались спортсмени з таких видів спорту:
- біг на 30 метрів
- кидання м’ячиків в ціль;
- кидання дротиків «Дартс»
Серед чоловіків з бігу:
Перше місце зайняв: – Колбуш Януш (Польща),
Друге місце - Громала Юзеф,
Третє місце – Роман Ярема
Серед жінок з бігу:
Перше місце зайняла - Войтович Магда,
Друге місце - Євфросинія Пірко,
Третє місце – Самардак Ольга
З кидання дротиків «Дартс»:
Серед чоловіків:
Перше місце зайняв - Широко Хуберт
Друге місце – Андрищак Роман
Третє місце – Ванівський Богдан
Серед жінок:
Перше місце зайняла Марія Іванущик,
Друге – Самардак Ольга,
Третє - Ульківська Ельжбєта
Переможці  районної спортивної традиційної Спартакіади Самбірщини серед
людей з інвалідністю були нагороджені грамотами та медалями Самбірської
райради. Команди були нагороджені кубками, які вручив заступник голови
райради п. Андрій Бобак.
Президія асоціації висловлює щиру вдячність депутатам міста та району,
що надають допомогу інвалідам із свого депутатського фонду і зокрема п.
Кузьмяку Ярославу який надає посильну допомогу діяльності асоціації
інвалідів.
Крім вказаних заходів для гостей з Польщі також було організовано
екскурсію по місту та в костел  Вознесіння Господнього. Наші гості
побачили панораму міста Самбора з міської  ратуші.
Хочу побажати всім учасникам Спартакіади  здоров’я, щастя, добробуту в
сім’ях та злагоди і миру на землі і подальших зустрічей на змаганнях.
Голова Самбірської
районної асоціації інвалідів
Н. І . Ярема
2017.04.24

Днями Самбірська районна асоціація ЛОА ВО СОІУ відсвяткувала 30 років від дня заснування, поєднавши це свято з фестивалем «Україна єдина «Пісня лине від серця до серця».

Урочистий захід з нагоди ювілею асоціації відбувся в актовій залі Самбірської районної ради.

Розпочали захід із спільної молитви з о. Миколою Бухнієм. Потім виконали Державний Гімн України. Голова асоціації Надія Ярема розповіла про її заснування, історію функціонування, про діяльність та досягнення її учасників, про співпрацю (у тому числі й міжнародну) та проблеми (переважно фінансові).

Присутніх вітали: директор Львівського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів Галина Мисаковець, заступник голови ЛОА ВО СОІУ Ірина Ткачук, юрист ЛОА ВО СОІУ Надія Зелінська, директор Львівського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів Володимир Любіжанін, начальник Самбірського управління соціального захисту населення РДА Ольга Добрянська, секретар Самбірської міської ради Юрій Дмитришин, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Ігор Войтко, голова Старосамбірської районної асоціації Галина Литвак. Під час привітань відбулося вручення нагород. На захід завітали і польські партнери з м. Устрики Дольні та с. Мочари – пан Рішард Урбан та Станіслав Лешега. Гості вручили подарунки та поділилися враженнями від співпраці. Подякували за гостинність українцям.

Секретар міської ради Юрій Дмитришин звернувся до присутніх словами: «Буваючи за кордоном, у Польщі зокрема, бачив, як держава дбає про людей з інвалідністю, даючи їм усі можливості для повноцінного навчання, а в подальшому – роботи. На жаль, у нас поки що такого немає. Асоціація не має фінансової підтримки. Тож бажаю усім її учасникам отримати в Україні такі ж гарантії, як у Європі. Ми ж, як представники місцевої влади, готові зробити усе, що в наших силах. Здоров’я вам, сил та наснаги! Не перестаю захоплюватися силою вашого духу!»

Теплі слова вітань на адресу асоціації та її членів звучали від гостей зі Львова та Старого Самбора, працівників управління соціального захисту населення та інших. Особливо відзначали надзвичайну силу волі учасників організації та активність і наполегливість Надії Яреми. За її сумлінну працю, Львівська обласна асоціація ВО СОІУ нагородила нагрудним знаком від імені ВО СОІУ.

Бажали щастя, яке часто є у звиклих речах, перемог та нових звершень. За активну громадську діяльність та з нагоди 30-річчя створення організації членам асоціації вручили грамоти та подяки від міської ради.

Завершились урочистості тематичною концертною програмою, яку виконали члени Самбірської районної асоціації та Самбірського ПТУ – інтернату професійної реабілітації учнів інвалідів. Особливо розчулив глядачів виступ 18-річної Аліни Голяк, прикутої до інвалідного візка. Вона виконала українську пісню про калину. Варто відзначити неабияку мужність та відвагу цієї юної дівчини, яка не побоялась заспівати перед публікою. Зробила це дуже чуттєво.

Наша асоціація постійно співпрацює із місцевими органами самоврядування та виконавчою владою, але не все так легко у нас виходить. Не раз доводиться звертатись за порадою, допомогою до голови Львівської обласної асоціації Оксани Кіяновської. Адже велика її заслуга в тому, що ми всі зібрались на цьому святі. І від імені голови асоціації та членів нашого осередку велика подяка їй та всьому керівному апарату організації. Також велика подяка депутату Верховної Ради Андрію Лопушанському, Петру Мошуманському, Володимиру Малецькому, Івану Михайліву, Степану Мандюку, Ігору Яремі, Івану Романяку, депутату міської ради пану Ярославу Кузьмяку.

Надія Ярема висловила вдячність Василю Йонику за його підтримку та співпрацю з асоціацією, художньому керівнику ПТУ – інтернату Руслан Креховецькому, який допоміг організувати мелодійність цього свята, своїй Президії за підтримку, та ту силу духу, яка гартує всіх їх і допомагає витримати усі нинішні випробування. Побажала всім Божого благословення, міцного здоров’я, добра та любові від ближніх і вручила всім присутнім в залі членам асоціації подарунки.

Президія Самбірської районної асоціації ЛОА ВО СОІУ

Самбірська районна асоціація інвалідів була створена 20 листопада 1990 року. Головою асоціації тоді став Кость Іван Васильович 21.09.49 року народження.
4 лютого 2016 року відбулися звітно-виборні збори Самбірської районної асоціації інвалідів, під час яких головою була обрана Ярема Надія Іванівна.
адреса асоціації: 81400, м. Самбір, вул. Мазепи, 8

тел: (03236) 6-02-96
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Колишній голова Самбірської районної асоціації інвалідів Кость Іван Васильович нагороджений: Почесним знаком ВОІ СОІУ (20.10.2010), Грамотою Кабінету Міністрів України (22.09.2006), Знаком пошани Міністерства праці і соціальної політики України (03.12.2009), Почесною грамотою Міністерства праці і соціальної політики (04.12.2004).

У 1992
створене мале підприємство “Імпульс” по наданню побутових послуг.

У 2004 році
відбулась звітно-виборча Конференція.

У 2006
зареєстровано 640 членів організації. Проведено 4 засідання Ради, 1 засідання Президії. Взято участь у змаганнях по плаванню в республіці Польща.

У 2007 році
зареєстровано 645 членів організації. Проведена підписка газети “Благовіст” членам асоціації на 10 місяців. Взято участь у міжнародному фестивалі в Польщі. Проведена XV-та районна Спартакіада інвалідів. Члени асоціації на святий вечір відвідали республіку Польща.

У 2008 році
інвалідам надавалася гуманітарна допомога. Члени асоціації брали участь у міжнародних спортивних змаганнях де вибороли призові місця. Ансамбль “Два кольори” брав участь у різних святкових заходах, у м. Моршин, м. Трускавець, м. Червоноград. Ансамбль “Два кольори” також взяв участь у Всеукраїнському фестивалі у м. Полтаві, у пісенному фестивалі “Сонце світить для всіх” в Польщі. Передплачено 100 примірників газети “Благовіст”.  Організовано поїздки в Почаїв та Манявський скит, с. Розлуч.

У 2010 році
прийнята районна Комплексна програма соціального захисту і реабілітації інвалідів на 2011-2015 роки. Організовано 4 поїздки інвалідів до Зарваниці Тернопільської обл., 2 поїздки в Лаврівеський монастир та в с. Перло. Організовано виїзд на пісенний фестиваль “Сонце світить для всіх”. Проведені заходи до дня матері, дня Незалежності України, Міжнародного дня інваліда. Ансамбль “Два кольори” взяв участь в пісенних фестивалях в м. Аубни Полтавської обл., та у фестивалі з нагоди відзначення 20-ти річчя СОІУ.

У 2011 році
зареєстровано 800 членів організації. Забезпечені засобами доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями такі об’єкти, як: Районна Рада, Міська Рада, Управління праці і соціального захисту, Пенсійний фонд, Центр зайнятості, поліклініка, стаціонарні відділення лікарні, аптеки, магазини. Пердплачено 100 примірників газети “Благовіст”.
За 2012 рік Самбірська районна асоціація інвалідів проводила низку заходів, а саме:
1. Три екскурсії по Закарпатській та Івано-Франківській областях м. Берегово, Термальні озера - 30 чол.
2. Проща до Зарваниці - 30 чол. та Унівський монастир - 42 чол.
3. Змагання по плаванню у Польщі - 8 чол., де зайняли 2-ге командне місце.
4. Участь у пісенному фестивалі "Сонце світить для всіх", ансамбль "Два кольори" зайняв 2-ге місце у Польщі.
5. Участь у фестивалях наших друзів з України, а саме м. Балта Одеської області, м. Пирятин та м. Лубни Полтавської області.
6. Проведення свого міжрегіонального фестивалю, де були запрошені 7 областей України.
7. Проведено урочистий віечір, вручення цінних подарунків та грошових премій, інвалідам асоціації до Міжнародного Дня інвалідів, яке відзначається 3-го грудня.
2013 рік
У Самборі відбувся IV Всеукраїнський пісенний фестиваль для людей з обмеженими фізичними можливостями «Пісня лине від серця до серця». Розпочав фестиваль Самбірський  народний духовий оркестр «Ретро» (кер. Мирослав Гавран) чарівними інструментальними мелодіями. І як творчий заспів початок – пісня «Я родом із села» у виконанні голови Самбірської районної асоціації інвалідів Івана Костя.
Фестиваль проходив на конкурсній основі.

З привітаннями виступили: заступник голови РДА Ігор Бобровський, який зачитав вітання від голови РДА Івана Білака, заступник міського голови Самбора Юрій Леськів, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Оксана Затварська.

Крім самодіяльний артистів-інвалідів з багатьох областей Украї6ни, у фестивалі взяли участь представники Республіки Польща та Росії, а саме – Рішард Уран – керівник дому Самопомочі з міста Устрики Долішні та Магдалена Весак і росіянин Микола Марюков, який так задушевно виконав пісню «Сліпий син», що в багатьох з’явились сльози на очах.

Чи не найбільше учасників було з Полтавської області, зокрема голова Пирятинської районної асоціації інвалідів Олег Сімон, який чудово виконував танці, а також подарував самбірчанам полтавську кераміку; Галина Несмачна (читала вірш) і Людмила Павлік (співала пісню) із міста Лубни; із смт. Семенівка – Катерина Клименко (пісня) і Микола Буланий (пісня); Микола Мороз (пісня) із смт. Санжари і Лідія Григоренко (пісня) із смт. Диканька.

Від Одеської області були з міста Балта, а саме – Надія Ленц із прекрасним декламуванням віршів. Вона вручила Івану Костю подарунок від Балтської районної асоціації інвалідів. Співали одесити Валентина Ткачук і Артем Ткаченко.

Чернігівську і Чернівецьку області представляли Наталія Верйоха (вірш) та Валерій Шепельчук (танець «Гопак»), а з піснями – чернівчанки Флорентина Прокоп’юк та Любов Маланюк.

Місто Хмельницький презентували Рустам Ковальов (пісня) і Олег Стаднік (пісня).

Львівщину представляли танцюристи і декламатори поезій зі Львова, Дрогобича, Буська, а також свої, самбірські – Іван Кость, Дарія Куціль та Надія Ярема. Загалом 31 учасник фестивалю.

Журі очолював відомий на Бойківщині краєзнавець, фольклорист, етнограф, член Всеукраїнського об’єднання «Письменники Бойківщини» Петро Зборовський з міста Турка.

Це фестивальне дійство відбулося під патронатом самбірський районної ради і райдержадміністрації, управління праці та соціального захисту населення РДА.

Ми щиро вдячні численним спонсорам, яких за браком місця неможливо перерахувати.

 

2014 рік

Пісенний Фестиваль – Форум в  м Самбір на Львівщині – справжня школа патріотизму.

Зразком  потужної  патріотичної діяльності серед людей з інвалідністю України був  прекрасний захід, який на початку червня провела Самбірська районна асоціація інвалідів Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України». Самбірщину відвідав  п’ятий пісенний Фестиваль – Форум «Пісня лине від серця до серця», що проходив в рамках проекту «Єдина Україна». Учасниками цього Форуму були люди з інвалідністю з семи областей України а також   з Республіки Польща -  Дому самопомочі  з містечка Устриці Долішні,  організації, яка опікується  людьми з важкими фізичними вадами на чолі з її керівником Рішардом  Урбаном. Україна була представлена  найвіддаленішими своїми регіонами. Тут були представники Чернігова і Чернівців,  Полтави і Одеси, Вінниці і Дніпропетровська, і навіть буремний Донецьк  був у єдності з нашою «Єдиною Україною».

Розпочав  Фестиваль - Форум голова Самбірської районної асоціації інвалідів – засновник і натхненник Фестивалю Іван Кость. Саме він задав патріотичний тон Фестивалю піснею «Ми українці». А ще,  священники – представник Української греко-католицької церкви  отець Добрянський і представник  Української православної церкви Київського патріархату отець Бухній. Їх священниче вітання було символом любові і єдності нашого народу.

Всім присутнім  здалося знаменним те, що  розпочав виступи конкурсантів  представник Донеччини. Слова «Вставай Україно, вставай» підняли весь зал, як заклик до єдності на боротьбу за нашу Державу. Весь Фестиваль був пронизаний глибоким патріотизмом і  людяністю і в цьому була велика заслуга сценариста і ведучої заходу  Галини Мудрої.

Безмежною любов’ю до України було наповнене кожне слово, кожний  погляд і подих,  тих, хто виходив, кого виводили і підтримували ( бо хворі ніжки були набагато слабшими від духу виступаючого), тих, хто виїздив на інвалідному візку ( а серед  учасників Фестивалю їх було біля десятка). Звучали старовинні і зовсім сучасні пісні, власна поезія і  вірші відомих авторів. Понад три години концерту  пролетіли, як одна мить. З особливою любовю та бурхливими оплесками зустрічали соловейка Самбірського краю заступника голови Самбірської районної асоціації інвалідів Дарію Куціль.

Прекрасні, талановиті актори зачаровували , будили в серцях глядачів захоплення і гордість за наш великий народ.

Незвичайними були і слова вітання, які звучали на адресу організаторів і учасників Фестивалю.Перший заступник голови Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», голова Львівської обласної асоціації інвалідів Леонід Тарасенко  наголосив, що саме в цей важкий для України час такий захід  є дуже важливим і потрібним, адже  є прикладом єдності  і єдиності нашої Батьківщини.     Перший  заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська відмітила, що на такий захід, як на урок добра і патріотизму   потрібно приводити якомога більше молоді,  представників влади, бо саме тут формується наше нове суспільство. Керуючий справами Самбірського міськвиконкому Мирон Заріцький і  начальник відділу економічного розвитку Оксана Хула також підкреслили важливість проведення таких Фестивалів на Самбірщині.

Все в цьому заході було оповите духом любові до України: і  розмаїття вишиванок  на виступаючих і  прекрасна українська мова,  якою  виконувались патріотична поезія і пісня і, здавалось, навіть повітря в залі було заряджене цим непереборним духом любові і добра.

Немічні тілом, але сильні духом люди з різних куточків нашої держави   під чистим небом Прикарпаття проголошували славу Україні і славу її героям і це вселяло присутнім гордість , самоповагу і захоплення.

 

І думалось, якщо в нашій країні  є такий талант  сила духу навіть у тих, які  у цілому світі вважаються неповносправними, то ми істинно непереможний народ!

 

2015 рік

Сильні духом

Самбірська районна асоціація інвалідів провела XXV ювілейну Спартакіаду, яка була присвячена Дню Незалежності України під керівництвом голови асоціації п. Івана Костя.

Об 11 год. ранку на стадіоні ім. А. Браварського вишикувались на урочисту лінійку понад 30 учасників, серед яких були і спортсмени із м. Устрики Долішні, Дім самопомочі (Республіка Польща).

Звуки народного оркестру «Ретро» (керівник Мирослав Гаврош) виконали Державний гімн України.

Розпочались змагання. Погода сприяла змаганням, які були проведені з таких видів спорту: гонки на візках (чоловіки та жінки), метання дротиків в ціль, метання тенісних м’ячиків в обруч, з шашок і шахів.

Результати змагань. Місця розподілились так:

Метання м’ячиків в кільце: Марія Іванущик, Розалія Береза, Надія Ярема; Семен Ковальчик, Роман Андрущак, Йозеф Шумеляк.

Перегони на візках: Ганна Тирик, Настя Мельник; Андрій Малішевський, Михайло Гулич.

Метання дротиків: Іванна Мацьора, Марія Іванущик, Надія Ярема.

Шахи: Марян Кітик, Любомир Малетич.

Шашки: Дарія Куціль, Марія Савка; Любомир Малетич, Василь Бойко.

Головними суддями були: суддя першої категорії Юрій Маланій, суддя національної категорії Юрій Маланяк та суддя Ігор Леськів.

Після Спартакіади всім переможцям були вручені грамоти та подяки, а польським спортсменам директор Держлісгоспу Ігор Ярема вручив грошові премії. Для учасників було організовано смачний обід у кафе.

Інваліди – сильні духом і вольові люди, які показують високі результати в змаганнях не тільки в районі, але й на міжнародних змаганнях.

 

Асоціація інвалідів щиро вдячна своїм покровителям-меценатам, зокрема: п. Ярославу Кузьм’яку – директору ПП «Кайзер», голові селянської спілки Івану Кільчаку, директору ФОП п. Олі Бур, п. Андрію Білаку – генер. директору ПП «Білаки», п. Галині Борівській – директору «Самбірського молокозаводу» та дирекції Самбірського меблевого комбінату за наджану грошову допомогу продукцією виробництва.

 

2016 рік

 

Обрано нового керівника

4 лютого 2016 року відбулися звітно-виборні збори Самбірської районної асоціації інвалідів Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».

Більшістю голосів (51 голос із 71 учасника зборів) головою Самбірської районної асоціації інвалідів обрана Надія Іванівна Ярема.

Перші кроки новообраного керівництва Самбірської районної асоціації інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ

Нещодавно відбулись звітно-виборні збори Самбірської районної асоціації інвалідів, на яких головою обрано Надію Ярему. 
Надія Ярема провела перше засідання Ради, на якому обрано склад Президії асоціації. Першим заступником асоціації обрано Дарію Куціль, другим – Марію Іванущик.
На засіданні Президії першочерговим завданням вирішено провести ремонт робочого кабінету (побілка, облаштування комп’ютерного столу, заміна електропроводки, світильників та ін.). Ремонт було проведено упродовж трьох днів і після цього священики католицької громади о. Добрянський та православної о. Бухній в присутності інвалідів та представників райради Андрія Бобака, начальника управління соціального захисту населення району Ольги Добрянської провели освячення кабінету.
В проведенні ремонту активну участь взяли члени Президії Марія Іванущик та член асоціації, син п. Яреми – Роман Ярема, а чуйний, доброзичливий і щирий Самбірський меценат, директор ПП «Кайзер» Ярослав Кузьмяк надав спонсорську допомогу – шліфувальну машину, за що асоціація щиро йому вдячна.
На засіданні Президії затверджено і план роботи згідно з яким 19 березня ц. р. у приміщенні шахового клубу «Каїса» було проведено Спартакіаду серед інвалідів, членів асоціації з шахів і шашок. У ній взяли участь команди жінок і чоловіків.
Шахісти змагались за почесне звання «Шаховий король Самбірської районної асоціації інвалідів 2016 року», яке здобув Василь. Два другі місця поділили Мар’ян Кітик та Михайло Гулич, а в змаганнях з шашок в команді чоловіків переш місце зайняв Мар’ян Федак, друге – Петро Ярема.
Змагались у грі з шашок і жінки. Перше місце виборола Люба Бучак, друге – Дарія Куціль, третє - Евфросинія Пірко і четверте – Марія Іванущик.
Голова асоціації вручила переможцям та учасникам Спартакіади грамоти, а голові шахового клубу «Каїса» Михайлові Дудко подяку за чесну і справедливу суддівську роботу.
Президія асоціації провела роботу і щодо передплати газет, і, зокрема, з початку другого кварталу підписано 15 примірників газети «Благовіст» (7 з початку року) та місцевої газети «Голос Самбірщини» - 17 примірників.
Президія асоціації також звернулась і до голови Самбірської райради Віталія Кімака стосовно сприяння передплати газети «Благовіст» в кількості 35 примірників з початку другого кварталу ц. р. для інвалідів району.
В майбутньому згідно з планом асоціація планує провести низку заходів щодо вирішення питань реабілітації інвалідів згідно з Конвенцією ООН «Про права інвалідів».

Дарія КУЦІЛЬ,
Заступник голови Самбірської районної асоціації інвалідів

 

Уклін вам, найдорожчі наші матері
У травні, коли природа одягає землю в пишне вбрання з весняних квітів, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День Матері. Мама завжди самовіддано любить, незважаючи ні на що. Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися найкращими художниками і поетами. І невипадково через те, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.
Асоціація інвалідів Самбірщини 6 травня організувала святковий концерт до Дня Матері. Він проходив у приміщенні районної ради. Серед запрошених гостей були голова районної ради Віталій Кімак, заступник голови РДА Леся Ленартович, голова фракції ВО “Батьківщина” у районній раді Юрій Василенко, о. Любомир Григель, начальник управління соціального захисту населення РДА Ольга Добрянська.
Передував концерту акафіст до Божої Матері, який відслужив о. Любомир, після чого він сказав: “День Матері відзначають у другу неділю травня – місяця, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії, яка посідає чільне місце в релігійній свідомості українців. Саме до Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги. А про прихильність Небесної Цариці до нашого народу свідчать її об’явлення та мироточення з ікон. Богородиця є опікункою українських лицарів – козаків”.
Після цього до присутніх звернулися Віталій Кімак та Леся Ленартович. Вони від імені районної ради, РДА та депутатського корпусу привітали матусь з їхнім святом, а ще – з нагоди Дня Матері вручили почесні грамоти членам спілки. Віталій Кімак акцентував увагу на тому, що на долю української матері випало чимало випробувань, але вона завжди знаходила силу і мужність їх зносити. Упродовж віків українська мати попри всі нещастя і страждання зуміла передати своїм дітям любов до всього рідного.
Сюрпризом для матерів, які завітали на святковий концерт, були червоні троянди, якими їх привітав від себе та від фракції ВО “Батьківщина” Юрій Василенко. Розповіла про історію походження свята і побажала присутнім міцного здоров’я, щастя Ольга Добрянська. Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Її старання увінчалися успіхом. У 1910 році штат Вірджинія першим визнав День Матері офіційним святом. Хоча воно по суті – свято вічності: з покоління в покоління для кожного мати найголовніша людина для своїх дітей.
Від асоціації інвалідів присутніх зі святом Матері привітала організатор концерту та голова асоціації інвалідів Надія Ярема.
У концертній програмі взяли участь учасники ансамблю “Береги надії” Люба Бучок, Михайло Тесак, Мар’ян Кітик, Мар’ян Федак, Надія та Роман Яреми, Марія Іванущик і Дарія Куціль. Діти та онуки членів спілки інвалідів піснями і віршами висловили подяку матусям за їх любов та турботу. Серед юних виконавців були: Данилко Попіль, Мартуся Шубак, Діана Скородинська та Святослав Ярема, Ярина та Юля Засухіні, Каріна Грушак, учениця професійно-технічного училища-інтернату реабілітації учнів-інвалідів Ліля Шевчик. Дитячі виступи до глибини душі зворушили гостей свята. Захід відбувався під музичний супровід концертмейстера Василя Бойка. Вели святкову програму Марія Іванущик та Дарія Куціль.
Величезну роль у вихованні дітей відіграє перша, найрідніша у світі людина – матір. У день їх вшанування, і не лише тоді, варто зупинитися на мить у шаленому ритмі життя і замислитися, чи не забули ми раптом про свою найдорожчу у світі людину. Тому що це день пам’яті про матерів цілого світу, коли віддається належне їхній праці і безкорисливій жертві задля блага своїх дітей. У цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їхнім святом! Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.
Роман СИМОВИЧ
НА ЗНІМКАХ: під час відзначення Дня Матері.
Фото Ігоря ТИЛИЧКА


Корисний круглий стіл у Самборі
У Самбірській районній асоціації інвалідів з ініціативи її голови Надії Яреми відбулось засідання круглого столу. Висвітлювались питання правильності нарахування та виплат пенсій інвалідам.
У засіданні круглого столу взяли участь - перший заступник начальника об’єднаного пенсійного фонду Самбірського району Лариса Казан та головний спеціаліст організаційно-інформаційної роботи Оксана Бобик та ін., всього 35 осіб.
Інваліди отримали вичерпні і достовірні відповіді на запитання.
Н. Ярема повідомила, що потребуючим інвалідам видано сім пар милиць та п’ять палиць, вона запевнила присутніх, що і надалі буде вирішувати проблеми і потреби інвалідів, членів асоціації.
Дарія КУЦІЛЬ,
заступник голови Самбірської районної асоціації інвалідів


І змагаємось, і співаємо разом з польськими друзями

Міжнародні змагання з плавання та міжнародний пісенний фестиваль «Сонце світить для всіх» - два заходи, які відбулись в м. Устрики Долішні (Республіка Польща), зміцнили силу духу, волі та віри в те, що інваліди теж займають належне місце в суспільстві.

На запрошення керівника Дому Самопомочі Рішарда Урбана (м. Устрики Долішні, Республіка Польща) інваліди Самбірської районної асоціації під керівництвом її голови Надії Яреми взяли участь у названих заходах.

У змаганнях з плавання взяли участь інвалід першої групи Богдан Ванівський та інвалід другої групи Ян Гачковський. У плаванні на 50 метрів Ванівський зайняв перше місце. У плаванні по вигнутій трубі Гачковський зайняв друге місце.

В командному заліку наша команда зайняла третє місце, за що була нагороджена кубком та грамотою. Наші призери також нагороджені грамотами.

У пісенному жанрі Дарія Куціцль та Надія Ярема були на високому рівні. У їхньому виконанні прозвучали пісні «Пісня про Україну (Д. Куціль) та «Пісня про Самбір» (Н. Ярема). Вони отримали запрошення виконати ці пісні у м. Пряшів (Словаччина) на пісенному фестивалі «Ми не одні».

На цих заходах Надія Ярема у присутності членів команди налагодила дружні контакти з Домом Самопомочі смт. Мочари та м. Санок (Республіка Польща).

Ця поїздка відбулася завдяки допомозі голови Самбірської райради Віталія Кімака, який посприяв у виділенні пального, за що Президія асоціації щиро йому вдячна.

Крім заходів в плані культурної реабілітації інвалідів зміцнюються й інші. Так, на засіданнях Президії асоціації проводяться обговорення матеріалів, які друкуються в часописі «Благовіст». Зокрема цими днями обговорили статтю, де основна проблема пов’язана з бідністю серед інвалідів. Голова асоціації Надія Ярема та члени асоціації Дарія Куціль, Михайло Тесак, Олег Кородай, Роман Андрищак висловили своє бачення щодо забезпечення путівками і запропонували з цього питання звертатись у Міністерство соціальної політики та підтримувати звернення та законодавчі ініціативи Львівської обласної асоціації інвалідів, які стосуються захисту прав інвалідів.

Дарія КУЦІЛЬ,

заступник голови Самбірської районної асоціації інвалідів

Захід в Самбірському районі

«Хоч ми є інваліди – у нас є сила волі, ми сильні духом, прагнемо перемоги» - під таким девізом інваліди, члени Самбірської районної асоціації провели спартакіаду, присвячену 25 річниці Незалежності України.

В змаганнях взяли участь спортсмени з Дому Помочі (с. Мочари, Республіка Польща) в кількості 11 чол. Всього в спартакіаді взяли участь 38 чоловік.

Учасників сердечно привітали: голова Самбірської районної асоціації інвалідів Надія Ярема, заступник голови Самбірської районної ради Андрій Бобак, представник управління соціального захисту населення Самбірської РДА, головний спеціаліст сектору з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни, праці, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС Володимир Густ, та директор Дому Помочі с. Мочари (Польща) Станіслав Лешега. Звитяг і перемог у спортивній боротьбі також побажав голова ВФСТ «Колос» Руслан Хомин.

Перед початком змагань був виконаний Державний гімн та хвилиною мовчання було вшановано пам'ять загиблих воїнів АТО.

Змагались з таких видів спорту: біг на 30 метрів, кидання м’ячиків в ціль, кидання дротиків «Дартс».

Переможці з бігу: Колбуш Януш (Польща), Громала Юзеф, Роман Ярема; Войтович Магда, Євфросинія Пірко, Самардак Ольга.

Переможці з кидання дротиків «Дартс»: Широко Хуберт, Андрищак Роман, Ванівський Богдан; Марія Іванущик, Самардак Ольга, Ульківська Ельжбєта.

Переможці спартакіади нагороджені грамотами та медалями Самбірської райради. Команди нагороджені кубками, які вручив заступник голови райради Андрій Бобак.

Президія асоціації висловлює щиру вдячність депутатам міста та району, що надають допомогу інвалідам із свого депутатського фонду,  зокрема, Кузьмяку Ярославу, який надає посильну допомогу діяльності асоціації інвалідів.

Крім вказаних заходів для гостей з Польщі було організовано екскурсію по місту та в костел Вознесіння Господнього. Наші гості побачили панораму міста Самбора з міської ратуші.

Надія ЯРЕМА,

голова Самбірської районної асоціації інвалідів

НА ФОТО: учасники спартакіадиПізнаємо рідний край
З прекрасним настроєм 20 жовтня 2016 року вирушили члени Самбірської районної асоціації інвалідів в екскурсійну поїздку на Закарпаття, яку організувала голова асоціації п. Надія Ярема.
Поїздка історичними місцями України завжди є в плані роботи асоціації з метою пізнання рідного краю.
Зупинившись в м.Ужгороді, ми оглянули історичні пам’ятки та музеї, а в м. Берегово купались в басейні термальних вод, пізніше в м. Мукачево оглянули історичний замок Паланок.
У день нашої поїздки була чудова осіння погода. Дорогою ми зупинялись і милувались краєвидами Карпат, осіннім лісом та слухали плескіт хвиль річки Латориця. Важко описати побачене – надзвичайні дива нашої природи. Цікаво було дізнатися також історичні факти з минулого нашого краю.
Гарний настрій панував до кінця подорожі, співаючи майже всю дорогу, ми щасливо повернулись додому. Не відбулась би наша поїздка, якби прекрасний керівник, депутат Самбірської районної ради, директор АТП ТЗОВ «Самбірське АТП-14608» п. Іван Романяк не заспонсорував нам її. Тож висловлюємо Вам, Іване Миколайовичу, велику вдячність і бажаємо Вам надалі робити людям лише добро. Дякуємо і водію п. Євгену Милько, який приклав усіх зусиль для того, щоб ми були задоволені поїздкою.
Крім того, члени нашої асоціації 12–14 жовтня побували на змаганнях з шахів та шашок в с. Мочари (Польща) на запрошення директора Дому Помочі п. Станіслава Лешеги, з яким ми раніше підписали договір про співпрацю. У шашковому турнірі взяли участь Любов Бучок та Євфросинія Пірко, за що були нагородженні грамотами та кубком.
Організатори змагань забезпечили учасникам також культурну програму. Наступного дня після турніру ми пішли в туристичний похід в гори Бескиди, відвідали «Загорожу зубрів» та музей звірів в селі Мучне. Насамкінець цього заходу в с. Мочари голови товариств людей з інвалідністю, які були присутні, обмінялись досвідом роботи, побажали один одному творчих успіхів і висловили сподівання на нові зустрічі.
Цього року Самбірська районна асоціація інвалідів також планує провести захід до Міжнародного дня людей з інвалідністю та Дня Святого Миколая.
Загалом наша організація прагне допомагати реалізовувати права наших членів відповідно до Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.
Надія ЯРЕМА,
голова Самбірської районної асоціації

Відчуй радість життя
Захід під такою назвою провела нещодавно голова Самбірської районної асоціації інвалідів для своїх членів в залі засідань районної ради.
З привітальним словом до людей з інвалідністю звернулися керуючий справами райради Михайло Павлючик, заступник голови райдержадміністрації Роман Біндас, заступник начальника районного управління соціального захисту населення Марія Ліпецька, головний спеціаліст управління соціального захисту населення у справах ветеранів, чорнобильців афганців та інвалідів Володимир Густ та голова асоціаціі інвалідів Надія Ярема.
Для осіб з інвалідністю під керівництвом педагога-організатора Світлани Полупанець було організовано концерт учнями Стрілковицької СЗШ 1-2 ступенів. Та також із привітальним словом і піснями прийшли привітати наших людей з інвалідністю - районний відділ культури.
Грамотами районної Ради та райдержадміністрації були нагородженні активісти асоціації, а саме: Люба Бучок, Марія Іванущик, Дарія Куціль, Евфросинія Пірко та голова Надія Ярема.
Від народного депутата Ярослава Дубневича та депутата міської ради Лілії Гейник інваліди отримали грошові винагороди. Крім того до Дня Святого Миколая члени асоціації отримали подарункові солодощі від наших меценатів, а саме: директора пп. "Кайзер" Ярослава Кузьмяка, від депутатів міської ради Лілії Гейник та Володимира Мурайка, а також від директора меблевого комбінату та газового управління.
Всього 86 членів асоціації отримали як грошові, так і подарункові винагороди.
На цьому наш захід не закінчився. Так з 8 по 13 грудня члени нашої асоцації взяли участь у заході "Я люблю тебе, життя", на який нас запросила Семенівська асоціація інвалідів Полтавськоі області. Цей захід було оганізовано під символічною назвою «І Схід і Захід – ми одна родина».
Крім того в смт. Семенівка був проведений круглий стіл, в якому про роботу нашої асоціації розповіла Надія Ярема.
Наша організація щиро вдячна спонсорам, які упродовж року допомогали нам провести ряд заходів, а це директор заводу "Омега" Петро Мошуманський, директор "ГРОД" Степан Мандюк, директор ПФ "Білаки" Андрій Білак, начальник АТП - 14608 Іван Романяк, голова райспоживспілки Володимир Малецький, директор Самбірського молкозаводу" та інші.
За невеликий відрізок часу Надія Ярема провела значну роботу по реабілітації членів нашої асоціації. А на закінчення про те , що ми Украіна Єдина.
І Схід і Захід - ми одна родина,
І Схід і Захід - ми одна сім`я!
Ми Українці - і нам серцю мила
На сході і на заході - рідна земля!
На Сході золотом колоситься пшениця
На Заході шумлять ліси Карпат.
Ми ж твої діти, ненько-Україно.
І ми один для одного як син і брат!
І Схід і Захід потребують миру,
Не хочуть, щоб сивіли матері.
Щоб не вмирали діти, сини і дочки рідної землі
Ми Схід і Захід - миру і єднання
Ми прагнемо навіки й назавжди!
А 21 грудня члени нашої асоціації під керівництвом голови асоціації Надії Яреми по запрошенню Директора Дому Самопомочі м. Устрики Долішні Ришарда Урбана побували на Міжнародній Вігіліі з нагоди різдвяних свят у римо-католиків.Там було проведено ряд різдвяних вистав та колядок.Від`їжджаючи додому, всі отримали задоволення та подаруночки. І на закінчення голова асоціації інвалідів щиро вітає членів асоціації з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим, бажає всім здоров’я, злагоди і миру на рідній землі.
Дарія КУЦІЛЬ,
заступник голови Самбірської районної асоціації інвалідів

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123