This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Львівське міське товариство інвалідів  створене  25 квітня 2003 року.  Першим головою був Поліщук Феодосій Борисович 27.08.1933 року народження. З 2009 року голова асоціації Занік Ігор Степанович. З 2013 року  Львівське міське товариство інвалідів очолює Харченко Ольга Олександрівна.

У 2004 році Львівське міське товариство інвалідів з моменту створення провело 2 засідання Ради, 2 засідання Президії.

У 2005 році Львівським міським товариством інвалідів проведено 5 загальних зборів, 5 засідань Ради, 14 засідання Президії. Львівське міське товариство інвалідів організовувало культурно-масові заходи, відвідування Львівського Цирку, Львівського Національного Академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької та Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької.

У 2006 році 2 грудня відбулась Звітно-виборча Конференція.

У 2007 році Львівським міським товариством проведено 5 загальних зборів, 5 засідань Ради, 14 засідань Президії. Затверджена Комплексна програма соціального захисту і реабілітації інвалідів на 2007-2010 роки. Звітно-виборча Конференція відбулась 2 грудня 2007 року. За сприяння Червоного Хреста, управління праці та соціального захисту Львівської мерії та греко-католицької спільноти «Єзу міле» була видана гуманітарна допомога продуктами та фінансами, одягом та взуттям.

У 2008 році Львівським міським товариством інвалідів проведено 2 засідання Ради, 6 засідань Президії.

У 2010 році Львівська обласна асоціація інвалідів взяла участь у звітно-виборчій Конференції, допомогла підготувати матеріали до написання соціального проекту на конкурс Львівської міської ради.

2013 рік

Міське товариство інвалідів м. Львова ЛОАІ ВОІ СОІУ за підтримки С. Босака, директора ТОК «Контакт» (офіційний дистриб’ютор KONE в Україні), а також з організаторською допомогою менеджера цієї фірми Володимира Бриня 16 вересня зорганізувало Шашковий турнір для людей з інвалідністю. Серед учасників заходу як досвідчені шашкісти, так і любителі цього виду спорту, всього – понад 30 осіб, що для визначення найкращих зібралися у Львівській обласній асоціації інвалідів.

На турнір були запрошені: Кандибор Р., голова Франківської районної адміністрації м. Львова, Федорович Н., начальник Управління соціального захисту Львівської міської рад, Бринь Я., регіональний директор ТОВ «Контакт», Гірський В., семиразовий чемпіон України з пауерліфтингу серед чоловіків-паралімпійців.

Під час відкриття заходу виступила з вітальним словом до учасників в. о. голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська, яка також вручила подяку Ользі Харченко, голові міського товариства інвалідів м. Львова, за вагомий особистий внесок в спортивну реабілітацію та соціальний захист інвалідів м. Львова.

Водночас Ольга Харченко вручила пам’ятні годинники заступнику голови міського товариства з культурно-масової роботи Галині Прус та активістам організації – Степанові Висоцькому і Миколі Іванову, що стало можливим завдяки спонсорству американської фірми.

Боротьба за звання найкращого тривала кілька годин. Серед жінок найсильнішою виявилася молода, але обдарована шашкістка – Наталія Хрепунова, друге місце виборола Марія Олійник, а третю сходинку посіла Галина Прус.

Чоловіки також боролися завзято та наполегливо, однак, переможних місць було лише три. Так, золоту нагороду виборов Іван Антошик, другу сходинку посів Ігор Гром’як, а третя нагорода в Олександра Хрепунова, досвідченого тренера з шахів і шашок.

 

Переможців турніру нагородили дипломами та медалями, а також усі учасники отримали грошові нагороди, надані спонсорами – ТОК «Контакт». Окрім того, уже згадана фірма підготувала спеціальну статуетку та диплом за спортивні досягнення майстрові спорту з пауерліфтингу Уляні Ціздин, яка на днях стала Чемпіонкою світу з цього виду спорту серед людей з вадами зору. Пам’ятний диплом очікує і на тренера Уляни – Ростислава Попка.]

2014 рік

21 липня цього року відбулась Конференція Львівського міського товариства інвалідів Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ та Франківського районного товариства інвалідів м.Львова ЛОАІ ВОІ СОІУ, яку проводила голова організацій Харченко О.О.

Зібрались небайдужі люди з інвалідністю з- усіх куточків мЛьвова , щоб обговорити проблеми виконання в місті Конвенції ООН про права інвалідів з питань правового та соціального захисту і реабілітації  інвалідів Львова.  Учасників Конференції цікавили питання дотримання перевізниками  чинного законодавства при здійсненні  транспортного перевезення інвалідів ( Муха Л.П);  можливості безкоштовного використання спортсменами – інвалідами спортивних споруд та обладнання для потреб навчально – тренувальної роботи і спортивно- реабілітаційних заходів незалежно від форми власності балансоутримувачів , спрощення оформлення можливості перебування дітей  - інвалідів в реабілітаційному центрі «Джерело» м.Львова (Гірський В.В );  формування осередків міського товариства інвалідів в адміністративних районах Львова і співпраця в цьому питанні  міського товариства з вуправліннями соцзахистиу районних адміністрацій( Прус Г.С.). Особливо гостро ставилось питання про можливість інвалідами загального захворювання придбання і Львові ліків на пільгових умовах ( Савкович Н.А);  можливість працевлаштування з виконанням надомної праці та підвищення  якості протезування  Львівським протезним заводом( Опалко С.М.). Одною з найважливіших проблем делегати Конференції вважали проблему виховання громадянського суспільства у відношенні до людей з інвалідністю. На важливості вирішення цієї проблеми наголошували  Данилюк Р.В. І Бейзеров В.М. Присутні на Конференції голова Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Тарасенко Л.А. в своєму виступі зазначив важливість підвищення ефективності  роботи організації, через активізацію роботи її керівництва  і активу та координації дії з іншими громадськими організаціями інвалідів м.Львова. Його перший заступник Кіяновська О.І.. підтримавши цю думку, наголосила, що авторитет Львівського міського товариства буле залежати від тих дій, які буде здійснювати керівництво організації в питаннях правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації інвалідів та розробці комплексної програми з реалізації в місті  цих питань на 2015- 2018 роки.

 

2015 рік

Єдність духу і прагнень

З нагоди Дня Матері та Міжнародного дня Родини Львівське міське товариство інвалідів провело шашковий турнір і персональну виставку творчості голови міського товариства інвалідів Ольги Харченко. Цей захід зібрав велику кількість людей: це керівники ряду районних асоціацій інвалідів ЛОАІ, активісти, спортсмени. У заході взяли участь голова Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Леонід Тарасенко, перший заступник голови ЛОАІ Оксана Кіяновська, представник Львівської міської ради, керівництво Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України у Львівській області, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів та ін.

Людей зібралась така кількість, що їх не вміщала зала ЛОАІ. Отож довелось відкриття перенести в коридор приміщення Франківської районної адміністрації.

Відкриваючи дану подію, Ольга Харченко представила учасників та гостей і сказала: «Подібні заходи є надзвичайно важливі і корисні для людей з інвалідністю. Це можливість показати свої вміння в шаховій майстерності, показати свої досягнення в мистецтві, просто, зібравшись великою родиною, поспілкуватись, обмінятись досвідом».

Звертаючись до присутніх, голова Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Леонід Тарасенко зазначив, що сьогодні люди з інвалідністю опинились у вкрай важкому матеріальному, фінансовому становищі. Недостатнім є їх соціальний, правовий захист. У багатьох інвалідів незаконно знято пільги, не індексуються пенсії, втричі зросли тарифи на житлово-комунальні послуги. Інваліди неспроможні купити ліки, для них стають недоступні продовольчі товари. Інваліди опинились на межі виживання. Стан справ не можуть порятувати субсидії, у їх призначенні багато недоліків.

Леонід Тарасенко наголосив, що в цих вкрай важких умовах на Львівську обласну асоціацію інвалідів чиниться тиск. Управління комунальної власності Львівського міськвиконкому своїми листами вимагає, щоб асоціація виселилась з приміщення, в якому вона 24 роки здійснює свою статутну діяльність. Наявне грубе порушення норм Конвенції ООН про права інвалідів, вимог Президента України Петра Порошенка про  підтримку осіб з інвалідністю та їх громадських організацій. Такий тиск на асоціацію явно недопустимий.

Присутні, підтримуючи Леоніда Тарасенка, скандували «Ганьба» на адресу Управління комунальної власності міськвиконкому.

Учасників заходу щиро вітали перший заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська, заступник директора обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Рената Іваць, голова Моршинського міського товариства інвалідів Зеновія Кецик, заслужена артистка України Ольга Журавльова, віце-президент Української асоціації письменників Елла Красноступ, культорганізатор Львівського міського центру Віра Костецька, активістка Львівського міського товариства інвалідів Галина Іванцик.

На фоні добрих побажань не обійшли і те, що болить інвалідів. Сім’я Юца порушила питання забезпечення члена цієї сім’ї, інваліда 1-А групи Надії електровізком. Вирішення цього питання зволікається. Керівництво Львівської обласної асоціації інвалідів взяло цей факт до уваги і обіцяє сприяти у вирішенні проблеми.

А далі розпочався шашковий турнір, тривало ознайомлення з роботами Ольги Харченко.

У шашковому турнірі взяло участь понад 40 осіб. Вони з азартом і наполегливо кожен боровся за перемогу. Однак найкращими виявилися Лідія Величко, Людмила Денисюк, Олександр Хрепунов і Микола Кубецький. Вони нагороджені грамотами та заохочувальною грошовою допомогою.

Змагання відбувалися в залі Львівської обласної асоціації інвалідів. Водночас там же проходила персональна виставка творчості голови міського товариства інвалідів Ольги Харченко, яку відвідало понад 200 людей.  Мисткиня презентувала авторські речі ручної роботи, серед яких безрукавки, светри, плаття, костюми, сорочки. Вони виконані гачкуванням, макраме, в’язані спицями, на рамі, вишиті. Окрім того, були презентовані вишиті гладдю, хрестиком, ланцюжком картини та ікони. Вразив відвідувачів вишитий автопортрет авторки, а також розкішний тканий килим.

Ольга Харченко також виставила для огляду чимало картинок з квітами, що виконані машинною вишивкою, майже всі з них вона подарувала учасникам і гостям заходу.

 

 

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123