This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Жовківське районне товариство інвалідів було створено 1 листопада 2005 року. Першим головою була Кіяновська Оксана Іванівна 02.08.1951 року народження, пізніше була обраною Пенцак Надія Петрівна 18.10.1955 року народження, у 2018 році головою був обраний Дяк Василь Ярославович 1960 року народження.
адреса асоціації: 80300, м. Жовква, вул. Воїнів УПА, 14 - 067 597 53 92
    Пенцак Надія Петрівна нагороджена: Почесною грамотою Головного управління праці та соціального захисту (03.12.2010).
   Мета організації: всебічна допомога інвалідам у всіх сферах  життя та побуту. Керуючись принципами гуманізму, милосердя, демократії і гласності, орієнтуючись на потреби, інтереси та права інвалідів. Жовківське РТІ об’єднує ініціативу інвалідів району на користь духовного і культурного збагачення, реабілітації здоров’я, повернення до активного життя та праці, економічної незалежності інвалідів, з метою забезпечення цілеспрямованої та систематичної роботи щодо соціальної реабілітації інвалідів, ініціює та створює Центри соціального та навчально-реабілітаційного спрямування. Товариство прийняло участь в засіданні круглого столу, ініційованого Жовківським районним центром зайнятості на тему: «Проблеми працевлаштування інвалідів». Товариством були подані пропозиції по покращенні цієї роботи.
У 2005 році
27 серпня відбулися установчі збори товариства.
У 2006 році
Жовківським районним товариством інвалідів проведено духовно-культурний захід «Весна натхнення», в якому прийняли участь біля 50-ти членів товариства, що демонстрували свої творчі здібності. В травні створено сільський осередок інвалідів на території Глинської сільської ради. В липні створено сільський осередок на території Воля Високої сільської Ради.
У 2007 році
зареєстровано 105 членів організації. Проводилось обстеження матеріально-побутових умов проживання інвалідів. В результаті цього 47 сімей  інвалідів, з тих що найбільше потребують, отримали матеріальну допомогу від Жовківської міськради та РДА за клопотанням ЖРТІ. Приймалася участь в семінарах організованих Львівською обласною асоціацією інвалідів. Актив прийняв участь в розширеному засіданні Координаційної Ради при голові Львівської ОДА Проведено культурно-просвітницький реабілітаційний захід «Знай свій рідний край», за участю Львівського національного історичного музею. Проведено  духовно-патріотичний реабілітаційний захід «Щаслива родина». Прийнято участь в ХХ Спартакіаді Львівщини. Проведена підписка газети  «Благовіст» 42 членам товариства на 10 місяців. Проведено 7 засідань Ради,  6 засідань Президії.
У 2009 році
зареєстровано 138 членів організації. Жовківське районне товариство інвалідів провело захід відзначення 175-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка, свято Матері. Організувало духовно-культурний захід поїздку в Почаїв, поїздку в Карпати. Захід до Міжнародного дня інвалідів. Проведено засідання Ради (03.05.2009, 18.05.2009), п’ять засідань Президії, звітно-виборна Конференція відбулась 18 травня 2009р. Проводились зустрічі з представниками Центру «Громадська адвокатура». Взяла участь у засіданні Координаційної Ради по питанню виконання Комплексної програми соціального захисту і реабілітації інвалідів. Жовківське районне товариство брало участь у фестивалі театральних колективів «Червоноград скликає друзів» створених ЖРТІ і театральним колективом «Радість життя».
У 2010 році
Львівська обласна асоціація інвалідів взяла участь в зборах активу по підготовці до Жовківської районної спартакіади серед інвалідів. Львівська обласна асоціація інвалідів у 2011 році прийняля участь у Жовківській районній спартакіаді серед інвалідів. Проведено Звітно-виборчу Конференцію (10.06.2010), засідання Ради (25.07.2010).
У 2011 році
зареєстровано 160 членів організації. Затверджено районну Комплексну програму соціального захисту та реабілітації інвалідів на 2011-2015 роки. Забезпечені засобами доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями такі об’єкти, як: Районна Рада, Міська Рада, Управління праці і соціального захисту, Пенсійний фонд, Центр зайнятості, полікланіка, стаціонарні відділення лікарні, аптеки.
2012 рік
20 липня 2012 року Жовківським районним товариством інвалідів була проведена Спартакіада інвалідів. Окрім інвалідів району у змаганнях взяли участь діти з інвалідністю від громадської організації "Ніка".
11 грудня відбулися урочисті заходи з нагоди Міжнародного дня інвалідів.
Проводили захід до Дня св..Миколая. Організовувалася поїздка у Зарваницю та Карпати. Отримана телефонний апарат.Цього ж року відбулася перереєстрація Статуту районного товариства інвалідів у відповідність до Статутів ЛОАІ та ВОІ СОІУ.
2013 рік

Спартакіада інвалідів Жовківщини

В сонячний червневий день люди, з обмеженими фізичними можливостями чисельно прийняли активну участь в спартакіаді інвалідів району. Учасниками змагань, крім жовківчан, були представники з сіл Воля Висоцька, Сопошин, Замочок, Забір?’я, Гійче. Гостями і неодноразовими учасниками спартакіади були представники Товариства захисту дітей інвалідів «Ніка» з м. Червоноград.

Спартакіада проводилась за підтримки Жовківської районної і міської влади. Організатори спартакіади: зав. сектором  молоді  та  спорту управління освіти, молоді та спорту Жовківської райдержадміністрації Ольга Каліновська і голова районного товариства  інвалідів Надія Пенцак.

Урочистості розпочались з Господнього благословення о.Василя Батюка та Державного Гімну України. Державний прапор доручено підняти Анні Омелян. 

Вітала учасників змагань перший заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська, яка за вагомий особистий внесок  в розвиток інвалідного руху в районі вручила  Ользі  Каліновській подяку Львівської обласної асоціації інвалідів а Надії Пенцак – голові районного товариства інвалідів - почесну грамоту обласної асоціації інвалідів . Звучали привітання учасникам змагань від  заступника начальника управління соціального захисту населення Жовківської райдержадміністрації   Ігора Волохача і голови Товариства захисту дітей інвалідів «Ніка» з м. Червоноград.

Наталії Хайсанової, які  побажали всім доброго настрою  і перемог.

Особлива подяка фінансову підтримку в проведенні районної спартакіада була висловлена депутату Львівської обласної ради Івану Бокало, чий представник  -Роман Пелех був серед гостей заходу. 

Очолював суддівську команду і проводив змагання Андрій Омрихін – директор установи дитячо – юнацьких та молодіжних клубів міста Жовква, який разом із суддею Володимиром Копцюхом оцінювали вміння і  спритність учасників змагань..

Приємно відмітити, що  на Спартакіаді були і вболівальники  - це члени родин інвалідів , які підтримували і допомагали проводити  цей захід.

Переможці і призери отримали медалі, дипломи і подарунки від спонсорів.

Важливим є те, що ця спартакіада інвалідів  проводилась як спільний захід двох громадських організацій інвалідів і в цьому було її важливе значення для соціальної адаптації молодих інвалідів в суспільство.

 

Міжнародний день інвалідів

13 грудня цього року в Жовківському районному товаристві Львівської обласної асоціації інвалідів відзначено Міжнародний день інвалідів .  Учасниками зібрання  були біля сотні членів товариства.  Вже стало традицією,  що відзначення Міжнародного дня інвалідів в районі  проходить в залі Жовківського Народного дому  «Просвіта». Цьогоріч саме для цього випадку  зала була в особливий спосіб прикрашена народними умільцями.

Господньою молитвою за долю України було розпочато урочисте зібрання. Отець  Веніамін з Храму Різдва Христового в м. Жовква поблагословив всіх присутніх.

Керівництво району,  члени  Жовківського районного товариства інвалідів, людьми з інвалідністю інших громадських організацій,  були його  учасниками .

Перед  присутніми  виступили Володимир Босий – заступник голови Жовківської райдержадміністрації, Галина Бліхарська – заступник міського голови м.Жовква,  Роман Пелех - помічник депутата Львівської обласної ради Івана Бокало, Оксана Кіяновська – перший заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ, голова Жовківського районного товариства інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ Надія Пенцак.  В словах виступаючих звучало щире вболівання за вирішення проблем людей з інвалідністю і глибоке переконання в тому , що люди з інвалідністю в Україні вартують  отримувати ту  справжню увагу і повагу суспільства, яка передбачена міжнародними стандартами.

Невимушеності спілкуванню додавало те, що захід проходив «за філіжанкою чаю». Вела концертну програму представник відділу культури і туризму Галина Фесюк. А окрасою заходу були виступи юних артистів з Жовківського центру дитячої творчості ( художній  керівник Анатолій Щурик).

І, безумовно, це дійство не було б таким щедрим, якби не фінансова підтримка Жовківської райдержадміністрації,  депутатського корпусу Жовківської районної ради, депутата обласної ради Івана Бокала, і багатьом небайдужим, яким  за розуміння і всебічну  підтримку діяльності організації  була висловлена сердечна вдячність.

 

2014 рік

06 серпня цього року в малій залі Жовківського районного дому Просвіта  відбулася конференція  по питанню виконання  районної комплексної  програми соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на 2011- 2014 роки а також виборів делегатів на черговий з’їзд Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»

Жовківське  районне товариство  інвалідів Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ проводило аналіз виконання названої програми в співпраці  з органами місцевого самоврядування і виконавчої влади району.    Для звітування перед інвалідами району про виконання зобов’язань влади на конференцію прибули  голова Жовківської районної ради Тадей Швай,  перший заступник голови райдержадміністрації Надія Щур, перший заступник начальника управління праці і соціального  захисту населення райдержадміністрації Ігор Волохач, заступник головного лікаря центральної районної лікарні Олег Владика і представник Жовківського територіального центру по обслуговуванню одиноких пенсіонерів та інвалідів Наталія Лагодич.  Важливість питань, які розглядались на конференції, підкреслювалась участю в ній голови Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Леоніда Тарасенка і його першого заступника Оксани Кіяновської.

Детальний аналіз  виконання районної комплексної програми соціальної підтримки і реабілітації інвалідів  2011-т 2014 роки зробив в своєму виступі Ігор Волохач. Він  доповів про запроваджений в районі порядок здійснення автотранспортними перевізниками пільгового перевезення не лише людей з інвалідністю, але й інших малозабезпечених верств населення, про виконання зобов’язання районної влади щодо надання пільг інвалідам на користування комунальними послугами, а також про порядок надання в районі  людям з інвалідністю санаторно – курортних путівок на  підтримання здоров’я і реабілітацію та інше.     Важливим було те, що всі керівники району і її виконавчих структур від першої до останньої хвилини приймали участь в  роботі конференції, що створювало в учасників конференції відчуття взаємної поваги і відповідальності. У виступах керівників району відчувались розуміння і підтримка роботи Жовківського районного товариства інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ. Про таку підтримку свідчили і ряд фактів, про які говорили виступаючі. Це  достойна щорічна фінансова підтримка діяльності товариства інвалідів з місцевого бюджету району,  надання в довготермінову оренду на пільгових умовах приміщення для здійснення статутної діяльності товариства, активна безпосередня участь відповідних виконавчих служб при  проведенні  Жовківським районним товариством інвалідів різноманітних заходів по соціальній підтримці і реабілітації інвалідів району.   Відчувалось, що діяльність нинішнього  керівництва Жовківського  району стосовно громадської організації інвалідів, яка діє на його території ,  може бути прикладом того, як, незважаючи на фінансові труднощі  і складну ситуацію в  нашій державі, надавати  такій організації  постійну фінансову і організаційну підтримку, поставивши пріоритетом в своїй щоденній роботі захист прав  незахищених верств населення і їх громадських організацій.

Леонід Тарасенко у своєму виступі висловив вдячність керівництву Жовківської районної влади за те, що в співпраці з районним товариством інвалідів по питаннях правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації інвалідів ними робляться перші кроки в тому, щоб жити по – новому, наголосивши на тому, що на рівні держави потрібно ще так багато зробити для налагодження в Україні європейських стандартів життя. Відомо, що жити по – новому кожен повинен починати із себе. Не лише представники влади, а й ми всі повинні, відкинувши свої споживацькі позиції, підняти свою громадянську активність і відповідальність за те, що коїться навколо нас.

Підтримавши голову обласної асоціації, Оксана Кіяновська наголосила, на важливій  ролі і відповідальності  у вихованні  громадянського суспільства  громадських організацій  інвалідів, а особливо їх лідерів , активістів інвалідного руху.

Делегатами з’їзду обласної асоціації інвалідів конференцією обрані: Пенцак Н.П, Лучка Л.М., Кіяновська О.І.

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123