This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

24 липня в Домі культури міста Миколаїв Львівської області, Миколаївська районна асоціація Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» провела районний фестиваль творчості «Мистецтво жити та Творити».

Фестиваль відбувся в рамках програми надання фінансової підтримки місцевим осередкам Громадської організації «Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України» для розвитку творчих здібностей і культурного розвитку осіб з інвалідністю, популяризації народної творчості та просвітницької діяльності.

Захід розпочався із засідання круглого столу, де заступник начальника Миколаївського відділу обслуговування громадян Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області – Танчак Наталія Миколаївна та начальник відділу Управління соціального захисту населення Миколаївської районної державної адміністрації – Мельник Ірина Василівна, привітали учасників та гостей фестивалю і надали їм вичерпну інформацію на усі поставлені запитання.

Також із вітальним словом та найкращими побажаннями виступили Бардин Михайло Васильович - голова Миколаївської районної асоціації ЛОАІ ВОІ СОІУ та Ірина Ткачук – в. о. першого заступника голови ЛОА ВО СОІУ.

Фестиваль творчості «Мистецтво жити та Творити» відкрили вихованці КЗ ЛОР «Роздільський дитячий будинок-інтернат», с. Старий Розділ Миколаївського району Львівської області, що завітали на свято. Ці надзвичайно талановиті дітки вразили глядачів своєю майстерністю у номінації бальна хореографія та декламування віршів.

Талановита молодь з інвалідністю Миколаївської РАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ зачаровувала гостей фестивалю душевним читанням авторських віршів, сценічним вокалом, народними піснями та виставкою виробів художнього мистецтва. Невичерпна сила волі учасників фестивалю до нових звершень та вміння творити творчий простір викликає велику повагу і для багатьох вони є прикладом, тому що у творчості меж не має.

Викликало захоплення організаторське вміння голови Миколаївської районної асоціації ЛОАІ ВОІ СОІУ – Бардина Михайла Васильовича, реалізувати такий захід, що сприяє самовдосконаленню і самоствердженню талантів, розвитку творчих здібностей, реабілітації та соціалізації молоді з інвалідністю.

Ірина Ткачук

В.о. першого заступника голови ГО ЛОА ВО СОІУ

На даний час голова - Бардин Михайло Васильович
Миколаївська районна асоціація інвалідів була створена 11 березня 1997 року ініціативною групою в яку входили Ануліч Микола Миколайович, Давидяк Михайло Констянтинович, Крочак Богдан Якович. Голова асоціації Ануліч Микола Михайлович 03.01.43 року народження.

адреса асоціації: 81600, м. Миколаїв, пл. Ринок, 16

тел: (03241) 5-13-43
Голова Миколаївської районної асоціації інвалідів Ануліч Микола Михайлович нагороджений: Почесною грамотою ВОІ СОІУ (22.09.2006), Почесною грамотою Львівської обласної Ради (04.12.2004).
У 2003 році
почав діяти Миколаївський районний центр трудової реабілітації інвалідів. Прийнято Комплексну програму соціального захисту та реабілітації інвалідів на 2003-2006 роки.

У 2004 році
відбулася звітно-виборча Конференція Миколаївської районної асоціації інвалідів. Створений спортивно-культурний клуб «Інваспорт» для реабілітації інвалідів району. Комплексну програму соціального захисту та реабілітації інвалідів на 2005-2007 роки прийнято 18 березня.

У 2005 році
до Міжнародного дня інвалідів при вході в адмінбудинок районної влади встановлено пандус.

У 2006 році
за минулі два роки пандуси були встановлені біля будівлі Миколаївського районного центру зайнятості, в районному будинку Правосуддя і ряду інших установ і організацій району.

У 2007 році
зареєстровано 2373 членів організації. Прийнято Комплексну програму соціального захисту та реабілітації інвалідів на 2007-2010 роки. В січні проведено засідання Ради та Президії. Проведені звітно-виборчі збори Конференція.

У 2008 році
проведено 2 засідання Ради, 4 засідання Президії. Передплачено 237 примірників газети «Благовіст». Проведено районну спартакіаду інвалідів.

У 2009 році
30 квітня відбулася звітно-виборча Конференція Миколаївської районної асоціації інвалідів.
2012 рік
18 липня було призначено в.о. голови Миколаївської районної асоціації інвалідів Кордіяку Анну Федорівну, у звязку зі смертю голови Ануліча Миколи Михайловича.
12 серпня в.о. голови Миколаївської районної асоціації інвалідів була прповедена Спартакіада для інвалідів району. У змаганнях взяли участь близько 40 осіб.
На протязі грудня віідбулася перереєстрація Статуту районної асоціації інвалідів у відповдності до Статутів ЛОАІ та ВОІ СОІУ.
У грудні відбулися урочистості з нагоди Міжнародного Дня інвалідів, в яких взяли участь представники обласної асоціації та представники від влади та Церкви району. Відбувся захід до дня св. Миколая. Організовувалися поїздки в Моршин, Трускавець.
З лютого 2013 року Кордіяка Анна Федорівна призначена головою Миколаївської районної асоціації інвалідів.
2013 рік

В   третій  декаді жовтня відбулись звітні збори Миколаївської районної асоціації інвалідів,що на Львівщині. Звіт про роботу організації зробила голова районної асоціації інвалідів Анна Кордіяка.

Від  влади були присутні та виступили  перший заступник  голови Миколаївської районної держадміністрації  Петро  Боровець   , заступник голови   з гуманітарних питань Святослав  Марущак  ,  начальник управління  соціального захисту населення райдержадміністрації Віктор Козоглодюк . На зборах були присутні голова Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Леонід Тарасенко та його  перший заступник   Оксана Кіяновська.

На зборах порушувались  питання   соціального та правового  захисту інвалідів, медичного забезпечення , пільгового отримання медикаментів та  інших медичних засобів догляду за хворими, отримання санаторно – курортних путівок на реабілітацію,  транспортного забезпечення людей з інвалідністю тощо.  Особливо болючим постало питання  надання житлово – комунальних пільг сім’ям , в яких проживають  інваліди, а вірніше, недостатність коштів в районному бюджеті для надання таких пільг всім потребуючим.

Зала Миколаївського цементного заводу була переповнена кількома сотнями   людей з інвалідністю з найвіддаленіших куточків  району. Всіх хвилювали  болючі проблеми реальної соціальної підтримки інвалідів району та можливість  реалізації інвалідами своїх прав.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Козоглодюк В. В. намагався відповісти на всі питання щодо вирішення проблем інвалідів, але проблемних питань було набагато більше , ніж можливостей їх вирішення.

Голова Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Леонід Тарасенко  та його перший заступник Оксана Кіяновська  в своїх виступах розповіли про напрямки роботи обласної асоціації інвалідів над вирішенням проб лем людей з інвалідністю як на державному, так і на місцевих рівнях та окреслили роль в цих питаннях Миколаївської районної асоціації  інвалідів.

Збори показали, що   найбільшими проблемами  людей  з інвалідністю є недостатня поінформованість про  їх права  а також недостатня  відповідальність службовців, в обв’язки яких входить забезпечення реалізації цих прав, у ставленні  до людей з інвалідністю та до виконання  своїх функцій.

А ще всі присутні зрозуміли, що тісна співпраця громадської організації інвалідів з органами місцевої влади та органами місцевого та органами місцевого самоврядування та органами місцевого самоврядування та органами місцевого самоврядування є дуже важливою для ефективного вирішення проблем інвалідів.

2014 рік

Як завжди, велелюдними були збори активістів інвалідного руху Миколаївської районної асоціації інвалідів, що на Львівщині. Незважаючи на складний для нашого народу час, голова районної асоціації інвалідів Анна Кордіяка разом із своїм активом працює над щоденними проблемами людей з інвалідністю, активно залучаючи до цього виконавчу владу району.

Районний осередок Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ в Миколаївському районі першим розпочав підготовку до проведення VIII чергового З’їзду обласної асоціації. Актова зала Миколаївського цементного заводу була заповнена майже двомастами учасниками зборів, які прибули з різних куточків Миколаївщини.

Крім питання виборів делегатів на VIII черговий З’їзд Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ, на порядку денному були питання виконання районної Комплексної програми соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на 2011-2014 роки та підготовки районної Комплексної програми правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на 2015- 2018 роки. Делегати на черговий VIII З’їзд Львівської обласної асоціації інвалідів від Миколаївської районної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ одноголосно обрані. Ними стали голова Миколаївської районної асоціації інвалідів Кордіяка Г. Ф., голова осередку с.Тернопілля Канцер О.І., член Ради Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Мисаковець Г.Г.

Разом з активістами інвалідного руху району учасниками зборів були представники районної виконавчої влади , які працюють над проблемами людей з інвалідністю. Заступник голови Миколаївської райдержадміністрації з гуманітарних питань Марущак Святослав Федорович – це той з керівників району, який неодноразово підтримував членів районної асоціації інвалідів у всіх їх заходах і починаннях. І сьогодні в його виступі відчувались нотки стурбованості і вболівання за вирішення тих проблем, які сьогодні постали перед інвалідами району і всією Україною.

Начальник управління соціального захисту населення Миколаївської райдержадміністрації Віктор Козогладюк та керівник відділу по роботі з інвалідами вказаного управління Ірина Мельник теж в своїх виступах та відповідях на питання , які ставились учасниками зборів, показали своє неформальне відношення до питань правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації інвалідів району, обізнаність з проблемами інвалідів їхньої територіальної громади , розповіли про ті кроки, які вже зроблені щодо вирішення названих проблем.

Перший заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Оксана Кіяновська своїм виступом акцентувала на зростанні рівня громадянського суспільства в нашій державі. На необхідності кожної людини з інвалідністю бути небайдужим до своєї долі, з гідністю вільної людини вимагати до себе поваги як до повноцінного і повноправного члена суспільства. Просила брати неформальну участь в розробці і прийнятті будь яких програм і документів, які повинні визначати долю інвалідів району та їх громадської організації, а також обов’язково контролювати виконання владою прийнятих програм , а до програмних документів включати тільки пі питання, які необхідно і можливо вирішити.

Голова районної асоціації інвалідів Анна Кордіяка розповіла про те, над якими проблемами працює організація, запрошувала всіх присутніх звертатись з метою співпраці для користі спільної справи – правового захисту , соціальної підтримки і реабілітації інвалідів.

Збори обговорювали найболючіші питання, які турбують інвалідів Миколаївщини: в першу чергу – пільгове транспортне перевезення пасажирів з Миколаєва до Львова. В районному центрі, який заходиться від Львова на віддалі не більше ніж 30 км. немає жодного пільгового маршруту, послугами якого могли б скористатись інваліди. І, на жаль, це питання в районі не вирішується. Крім того, викликало стурбованість те, що чисельна, активно діюча неприбуткова громадська організація, яка об’єднує найменш захищених жителів району, не отримує від органів місцевого самоврядування жодної фінансової підтримки для реалізації своїх соціальних програм. Медичне обслуговування інвалідів району а також їх забезпечення медикаментами на лікування і реабілітацію на думку багатьох інвалідів району також потребує значного покращення. В очах людей була надія на те, що все мусить змінитися на краще, і рішучість в тому, що результат залежить від кожного.

А ще учасники зборів висловлювали слова щирої подяки маленькій жінці – голові Миколаївської районної асоціації інвалідів Анні Кордіяці за її велику щоденну кропітку самовіддану працю на користь людям. І ці слова вдячності розчулювали присутніх до сліз.

Подяка

Я, мій син-інвалід і вся наша родина дуже дякуємо шановній Ганні Федорівні Кордіяці за чуйність і небайдужість до людей.

Наша хата в аварійному стані – прогнулася стеля, і Ганна Федорівна добилася, щоб нам дали ліс на перекриття нашого будинку. Допомогла моєму синові полікуватися в Винниках і він пройшов повний курс реабілітації, включаючи масажі, лікувальну фізкультуру і різні процедури.

Ганна Федорівна подарувала нам новий одяг з магазину на суму 700 грн. І на свята він має в що вдягнутися.

Дуже дякуємо, Ганно Федорівно, за допомогу. Дай Вам Боже здоров’я і всіх благ.

Катерина ШАПОВАЛОВА

 

2016 рік

Слова вдячності і підтримки

Хочеться висловити слова щирої вдячності і підтримки в її праці голові Миколаївської районної асоціації інвалідів Анні Федорівні Кордіяка. Як керівник, вона намагається допомогти кожному, хто того потребує. Постійно працює над тим, щоб поліпшити життя людей з інвалідністю. Турбується, аби кожен не був обділений увагою. Те, що задумає, послідовно втілює в життя.

Важливою є духовна і матеріальна допомога, яку в силу можливостей та дій голови асоціації отримують люди з інвалідністю. Анна Федорівна налагодила зв’язки з громадськими організаціями, підприємствами району, і вони в цей важкий час допомагають людям. Зуміла як слід організувати передплату на газету «Благовіст». Особлива турбота про дітей-інвалідів.

Ми, члени асоціації, завжди підтримуємо добрі починання, ініціативи свого керівника, долучаємось до спільних дій і бажаємо Анні Федорівні подальших успіхів у праці.

Члени Роздільського осередку Миколаївської районної асоціації інвалідів

 


Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123