ja_mageia

газета Благовіст
Гімн інвалідів Друк

Музика  Валерія Квасневського 

Слова  Марії Гатала-Квасневської

 
«Нехай пісні, які звучать сьогодні, обеззброять наших ворогів» Друк
Напередодні Дня захисника України 11 жовтня Городоцька районна асоціація інвалідів, Товариство захисту дітей-інвалідів «Прометей», громадська організація «Апостольська чота» Церкви Благовіщення м. Городка за підтримки Городоцької райдержадміністрації відвідали з гуманітарною місією Військово-медичний клінічний центр Західного регіону (м. Львів). Хлопців, які виявили неабияку мужність, захищаючи нашу державу, а сьогодні змушені лікуватися після поранень, продемонстрували чудовий концерт, подарували близько півтора сотні цікавих книг, а також пригостили солодощами та фруктами.
Ініціатором цієї поїздки була голова Городоцької районної асоціації інвалідів Ольга Пуненкова. Саме вона згуртувала довкола себе небайдужих людей і приємно, що серед них так багато юних патріотів.
Як зауважив голова Городоцької райдержадміністрації Володимир Ременяк, діти з інвалідністю, які виступали перед військовими, «своїм прикладом мають запалити хлопців до життя».
І справді, у хол терапевтичного корпусу почали сходитися все більше і більше військових з того моменту, як пролунали перші звуки голосу Ані Сапаєвої. Дівчинка проникливо заспівала пісню «Дай Бог», розпочавши концертну програму. «Я бажаю вам здоров’я і нехай усі ваші мрії завжди здійснюються!» - побажала Аня. Їй аплодували гучно, ще дужче підтримавши композицію «Намалюю тобі зорі» у її ж виконанні.
Діти з «Апостольської чоти» (керівник організації – їмость Уляна Гриділь) були ведучими цього красивого концерту. Закарбувалося в пам’яті одне з їх багаточисельних побажань українським воїнам: «Нехай пісні, які звучать сьогодні, обеззброять наших ворогів». Не знаю, чи пісні могли би обеззброїти, але патріотизм найкращих українців дає нам змогу жити в незалежній державі. Багато патріотичних віршів линуло до присутніх. Часто вони зумовлювали скупу чоловічу сльозу поранених вояків.
Гучними оплесками підтримували також співаків Лілію Яценко, Діану Штурин, Тріо Кучерики, колектив родини Штуринів – усі вони, незважаючи на інвалідність, виступали з усмішкою на обличчі та щирістю в душі. У кожному виступі лейт-мотивом був патріотизм, любов до рідної землі, родини, країни.
На час виступу городоччан хол терапевтичного корпусу перетворився на сцену та глядацький зал, де виступали із запалом і так же із запалом аплодували.
Дітки із Товариства захисту дітей-інвалідів «Прометей» передали чудові малюнки, які Аня Сапаєва вручила нашим захисникам. Мабуть, це не перший такий дарунок пораненим військовим, однак те, як бережно вони до нього ставилися, свідчить про їхню безмежну любов до кожного, хто є українцем, і передусім, до майбутнього нашої держави – дітей.
Голова Городоцької райдержадміністрації Володимир Ременяк пообіцяв військовим хоч би раз на квартал приїздити до них із такими концертами. А ще – висловив велику подяку волонтерці Світлані Сидоренко. Адже саме вона підказала, що книги будуть чудовим подарунком для поранених вояків.
Так швидко минула понад годинна концертна програма. Хлопці, які лікуються у центрі, розійшлися палатами, а волонтери із Городоччини збиралися їхати додому. Серед них і десятирічний Іванко Кучеркевич, незрячий хлопчик із Городка. Він виступав перед українськими бійцями у складі Тріо Кучерики, виконуючи пісню «Україна – це ти». Познайомившись, запитую: «Ким хочеш бути, як виростеш?» Не задумуючись, Іванко відповів: «Співаком».
Допоки українські воїни стоять на захисті незалежності нашої країни, в цього хлопчини будуть усі можливості втілити свою мрію в життя. Бо ж кожен може і повинен вносити свою лепту в розквіт Батьківщини.
Наталка РЕПЕТА
Фото автора
 
Рання діагностика рятує життя Друк
У Львові 12-13 жовтня 2017 року відбулася науково-практична конференція на тему «Сучасні методи попередження профілактики, лікування, забезпечення соціально-психологічної та медичної реабілітації жінок, хворих на РМЗ в післяопераційний та реабілітаційний періоди». Організатори конференції: ВГО «Національна асамблея людей з інвалідністю України» та ГО Львівський центр соціального захисту та реабілітації інвалідів «Созарін». Серед учасників заходу – близько 70 представників з усієї України.
До участі в конференції були запрошені фахівці медичної галузі, представники громадських організацій людей з інвалідністю, представники Департаменту гуманітарної політики ЛМР, Львівської обласної державної адміністрації, Львівського відділення Фонду соціального захисту інвалідів та інших структур державного рівня. На жаль, не всі запрошені представники владних структур взяли участь у заході, присвяченому чи не найпоширенішому онкозахворюванню серед жінок.
Конференцію відкрив Олександр Кернякевіч, голова правління ГО Львівського центру соціального захисту та реабілітації інвалідів «Созарін», наголосивши, що метою проведення заходу є надати корисну інформацію.
З вітальним словом до учасників звернулися заступник начальника відділу пільг, соціальних допомог і компенсаційних виплат Управління соціального захисту населення Департаменту гуманітарної політики ЛМР Галина Семків, представник ВГО «Національна асамблея людей з інвалідністю України» Олена Гриб, в.о. заступника директора Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Андрій Васько, які також наголосили на необхідності поширення інформації про захворювання, профілактику та сучасні методи лікування жінок, хворих на РМЗ, для раннього виявлення захворювання. Адже, за словами Олени Гриб, найбільше вражає, що значна кількість жінок, які мають такі проблеми, це жінки працездатного віку.
На два дні конференція стала важливим інформаційним середовищем, насиченим доповідями фахівців, спілкуванням учасників, обміном досвідом і порадами та відповідями на вагомі питання.
Так, за словами Ігоря Курія, завідувача поліклінічним відділенням Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, рак молочної залози ось уже впродовж п’яти років займає друге місце після раку шкіри. У доповіді акцентувалося на потребі мамографічного скринінгу для раннього виявлення захворювання, адже це дає можливість органозберігаючих операцій і  легшого лікування. Скринінг проводиться для жінок 45-65 років, втім більшого ефекту можна було б досягти, проводячи діагностику серед жінок віком 40-70 років.
Колегу доповнив завідувач відділу патології грудної залози Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Михайло Білич. За його словами, мамографія дозволяє побачити зміни в молочних залозах за 2 роки до того, як фахівець це помітить візуально. Для порівняння, в Україні відсоток виживаності рівний 56%, тоді як в США це 90%. Фахівець розповів про ймовірні причини захворювань та теперішні методи лікування і зазначив, що з кожним роком зростає відсоток органозберігаючих операцій.
З доповіддю «Кожна мить життя є безцінна» перед учасниками конференції виступила Оксана Горбкова, лікар-мамолог з медичного центру Святої Параскеви.
Як представник управління соціального захисту населення Галина Семків дала поради щодо звернень жінок для протезування молочної залози. За її словами, перш за все, необхідно звернутися у відділ соціального захисту за місцем реєстрації з відповідним комплектом документів, де працівник соцзахисту внесе дані у базу. Опісля цього, скерування передається на підприємство, де виготовлять протез. До протезу додаються допоміжні засоби, що визначає лікар. «Немає потреби у повторному зверненні. Ваше скерування є довічним», – наголосила вона.
У свою чергу Олексій Тишкевич, лікар-онколог, реабілітолог міжрайонної спеціалізованої онкологічної МСЕК КЗЛОР «Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» розповів про медико-соціальну експертизу при раку молочної залози, види клінічних груп і групи інвалідності.
Присутнім не міг не запам’ятатися виступ практичного психолога, доктора психологічних наук, професора Марини Орап, яка розповіла про методи психосоматичної корекції, як засіб реабілітації жінок після мастектомії і акцентувала, що онкологічне захворювання має психологічне коріння, та дуже багато залежить від того, як людина реагує на свій діагноз. Адже є люди, які роблять одужання сенсом свого життя, а є такі, що просто відмовляються від своєї хвороби, тож необхідна фахова допомога психолога.
На психологічному аспекті також акцентував керівник міського психотерапевтичного центру, член Громадської ради МОЛЗ України Мирон Островський, особливо наголошуючи на небезпеці професійно-емоційного вигорання: «Важливість цієї конференції – маємо певну профілактику емоційного вигорання, бо ми собі будемо взаємно допомагати».
Учасники конференції неодноразово наголошували на необхідності узгодженої взаємодії хірургів і лікарів-реабілітологів, взаєморозуміння щодо порад жінкам у післяопераційний період та щодо лікування ускладнень.
Надзвичайно фахові поради учасники отримали від Ольги Бас, кандидата наук, викладача кафедри терапії та ерготерапії Львівського державного університету фізичної культури, магістра фізичної реабілітації, яка розповіла про аспекти сучасного підходу до реабілітації та профілактики ускладнень жінок після пролікованого раку молочної залози. Є чимало засобів реабілітації, однак є речі, які після таких операцій небажані, до прикладу, за словами Ольги Бас – це масаж.
Про важливість реабілітації багато сказав Юрій Присташ, онкохірург, асистент кафедри онкології та медичної радіології ЛНМУ, однак він наголосив: «У реабілітолога своє бачення, у пацієнта своє, а ми, онкологи, повинні давати свої рекомендації». Людина після операції повинна повернутись до того життя, яке мала до захворювання, а задля цього необхідна медична, психологічна, фізична та трудова реабілітація.
Про можливість трудового навчання, а відтак і здобуття нової спеціальності говорила Марія Коваль, завідувач відділення медичної реабілітації Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина». Вона розповіла присутнім про роботу і послуги центру, де люди з інвалідністю можуть не лише навчатися, але й пройти медичну реабілітацію.
Осторонь не залишилася і нетрадиційна медицина. Зокрема, головний лікар обласного центру здоров’я, головний спеціаліст Львівської області з нетрадиційної медицини Юрій Островерха говорив учасникам конференції про необхідність прискіпливо вибирати продукти, враховуючи корисні та шкідливі їх властивості, та враховувати потребу біоритмів людини.
Зрештою, конференція була чи не найбільш корисна учасникам конференції не медичної галузі. До прикладу, Оксана Погаральська (35 років), яка була прооперована в жовтні минулого року, сказала: «Було цікаво послухати психолога, який говорив, що не потрібно опускати руки. Бувають жінки, що не говорять своїм чоловікам, дітям, самі йдуть на операцію, але їм потрібна підтримка, щоби хтось сказав: усе налагодиться».
За словами Олександра Кернякевіча, центр «Созарін» уже 22 роки займається протезуванням жінок, почали фактично першими в Україні, використовуючи чеські протези. За цей час вже більше 5 тис. жінок успішно пройшли протезування. Перший проект відбувся завдяки Фонду USAID, за пройдений час центр мав уже декілька реабілітаційних програм, які підтримували й інші фонди.
Сьогодні Національна асамблея людей з інвалідністю підтримує дві організації, які займаються проблемою раку молочної залози – це ГО «Созарін» і Всеукраїнська громадська організація онкоосіб з інвалідністю «Разом проти раку». Але, як запевнила Олена Гриб, асамблея відкрита до співпраці: «Якщо хтось хоче з нами співпрацювати, ми нікому не відмовляємо».
Ірина ХОМИН
 
“Благовіст” Друк

Редакція газети Благовіст

Головний редактор

Тарасенко Леонід Аврамович

(032) 237 23 66

Заступник головного редактора

Репета Наталя Миколаївна

(032) 237 23 30

Кореспондент

Хомин Ірина Іванівна

(032) 237 23 30

Інженер-оператор

Притуляк Богдан Богданович

(032) 237 23 30,

Передплатний індекс

30518

 
«Не варто списувати невдачі або інертність на свою інвалідність» Друк
Кожна людина має чимало шляхів для самореалізації. В тому числі, людина, яка має інвалідність. Це щодня доводить власним прикладом Ірина Новіцька. Дівчина родом із містечка Комарне, що на Львівщині. За фахом вона філолог, працює редактором. Опанувала також верстання і живопис. Пише поезію і прозу, перекладає, рецензує книги і кінофільми, малює. Має чимало публікацій у пресі, а ще – авторка власної збірки поезій під назвою «Мр3». Іра брала участь і перемагала у багатьох літературних конкурсах. А нещодавно ще й зацікавилася модою. Як учасниця конкурсу «Краса без обмежень – 2016» (відбувався у м. Краматорськ Донецької обл.) здобула титул «Міс Креативність». Дівчина з 2011 року пересувається в інвалідному візку через ваду кровообігу. Однак цей факт не заважає їй продуктивно проводити кожен день та мати активну життєву позицію. Нашу розмову про конкурс «Краса без обмежень – 2016», життя людей з інвалідністю на передовій зони АТО та роль кожного з нас у процвітанні країни, - читайте далі.
- Що спонукало Вас взяти участь у конкурсі «Краса без обмежень»?
- Мене ще від 2013 року запрошували взяти участь у цьому конкурсі. Я знала, що 2010 року моя подружка Ірина Кричковська, яка живе від мене всього за п’ять кілометрів, здобула титул «Міс Чарівність». А міс конкурсу 2015 року, Каріна Айрапетян зі Львова, остаточно переконала мене подати анкету. Це був для мене кардинально новий досвід. Я довго вагалась, але зрештою заповнила і надіслала анкету та фото. І вийшла у фінал.
- Чи виправдалися сподівання?
- Я покладала сподівання на процес, а не на результат. Тому я була у виграшному становищі: всі мої здобутки та приємні враження залежали винятково від мене! І сподівання виправдались, безперечно. Я мала намір уперше в житті побувати на Донбасі – і побувала; спробувати приміряти на себе новий імідж – і приміряла; познайомитися з новими цікавими людьми – і познайомилася. Візаж, танці, бальне плаття, світський етикет – усе це було для мене незвичним. Я люблю спортивний, вільний одяг, не вживаю засобів макіяжу, трудоголік – майже не буваю на вечірках. І тут з’явилася нагода здобути нові вміння. Це було захопливо й цікаво, хоча іноді так важко, що опускалися руки. А руки опускати нам аж ніяк не можна (сміється). Найважче давалися танці у швидкому темпі. А ось вальс дуже сподобався. Щодо результату – щиро вдячна організаторам і спонсорам за цінні призи, нагоду побувати в санаторії «Слов’янський». Титул «Міс Креативність» – то цілком моє. Я думаю, що інакше й не могло бути – це риса, яку я сама в собі чи не найбільше ціную.
- Яким було перше враження від побаченої ситуації на сході України, поблизу зони АТО?
- Знаєте, багато хто застерігав мене перед поїздкою: подумай, там війна, гради, сепаратистські настрої… Я пропонувала двом людям поїхати зі мною як супровід, щоб допомогти мені порадами стосовно візажу, – вони відмовились. Їхнє право, звісно. Проте я побачила чудове зелене місто. Паркани, мости, стовпці – пофарбовані в жовто-блакитний колір. Від людей – взаєморозуміння й підтримка. Ніде не чути залпів чи войовничих закликів. Навпаки, донбасяни стверджують, що хочуть миру. Був День міста, краматорчани безтурботно розважались. Веселі й трудящі люди, незважаючи на місяці окупації… Місто розбудовується, Донбаський міжрегіональний центр професійної реабілітації, куди нас, учасниць, поселили, – нещодавно відремонтований. Як я зрозуміла, левову частку фінансування на це виділяє місцеве самоуправління. До речі, приємним було знайомство зі Світланою Фоміною, Надією Поламарчук, подружжям Святошенків, Андрієм Ульяненком – я дуже рада, що завдяки конкурсові знаю цих людей. Я описала свої враження на профілях у Фейсбуку і Вконтакті. Там є і про екскурсію в Семенівку, поблизу якої один мій приятель отримав поранення під час волонтерської поїздки в АТО. Це дивовижний район Слов’янська. Деякі будинки знесені до фундаменту, майже всі – зачеплені снарядами. У глибині видно й відбудовані оселі – доля цієї місцини подібна до долі спинальника, який після травми довго і вперто реабілітується і часто в цій справі мусить покладатися лише на себе… Адже мешканцям, що відбудовують свої зруйновані будинки, іноді годі допроситися компенсації від уряду.
- На прифронтовій території все ще залишилося чимало людей з інвалідністю. У яких умовах вони там живуть?
- Прифронтова, не прифронтова… Цей фронт – рубець на тілі України. Від таких ран страждає весь організм. Переміщених осіб можна зустріти повсюди. Я знаю багатьох, із якими ми вчились у Львівському центрі реабілітації, відпочивали в Саках чи просто перетинались. Вони знаходять собі місце під сонцем, роботу, влаштовують особисте життя. Мають і багато проблем – із відсутністю або відміною соціального транспорту, з працевлаштуванням, забезпеченням візками… Один приятель з Лутугиного ще давно розповідав мені, як йому доводиться переповзати в іншу кімнату, рятуючись від обстрілів. Брак продуктів, води, родичі ховаються в підвалі, а він стереже дім від мародерів. Така реальність. Тепер там так звана ДНР, і зв’язок втратився. У рамках конкурсу я теж познайомилася з переміщеними людьми. Вони надзвичайно сильні духом. Багато хто вчиться або проживає в Донбаському центрі реабілітації. Одна з учасниць, яка колись жила в Горлівці, розповідала про терикон якраз навпроти дому, про чорний сніг… Врізалось у пам’ять. Вони люблять свою маленьку батьківщину. Згадують про неї з ніжністю… і – так ніби між іншим – про вибиті вікна в будинку, які марно було засклювати, і так доводилось перебувати холоди. Хтось мусив полишити рідну домівку, а хтось і надалі залишається там. Краматорськ, Слов’янськ і інші міста північного Донбасу прийняли велику кількість переселенців – як і міста Дніпровщини, Харківщини, Київщини. На це, мабуть, треба більше зважати у внутрішній політиці, ніж це робиться зараз. Добре, коли навколо добрі люди і міська влада йде назустріч. Але ця проблема має усвідомлюватись на загальнодержавному рівні. Зокрема і на заході України.
- У багатьох конкурсах краси звучить фраза «Краса врятує світ». На Вашу думку, чи допоможе вона повернути мир в Україні?
- Це мрія багатьох класиків: Достоєвського, Уайльда… Проте я вважаю, що потрібно щось суттєвіше. Головне – взаєморозуміння, взаємна підтримка… Вміння вести суперечку конструктивно, відкинувши упередження. Вміння ламати стереотипи. Співчуття до чужого лиха – хоч би в якому таборі був той, хто страждає. Намагання виправити помилки минулого. А краса… Ці перелічені риси і є красою – внутрішньою красою людини. І, звичайно, приємно, коли, як то кажуть, «є на чому оку спочити».
- Останнім часом у нашій країні розвинувся рух «мистецтво заради миру». Ви, як надзвичайно творчо обдарована людина, чи плануєте долучатися до цього руху (а чи, може, вже мали такий досвід)?
- Звичайно, підтримаю будь-яку ініціативу, про яку дізнаюсь. Це моя позиція, яка за останній рік ще більше укріпилася. Гляньте на світ, що нас оточує. На колишніх солдатів, які не в змозі вирватися з полону посттравматичних станів, на незліченну кількість вимушених мігрантів, на могили загиблих, на дітей-сиріт, на те, як на збройних конфліктах наживаються гравці великого бізнесу та політтехнологи… Я – людина мистецтва. Малюю, пишу, трохи співаю. Люблю чесну журналістику. Проголошувати мир і неповторність кожної людини – почесна справа. Тут я згідна з Оскаром Уайльдом: мистецька підтримка миру здатна зробити багато.
- Яка роль, на Вашу думку, пересічного українця, в т. ч. з інвалідністю, в процвітанні країни?
- Безпосередня! Нарівні з усіма брати участь у примноженні національного багатства! «Зробити щось, лишити по собі» – головна місія людини в цьому світі. Роби, що можеш, вмієш, хочеш, – тоді матимеш душевний спокій, досягнення у своїй діяльності, високу самооцінку, пошану інших… І не варто списувати невдачі або інертність на свою інвалідність. Не сприймаю людей, яким ліньки розвиватись і вдосконалюватись: вони марнують своє життя, а потім вдягають маску невизнаних геніїв. Нічого не робити – це ж нудно! Нічим не займаєшся – і спілкуватись ні про що, і сказати про себе нічого… Це дуже круто, коли я чую про людей з інвалідністю – підприємців, засновників і активних діячів організацій, майстрів прикладного мистецтва, вчителів, телеведучих, масажистів, волонтерів у різних заходах, чемпіонів Паралімпіади, світових рекордсменів, зрештою, просто дуже гарних господарів і господинь… Кожен спинальник знає: не будеш рухатися – буде контрактура. Не будеш розвиватися – загрожує така своєрідна контрактура… контрактура душі.
- Що Ви хотіли б ще сказати, про що я не запитала?
- Хотіла б передати привіти всім новим друзям, з якими я познайомилася в Краматорську. Я нечасто вам телефоную, але вас постійно згадую. Жаль, що ці кілька днів минули так швидко. Хотіла б побажати працівникам Донбаського центру реабілітації та всім, хто підтримує цей заклад, здоров’я, сили і наполегливості в їхніх починаннях, мирного неба і процвітання! І ще раз подякувати за гостинність. А всьому південному сходові України бажаю щасливо впоратися з труднощами, жити і зростати!
Запитувала Наталка ПАВУК
НА ФОТО: Ірина Новіцька
Фото Артема Гетьмана

 
Газеті "Благовіст" - 25 років Друк

«Благовіст» створено, щоб зарадити обездоленим і словом і ділом.

Саме ці слова зі звернення до інвалідів, до читачів, до людей доброї волі, надруковані в першому номері часопису, стали дороговказом для «Благовісту», який торує тернистий шлях вже 25 років поспіль.

Часопис «Благовіст» - ровесник нашої незалежної держави, заснований Львівською обласною асоціацією інвалідів, став першим друкованим виданням для людей з інвалідністю. З 1996 року співвидавцями газети є Всеукраїнська організація інвалідів «Союз організацій інвалідів України» та Львівська обласна асоціація інвалідів ВОІ СОІУ.

За 25 років виходу в світ «Благовіст» не відступилась від мети видання, від своїх принципів та завдань, проголошених в першому номері: «Газета «Благовіст» нестиме вам світлі, добрі вісті. Та будуть в «Благовіст» ще й іскри гніву благовісні, що спопелятимуть лжу, підступність, нечесність, зло. Будемо разом іти до очищення і допоможемо очищатись тим, хто в душі, усім своїм єством зневажає інвалідів».

Сьогодні слід згадати тих, хто стояв біля витоків створення та становлення газети «Благовіст». Це Борис Машталярчук, Юрій Погоріляк, Леонід Тарасенко, Валерій Грабовський, Любомира Сухонос, Андрій Діденко, Валентина Щурин, Лариса Дедишин, Віктор Корнієнко, Романія Данилюк, Віталій Поздєєв та нші.

Зараз в газеті працюють члени Національної спілки журналістів України: Леонід Тарасенко (головний редактор), Микола Ільницький (заступник головного редактора), Наталка Павук (кореспондент), інженер-оператор (верстка) – Богдан Притуляк.

За 25 років «Благовіст» пройшов важкий і тернистий шлях. Шлях становлення, шлях вироблення напрямків роботи, шлях фінансових трудностей, шлях серйозних випробувань. Це був час, коли народ України став на шлях побудови незалежної держави. Це був час боротьби течій, рухів, партій, які намагались приватизувати право на засоби масової інформації. Та «Благовіст» вистояв, не збочив, був і є незалежним виданням. Важливим в роботі і надалі  вважаємо домагання реалізації законодавчих та нормативно-правових актів, державних програм, заходів, висвітлення та узагальнення пропозицій громадських організацій людей з інвалідністю, розширення інформаційного поля, поглиблення правових знань, роз’яснення соціальної політики державних органів стосовно осіб з інвалідністю. Загалом же, наша діяльність зводиться до головного – здійснювати правовий та соціальний захист людей з інвалідністю.

Сьогодні перед газетою «Благовіст» стоять нові серйозні завдання. Газета більш гостро і принципово висвітлюватиме питання реалізації в Україні вимог Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Ми будемо домагатись прийняття Закону України «Про статус осіб з інвалідністю в Україні», внесення змін в чинне законодавство згідно із стандартами Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю щодо забезпечення права на доступ людей з інвалідністю до інформації.

«Благовіст» спільно з громадськими організаціями людей з інвалідністю здійснюватиме моніторинг виконання чинного законодавства та інших нормативно-правових документів стосовно людей з інвалідністю та домагатиметься їх реалізації. Разом з тим, через газету «Благовіст» ми будемо гостро ставити питання приведення законодавчих та нормативно-правових актів стосовно людей з інвалідністю у відповідність до вимог Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Сьогодні, коли Україна фактично знаходиться у стані економічної і політичної кризи, «Благовіст» під особливий контроль візьме питання забезпечення з боку держави достатнього рівня життя, правовий та соціальний захист людей з інвалідністю. Йдеться про матеріально-побутове забезпечення, підвищення пенсій та соціальних виплат, транспортне обслуговування, медичне забезпечення, доступність, індивідуальну мобільність, працевлаштування та трудову реабілітацію тощо. Одночасно «Благовіст» сприятиме вирішенню конкретних проблем людей з інвалідністю, відстоюватиме їх права.

Сьогодні газету «Благовіст» вітають з 25-річним ювілеєм Національна спілка журналістів України, керівники органів влади, громадські організації, журналісти. Чимало листів, побажань надійшло від наших шановних дописувачів та читачів. Приймаємо їх і кажемо: Спасибі! Спасибі за підтримку, пропозиції й критику, поради й побажання. Спасибі за те, що ви – з нами.

Нехай нас об’єднує і згуртовує «Благовіст»!

Нехай прийде Боже благословення у кожну нашу домівку.

Головний редактор

Всеукраїнського часопису «Благовіст»                     Леонід ТАРАСЕНКО

 
Українські паралімпійці на висоті Друк
Здається, тільки вчора весь світ спостерігав за відкриттям Паралімпійських ігор-2016 в бразилійському Ріо, аж ось змагання добігають кінця. Українські спортсмени з першого дня цього найважливішого старту чотириріччя докладали всіх зусиль, щоби синьо-жовтий стяг майорів якомога частіше. Як результат – Україна в трійці лідерів Паралімпіади-2016.
Цікаво, що вже першого дня змагань наші спортсмени завоювали 1 золоту, 1 срібну та 7 бронзових нагород і посіли третє місце за загальною кількістю медалей.
Першу для України медаль завоював Руслан Катишев у стрибках в довжину. Результат 6 м 20 см забезпечив йому бронзову нагороду.
Яскраву крапку першого дня змагань поставив плавець Євгеній Богодайко. Він у стометрівці на спині виявився найкращим, поклавши таким чином у скарбничку України таке очікуване перше золото.
З кожним днем змагань наші паралімпійці нарощували результати. У другий день їм вдалося вибороти 6 золотих, 5 срібних та 6 бронзових нагород. Цей успіх супроводжувався рекордами Європи, світу, паралімпійських ігор. Світові рекорди встановили легкоатлет Ігор Цвєтов, у плаванні – Геннадій Бойко та Дмитро Залевський. Рекорди Європи встановили плавці – харків'янин Максим Крипак (дебютант Ігор-2016) та відомий всьому світу дворазовий чемпіон і дворазовий срібний призер Паралімпіади в Лондоні та чемпіон Паралімпіади в Ріо уже згаданий Євгеній Богодайко. Паралімпійський рекорд був встановлений у плаванні Катериною Істоміною.
За результатами третього дня змагань, у підсумку з попередніми, національна паралімпійська збірна команда України на ХV літніх Паралімпійських іграх мала в своїй скарбничці вже 37 медалей різного ґатунку, з яких 12 золотих, 10 срібних та 15 бронзових. Цей результат дозволив зберегти третє рейтингове місце серед усіх команд, представлених на іграх в Ріо.
Третій день змагань був особливо плідним на паралімпійські рекорди, яких українці поставили аж п’ять. Три з них – у плаванні, а саме – Єлизавета Мерешко – дебютантка Паралімпіади в Ріо – двічі встановила паралімпійський рекорд в попередньому запливі, пропливши дистанцію 50 м вільним стилем за 33.58, а увечері – 33.43, покращивши здобутий власний рекорд на 00.15. Данило Чуфаров встановив паралімпійський рекорд на дистанції 200 м комплексним плаванням у класі SM 12. Двічі встановила паралімпійський рекорд у жимі лежачи у вазі 102 та 107 кг відповідно титулована пауерліфтерка Лідія Соловйова. Цікаво, що вона є володаркою 3 золотих, 1 срібної та 1 бронзової медалей Паралімпіад 2000, 2004, 2008, 2012 та 2016 років.
Напруга зростала. Адже, заявивши себе однією з найсильніших світових команд, треба було утримувати рівень виступів. Уся країна спостерігала за перебігом Паралімпіади. Тож четвертого дня українці не підвели: 6 золотих, 3 срібних і 3 бронзових нагороди – знай наших!
Під час нагородження плавців (дистанція 200 м комплексним плаванням) п’єдестал весь був українським! Ця подія потішила і, мабуть, трохи здивувала. Адже ми бачили такі ситуації, коли нагороджували китайських спортсменів, а тут – українці Денис Дубров, Максим Крипак та Дмитро Ванзенко, які, до того ж, є дебютантами Ігор.
За українську збірну вболівала вся країна. Президент Петро Порошенко на своїй сторінці у фейсбук зазначив: «Виступ українських паралімпійців у Ріо просто неймовірний. Дякую всім українським спортсменам! Ви своїм прикладом щодня доводите, що неможливе можливо!»
І так кожен день Паралімпіади в Ріо – боротьба, запеклі змагання за звання найкращого. Українці виявили неймовірну жагу до перемог, бажання прославити свою країну. І за це їм велика подяка від усього українського народу.
На час верстки номера, який ви тримаєте у руках, (вечір 14 вересня) Україна посідала ІІІ місце за кількістю золотих нагород та загальною кількістю медалей (у нас - золотих, срібних, бронзових нагород). Попереду нас лише Китай та Велика Британія.
Ми вболіваємо за успішне закінчення Паралімпійських ігор-2016 для національної збірної України. Закриття змагань відбудеться 18 вересня. А підсумки участі українських спортсменів у Паралімпіаді в Ріо читайте в наступному номері «Благовіста».
Підготувала Наталка ПАВУК
НА ФОТО: яскраві моменти Паралімпіади-2016
 
Марія КУНДИК: «Шукаю виконавців для своїх пісень» Друк
Ця дивовижна жінка вражає своїм умиротворенням та спокоєм; і водночас небажанням миритися з розпустою та насильством, потребою постійно бути в творчому пошуку, працювати, не покладаючи рук. Хто сказав, що є повносправні та неповносправні? Марія Кундик пересувається з допомогою інвалідного візка, та це не заважає їй самореалізовуватися, відривати нові творчі горизонти. Вона є автором близько десяти книжок. Її найзаповітніше бажання, – щоб всі ми були здорові, бо це найбільше щастя, - коли здорова планета, то й здорова у кожного доля.
«Було б добре, коли ми дійшли б до духовності та відійшли від гріхопадіння. Для цього в часі свого земного життя треба перепрошувати Бога за свою жорстокість, за біль, який несемо землі, воді, тваринам і людям. Бо все це створив Бог.
Зрозуміймо, всі народи Землі: кожному з нас потрібно докладати зусилля, лікувати тіло землі, котре живе і родить, щоб відродився вічно живий Едемський Сад. Адже рослинка проривається своїм ростом з-під асфальту і берізка докладає зусиль, щоб саморостом жити на даху, тріпочучи листям під сонцем».


Творчості кориться «серце, бо з нього походить життя»
Несподівано для себе самої, відкриваючи світові свою ніжну поетичну душу, Марія почала писати. Тоді важкі життєві випробування переповнювали серце, тож на папір лягали слово за словом, створюючи надійний оборонний форт надії та віри у краще.
Важливою темою у її творчості є збереження Землі, необхідність зберігати природний ритм, дбати про чистоту рідної планети, щоденно «народжувати» добро.
У розмові з Марією запитую традиційне: «як приходить натхнення?» «Зненацька», - дає відповідь вона. От одного разу Марія годувала голубів, у вічі запав їх сумовитий погляд, тут же з’явився вірш.
Цікаво, що всі збірки поетеса видала за свій кошт.
Цілюще слово

«Слово дуже багато робить», - каже Марія Кундик. І справді, воно здатне зцілити і дає силу назавтра.
«А гарна пісня, - вважає поетеса, - підносить до мирних голубих небес, вальсуючи на Землі».
Марія Кундик шукає професіоналів, співаків, які би дали світові почути її пісні. Їх можуть виконувати діти в садках, школярі, хорові колективи.
У поезіях Марії хлюпоче Дністер, несучи води в своїх берегах:

Дністер, Дністер, широкі води.
Дністер, Дністер, шумить вода.
Береш початок із землі святої.
Дністер, Дністер – гірська вода.

Приспів:
Вода, вода, хлюпочуть хвилі.
Вода, вода, ти широчінь.
Вода, вода, ти цінна дуже.
Вода, вода для нашого життя.

Марія Кундик також зображає велич Дніпра:

Дніпро, Дніпро, Древній Дніпро,
Єднаєш час і береги.
Перед тобою Україна.
Мій милий Боже, бережи.

Приспів:
Дніпро, Дніпро, Дніпро – ріка,
Течеш, течеш по Україні.
Ріка широка, повна вод
І плава риба й кораблі.
Течеш, течеш по Україні.
Ріка широка, повна вод.

У поезіях Марії також присутній символ чистоти – як у пісні «Білосніжні лебеді»:

Лебеді, лебеді, лебеді,
Над нами кружляють лебеді.
Лебеді, лебеді, лебеді,
У білому вальсі лебеді.
Контакти Марії Кундик є в редакції газети «Благовіст». Вона чекає на відгуки та відкрита до співпраці з виконавцями.
Наталка ПАВУК

 
Створити інвалідний візок – це теж мистецтво Друк
Це довів британський художник Бенджамін Хуберт. Не нещодавньому тижні дизайну, який відбувся у Лондоні, створений ним інвалідний візок визнано найінноваційнішим проектом.
Цікаво, що на Design Week з'їхалися сотні дизайнерів та конструкторів з усієї Британії. Всі вони представляли на виставці свої оригінальні проекти, сподіваючись залучити інвесторів.
Інвалідний візок, що названий "GO" (в перекладі з англійської – йти) стало сенсацією в світі дизайну, оскільки зроблено не тільки зі смаком, але і з урахуванням всіх вимог людей з інвалідністю. Крісло виготовлене з використанням легких, але в той же час міцних матеріалів: пластику, алюмінію і шкіри.
Завдяки технологіям 3D-друку цей інвалідний візок виготовляється індивідуально для кожної людини.
Як повідомив Бенджамін Хуберт, він витратив на розробку крісла понад два роки. Час створення крісла за індивідуальним замовленням становитиме близько 2-х тижнів.
Підготувала Наталка ПАВУК

 
Немає нічого неможливого – у Львові незрячі грали в теніc Друк
Унікальний для України захід відбувся у Львові – це змагання з настільного тенісу для незрячих. Звісно, ці змагання мали багато цікавих особливостей, але найголовніше – вони дозволили відчути спортсменам з вадами зору захопливість і азарт цього виду спорту.
Захід відбувся у Львівській спецшколі-інтернаті №100 для дітей з порушенням зору, а організувала його Львівська обласна громадська організація «Федерація спорту інвалідів по зору» за підтримки управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради.
Перші у Львові змагання з тенісу для незрячих або ще його називають – шоудаун відбулися за участю гостей із Польщі, які вже давно розвивають цей вид спорту, тож приїхали поділитися своїм досвідом. Хоч українські спортсмени тільки навчалися тримати ракетку та реагувати на звук м’яча, який наближався до їхніх «воріт», все ж змогли виступити на належному рівні.
Всього у змаганнях взяло участь 30 спортсменів. Переважно це молоді люди, які завзято боролися за перемогу.
Шоудаун є перспективним видом спорту, адже входить до програми Всесвітніх ігор незрячих, які відбуваються кожних чотири роки. Українська збірна також бере в них участь, однак у цьому виді спорту українці поки що не були представлені.
«Мабуть, кожна незряча людина мріяла зіграти в настільний теніс, - зауважила під час відкриття змагань Ганна Синьовська, президент Федераціі спорту інвалідів по зору. – Сьогодні ми маємо таку можливість завдяки проекту, який можемо реалізувати за підтримки Львівської міської ради». Ганна Синьовська висловила подяку усім, хто долучився до організації та проведення таких змагань.
Допомогу в організації заходу надавав Львівський регіональний центр «Інваспорт». Його директор – Мирослав Николаєв під час відкриття змагань зауважив, що це дійсно свято для нашого міста, адже фактично це перші такі змагання в Україні. Він також подякував польським колегам, які погодилися поділитися досвідом і висловив сподівання на тривалу подальшу співпрацю.
Своє слово до учасників змагань сказали і гості, зокрема, Станіслав Сех, президент клубу «Підкарпаття» (Перемишль) та Збігнєв Прокопюк, голова клубу «Ікар» (Люблін).
Директор школи №100 Віталія Середа гостинно прийняла учасників змагань у спортивній залі школи.
Цікаво, що під час матчів з шоудауну в приміщенні було дуже тихо, адже кожен із учасників по-особливому вслухався у звук м’яча, що наближався на його сторону столу. Тож кажуть, що цей вид спорту розвиває слух і координацію.
У результаті наполегливої боротьби були визначені переможці, яких урочисто нагородили грамотами та медалями, а найкращі команди – кубками.
Привітати учасників змагань із їх закінченням прийшов консул Мар’ян Орліковскі, керівник відділу культури, освіти та співпраці з польською громадою Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Він висловив сподівання, що така співпраця між Україною і Польщею буде тільки розвиватися на благо обох країн.
Українські спортсмени, позмагавшись, виявляли бажання розвивати свої навички в цьому виді спорту. Однак поки що це неможливо, адже спеціального обладнання для шоудауну у Львові немає.
Сподіваємося, наша країна і надалі розвиватиметься, а наші спортсмени матимуть змогу тренуватися та вигравати не лише місцеві чи всеукраїнські турніри, а й міжнародні змагання.
Наталка ПАВУК
НА ФОТО: під час змагань
Фото автора
 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 2
Prev Next

Місію ОБСЄ в Україні цікавлять проблеми …

Місію ОБСЄ в Україні цікавлять проблеми людей з інвалідністю

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) постійно моніторить ситуацію, яка є в нашій країні, задля зменшення напруження, становлення миру, стабільності та безпеки. Не можуть залишатися осторонь і...

02 лист. 2015

Чого очікувати інвалідам після місцевих …

Чого очікувати інвалідам після місцевих виборів?

Соціальні магазини і низькопідлоговий транспорт – це позитив Люди з інвалідністю покладали і далі покладають великі сподівання на цьогорічні місцеві вибори. Вони надіються, що оновлені місцеві органи влади в умовах...

02 лист. 2015

Ідеї добра та краси у творах Маргарити Г…

Останнім часом видано низку друкованих, дуже гарних за змістом, з мистецьким смаком оформлених творів львівської письменниці Маргарити Горбик. До книг, які змальовують конкретну дійсність у художньому виразі належать «Життя...

02 лист. 2015

Що можна встигнути за кілька днів

Що можна встигнути за кілька днів

У Києві презентували благодійний проект «Оскар і Рожева Пані» Проблема паліативної дитячої допомоги в Україні нині існує наче в іншій системі координат: є життя – складне і суперечливе, і є...

29 жовт. 2015

Як призначатимуть пенсію інваліду АТО?

Як призначатимуть пенсію інваліду АТО?

Запитує Олег Кобцев з Дніпропетровська: Набув статус інваліда війни – брав участь в АТО. Як мені призначатимуть пенсію? Шановний Олеже Васильовичу, інвалідами війни є особи з числа військовослужбовців діючої...

29 жовт. 2015

У муніципальних музеях столиці стартував…

У столиці стартував новий проект розвитку міських музейних програм для дітей з особливими потребами під назвою «Київ. Культура без обмежень». Його мета – здійснення реальних кроків задля вирішення проблеми...

29 жовт. 2015

Попри ДЦП стала успішним працівником IT-…

На перший погляд це приваблива молода жінка, котра працює в ІТ-сфері. Самостійно опанувала «WordPress», брала участь у тренінгах «Створення сайта на Drupal», закінчила курси тестувальників, Основи PHP. Вивчає англійську...

29 жовт. 2015

Паралімпійці України привезли 13 високих…

Українські спортсмени з вадами розумового та фізичного розвитку вдало виступили на IV Глобальних Іграх, що проходили нещодавно у м. Латакунга, Еквадор.  Усього спортсменами з України було завойовано 13 високих...

29 жовт. 2015

Новий потяг Львів-Чернівці адаптовано дл…

Новий потяг Львів-Чернівці адаптовано для людей з інвалідністю

У жовтні зі Львова до Чернівців здійснив перший рейс згідно з графіком денний швидкісний поїзд, який долає відстань між цими містами за 2,5 години. Його протестував кореспондент Павло Монахов,...

29 жовт. 2015

Біла тростина як символ сліпоти

Міжнародна спільнота від 1970 року 15-го жовтня почала відзначати Міжнародний день білої тростини. Цей день є своєрідним нагадуванням суспільству про існування людей з вадами зору, а також – приверненням...

29 жовт. 2015

У чужій хаті – чужа правда

На Одещині переселенці з інвалідністю борються за дах над головою Кілька ночей поспіль хворі люди не можуть спокійно спати. Переселенців-інвалідів із зони АТО, які проживають у санаторії «Сперанца» у смт...

29 жовт. 2015

Українські гардемарини у візках стали тр…

Українські гардемарини у візках стали третіми у світі

Успішно виступила національна паралімпійська збірна команда з фехтування на візках на чемпіонаті світу з фехтування на візках, який нещодавно відбувся у м. Егер (Угорщина): 11 наших спортсменів, змагаючись із...

29 жовт. 2015

Семінар пройшов «на ура»

«Реабілітація та захист неповносправних осіб» – семінар з такою назвою відбувся у Львівському міжрегіональному центрі соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів 1 жовтня. Організатор заходу - Львівське міське товариство...

29 жовт. 2015

Бочча популяризують на Львівщині

У приміщенні спортзалу середньої загальноосвітньої школи №82 м. Львова 29 вересня відбувся Відкритий Кубок Львівської області з бочча. Організатор змагань – Львівський регіональний центр «Інваспорт». Змагання відбувалися в дорослому...

29 жовт. 2015

Право на навчання доводиться інвалідам в…

Цими днями з достовірних джерел я довідався неприємну новину. На Вінниччині, без попередження і без докорів сумління, закрили черговий навчальний заклад, в якому освіту здобували діти з особливими потребами....

29 жовт. 2015

Творчість із променями добра і благород…

У Самбірському історико-етнографічному музеї «Бойківщина» експонується тематична виставка картин «Україна в моєму серці» художника-інваліда зі смт. Чабани Києво-Святошинського району на Київщині Юрія Пацана. Прикметно, що її урочисто відкрито...

23 лип. 2015

Донеччина: діє громадська Рада у справах…

Відбулося перше установче засідання Громадської консультативної Ради у справах інвалідів при Донецькій облдержадміністрації. Організатори заходу – Донецька обласна організація інвалідів і Департамент соціального захисту ДОДА. У засіданні взяли участь...

21 лип. 2015

Літній відпочинок

Літній відпочинок

Напередодні свята Петра і Павла у Шевченківській районній організації ВОІ СОІУ, що в Чернівцях, відбулась гарна подія. Відбувся виїзд на природу, який вже став традицією у літній період.Лише зійшло...

21 лип. 2015

У боротьбі за радість батьківства

У боротьбі за радість батьківства

Світлана та Анатолій все життя провели в спеціальних закладах – будинок дитини, інтернат і, зрештою, геріатричний пансіонат. Ні за що в світі вони не бажали такої долі своїм дітям. Однак...

14 лип. 2015

Урочистості 8 і 9 травня у Києві

Урочистості 8 і 9 травня у Києві

У День пам’яті і примирення Президент України Петро Порошенко разом з Генеральним Секретарем ООН Бан Кі-муном взяли участь у відкритті інсталяції «Україна... Війна...» у рамках акції «Маки пам'яті». ...

15 трав. 2015

Михайло Хусківадзе – у Книзі рекордів Ук…

Михайло Хусківадзе – у Книзі рекордів України

Ми вже неодноразово писали про унікального тренера Михайла Хусківадзе, який, незважаючи на поважний вік, – у свої 95 років працює, тренуючи паралімпійську збірну України зі стрільби з лука. Нещодавно...

20 бер. 2015

Мінсоцполітики забезпечить соціальний за…

Відбулася зустріч фахівців Міністерства соціальної політики України з експертами фіскальної групи місії Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду. Під час зустрічі обговорено низку питань щодо надання соціальної допомоги громадянам, зокрема,...

14 січ. 2015

Жити, а не виживати

Жити, а не виживати

Львівська обласна асоціація інвалідів ВОІ СОІУ – найпотужніша і найбільша, без перебільшення, громадська організація людей з інвалідністю на Львівщині та й в Україні. Вона реалізовує безліч проектів, організовує чимало...

05 січ. 2015

Серця, зігріті увагою

Серця, зігріті увагою

Саме такі почуття викликали в учасників VII Всеукраїнського фестивалю творчості  людей з інвалідністю «На крилах надії 2014» благодійники Громадської організації «Розбудова» (керівник Віктор Журавльов). Розуміючи важкий суспільно-політичний стан в...

25 груд. 2014

Павло Розенко: Адресні пільги і новий тр…

Міністр соціальної політики Павло Розенко розповів про пропозиції до програми Уряду на 2015 рік. За його словами їх п’ять. «Перше – це, безумовно, трансформація пенсійної системи, включаючи перехід від...

25 груд. 2014

Дитячі мрії про мир

Дитячі мрії про мир

Останнім часом у різних містах нашої країни організовують концерти, творчі акції для збору коштів українським воякам, які перебувають у зоні АТО. Однак концерт, що відбувся 30 листопада у Львові –...

25 груд. 2014

Велика сила любові

Промені сонця повільно опускалися за вікном лікарняної палати і вигравали на останньому пожовклому листочку оголеного клена, що ріс біля лікарні. Листочок тріпотів від подиху холодного вітру, ледь тримаючись за...

25 груд. 2014

Рятуймо жінок!

Рятуймо жінок!

Серед злоякісних новоутворень в українок останні кілька років домінує рак молочної залози. Ця недуга «розгулюється» і європейськими країнами, однак там рівень смертності значно нижчий. А причина одна – в Україні,...

25 груд. 2014

Не знизити рівень соціального захисту ін…

Не знизити рівень соціального захисту інвалідів!

Представники громадськості, інваліди, загалом малозабезпечені України у ці дні неабияк переймаються такою проблемою: на дай, Боже, щоб у 2015 році понизився рівень їх соціального захисту! Він сьогодні і так...

25 груд. 2014

Натхненні творчістю

- Наш музей унікальний і навіть в деякій мірі може скласти «конкуренцію» окремим музеям Львова, - жартома з гордістю говорить культорганізатор відділення соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру соціального обслуговування...

25 груд. 2014

Українець винайшов пристрій, який рятує …

Українець винайшов пристрій, який рятує людей при 90 % опіків

У боях на сході України під час проведення АТО багато наших воїнів під вогнем з російських «градів» і гармат отримують важкі поранення від осколків. У результаті – тяжкі враження...

25 груд. 2014

Незвичайна виставка

З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку в приміщенні Центру соціальної допомоги Благодійного фонду «Карітас - Львів УГКЦ», що розташований на вул. І.Франка, 9, відбулася надзвичайно цікава виставка «Барви...

25 груд. 2014

Щоб повірити в добро, треба почати робит…

У листопаді цього року відзначає свій 75-річний ювілей Львівська обласна організація УТОГ, заснована ще в 1939 році. Сьогодні організація нараховує 2328 інвалідів з вадами слуху, тотальною глухотою та подвійною інвалідністю. Основна...

03 груд. 2014

Унікальна операція українського нейрохір…

Вперше в Україні талановитий нейрохірург, доктор медичних наук Костянтин Костюк під наглядом всесвітньо відомого професора з Канади Джеймса Рутки прооперував шестирічного хлопчика з важкою формою епілепсії, при якій раніше не...

03 груд. 2014

Фільм для незрячих – у кінотеатрах Украї…

У кінотеатрах України розпочинається показ художнього фільму режисера Олеся Саніна "Поводир". Фільм адаптований для незрячих глядачів шляхом створення окремої звукової доріжки з тифлокоментарем. Починаючи з 20 жовтня, Олесь Санін...

28 жовт. 2014

Засідала Президія Ради Львівської обласн…

Засідала Президія Ради Львівської обласної асоціації інвалідів

21 жовтня ц. р. Члени Президії Ради ЛОАІ обговорили кілька питань. З першого – «Про скликання засідання Ради ЛОАІ ВОІ СОІУ 26 грудня 2014 року» доповів голова асоціації Леонід...

28 жовт. 2014

Окуляри для незрячих

У дослідницькому центрі в Ґвадалахарі (Мексика) вчені винайшли спеціальні лінзи для незрячих або слабозорих людей. Ідея полягає в тому, щоб перетворити традиційну пару скелець на навігаційний пристрій, який давав...

28 жовт. 2014

"Нобеля" з фізіології дали за відкриття …

Вони виявили, яким чином мозок дізнається, де ми перебуваємо, і здатен скеровувати наше переміщення. Ці досягнення можуть допомогти зрозуміти, чому пацієнти з хворобою Альцгеймера не впізнають місцевість, де перебувають. ...

28 жовт. 2014

Автомобілі для інвалідів на візках

Чеські інженери прагнуть налагодити виробництво транспортного засобу «Elbee», призначеного для інвалідів на візках. Адже для багатьох із них справжньою проблемою є посадка та висадка з автомобіля без сторонньої допомоги. ...

28 жовт. 2014

Спартакіада єдності

Спартакіада єдності

Вже 27 років минуло з часу, коли на Львівщині започаткували обласні спартакіади людей з інвалідністю. Ця щорічна подія є святом для її учасників, адже вона дає змогу початківцям та...

28 жовт. 2014

Звіт Ради ЛОАІ ВОІ СОІУ VIII з’їзду Льв…

Шановні колеги та гості! VIII з’їзд Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ проходить в надзвичайно важкий для нашої держави час. Йде війна за незалежність і цілісність України, гинуть наші діти, рідні,...

28 жовт. 2014

Швейцарія вражає доступністю і… дорогови…

Швейцарія вражає доступністю і… дороговизною

Швейцарія – одна з найрозвиненіших країн світу. Вона славиться сирами (у Швейцарії є понад 140 їх видів), шоколадом, складними ножами і, звісно, годинниками. А ще цю країну вважають однією...

28 жовт. 2014

Думки активістів ЛОАІ з нагоди 25-річчя …

Думки активістів ЛОАІ з нагоди 25-річчя асоціації.

Ніла ВАСИЛИК, голова Радехівської районної асоціації інвалідів Коли я три роки тому очолила районну асоціацію інвалідів, її робота була занедбана, і щоб все налагодити, мені велику допомогу надали  голова ЛОАІ Леонід...

28 жовт. 2014

Літопис Всеукраїнського часопису «Благов…

· Перший номер Всеукраїнського часопису «Благовіст» вийшов друком 4 вересня 1991 року. Засновник газети – Львівська обласна асоціація інвалідів. · З 1996 року співвидавцями газети виступають ВОІ «Союз організацій інвалідів України»...

28 жовт. 2014

Вітання!!!

Колективу редакції Всеукраїнського часопису для інвалідів «Благовіст» Шановні колеги! Прийміть щирі вітання з нагоди виходу 1000 номера часопису «Благовіст». Тисяча номерів - це тисяча творчих зустрічей з читачами протягом більш як 23 роки. І...

28 жовт. 2014

Думки ветеранів-засновників Львівської о…

Думки ветеранів-засновників Львівської обласної асоціації інвалідів

Анатолій ШНАЙДРУК, голова Бродівської районної асоціації інвалідів: - Я був серед тих, кому випало у вересні 1989 року започатковувати діяльність Львівської обласної асоціації інвалідів. Скажу відверто: організація потрібна, роль її важлива,...

28 жовт. 2014

На інвалідській спартакіаді не було пере…

Спільнота людей з особливими потребами Городоччини, яка торік переступила 20-річний рубіж, робить чимало для того, аби вивести неповносправних із чотирьох стін. І все тому, що за справу розвитку потребуючих беруться...

28 жовт. 2014

Уряд розпочав процес реорганізації проте…

17 липня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про реорганізацію деяких казенних підприємств». Як повідомили у Мінсоцполітики, наразі в Україні налічується 2,6 млн. громадян з обмеженими можливостями. Виготовлення технічних засобів реабілітації...

14 серп. 2014

Вагоме слово авторів „Благовіста”

Зір і слух часопису „Благовіст” – це його дописувачі, позаштатні автори. Вони – постійно в гущі життя, на його передовій, вони наче розвидники доносять через газету до читачів болюці проблеми,...

14 серп. 2014

Відповідальність за наше майбутнє лежит…

06 серпня цього року в малій залі Жовківського районного дому Просвіта  відбулася конференція  по питанню виконання  районної комплексної  програми соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на 2011- 2014 роки а...

14 серп. 2014

На Жидачівщині розглянуте питання викона…

17 липня цього року в Жидачівському районі на Львівщини   проаналізовано  виконання обласної та районної  Комплексної програми соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на 2011 – 2014 роки. Голова Жидачівської районної...

14 серп. 2014

Конференція у Буську

8 липня  актовий зал Буської райдержадміністрації  був заповнений людьми з інвалідністю, які проводили тут свою конференцію.  Розглядались  питання виконання в Буському районі обласної і відповідної районної комплексної програми...

14 серп. 2014

Конференція в Червоноградській міській а…

25 липня  2014 року Червоноградська міська асоціація інвалідів провела конференцію, на якій розглянула питання  про роботу в  Червонограді над  виконанням  міської Комплексної програми соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на...

08 серп. 2014

В деяких районах Львівщини інвалідів не…

Конференція по питанню виконання в Старосамбірському районі обласної і районної Комплексної програм соціальної підтримки і реабілітації людей з інвалідністю на 2011 – 2014 роки відбулась 24 липня цього року...

08 серп. 2014

Все буде так, як хоче Бог

В залі засідань Моршинської міської ради 22 липня цього року Моршинським міським товариством та Стрийською районною асоціацією інвалідів Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ   проведена конференцію на тему:  «Виконання обласної...

08 серп. 2014

Продовжується обговорення виконання в Ук…

21 липня цього року відбулась Конференція Львівського міського товариства інвалідів Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ та Франківського районного товариства інвалідів м.Львова ЛОАІ ВОІ СОІУ, яку проводила голова організацій...

08 серп. 2014

Сяйво дитячих посмішок

«Сяйво дитинства» - таку назву носить Всеукраїнський фестиваль творчості дітей-інвалідів, який вже вдруге відбувся у м. Хмельницькому. Організований він і проведений за ініціативи голови Хмельницької обласної організації інвалідів Анатолія Миколайовича...

06 серп. 2014

Жінки з інвалідністю мають відчути себе …

Основне покликання жінки – бути матір’ю, і незважаючи на різні перешкоди, в тому числі і проблеми зі здоров’ям, кожна жінка прагне зреалізувати себе в цій сфері. Саме ця теза...

06 серп. 2014

Дати роботу – це реально захистити людин…

(Проблема, що стає вічною) Це вже істина: вижити інваліду на пенсію чи соціальну виплату просто неможливо. Це приреченість на безпросвітне існування. Не раз мені доводиться чути від інвалідів такі слова: «Найкращим соціальним...

29 лип. 2014

Ті, що не скорилися долі

Чарівна краса її творчості Ім’я Ольги Олександрівни Харченко відоме багатьом прихильникам народної творчості. Її унікальні роботи з вишиванок, в’язання, макраме у всіх, хто їх бачив, викликають велике захоплення. Цікаво те, що Ольга...

29 лип. 2014